Albatros Kbely

Praha 19 – Kbely, listopad 2022 – I. fáze
ZÁKLADNÍ INFO
Zahájení výstavby: 2020-11-01
Počet bytů: 127
Nejmenší byt: 1 + kk (32 m2 + balkon 5,2 m2)
Největší byt: 4 + kk (97,8 m2 + terasa 48,8 m2)
Cena od: 3 010 000 Kč
Cena do: 8 620 000 Kč
PENB: B
PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU
Legendární cvičný letoun L-39 Albatros, který sídlí v nedalekém hangáru Leteckého muzea Kbely, se stal inspirací pro název několikaetapového projektu Albatros Kbely. Nová kbelská čtvrť s celkem 652 byty představuje v pravém slova smyslu zelené bydlení, které je určeno především mladým rodinám, tedy generaci tzv. mileniálů. Ale také i těm, co hledají klidné prostředí, jež kromě toho nabízí i řadu možností aktivního trávení volného času a kombinace výborné dopravní dostupnosti s blízkou občanskou vybaveností. 

Nové bydlení, jak je už u nových projektů z dílny Skanska zvykem, je navrženo v souladu s přísnými podmínkami mezinárodní certifikace kvality a udržitelného stavění BREEAM, jež klade důraz na kvalitu, zdraví a udržitelnost. První dva bytové domy, jimiž startuje první etapa projektu, spoří o 32 % energií víc nad rámec současné legislativy, prvky modro-zelené infrastruktury pak zajistí také šetrné nakládání s dešťovými vodami a ochranu biodiverzity. Zdravé prostředí v domácnostech podpoří i systém centrálního odvětrávání a kvalitní certifikované materiály. A najdete zde i celou dalších ekologicky příznivých prvků.

Koncepce projektu
V rámci první etapy rozsáhlého projektu vyrostou v budoucí nové čtvrti první dva domy inspirativně pojmenované podle blízkého letiště jmény významných pilotů a konstruktérů, kteří se zasloužili o rozvoj aviatiky v Česku. Dům K Jana Kašpara a dům L Jaroslava Lonka. Obě šestipatrové budovy s posledním ustupujícím podlažím budou dále drobnými artefakty v samotných domech připomínat téma letectví, které se i jinak bude prolínat veřejným prostorem.

V souladu s certifikací BREEAM vznikne mezi domy a v jejich okolí jedinečné prostředí plné zeleně a dalších ekologických prvků. Ulice budou lemovány stromy, parkový trávník se bude prolínat s květnatou loukou, střechy garáží budou osázeny zelení, své místo zde budou mít i popínavé rostliny.  Na některých místech se objeví také tzv. terénní průlehy (poldry), které spolu s podzemními akumulačními nádržemi pomohou zadržovat dešťovou vodu v lokalitě. Ta může být využita například na zalévání společné zeleně kolem domů. Biodiverzitu veřejného prostoru doplní hmyzí hotel, zídky pro ještěrky, budky pro čmeláky, rorýse a netopýry.

V projektu určeném především mladým rodinám s dětmi se pamatuje i na důležité zázemí potřebné k jejich životu vně stěn bytu. V obytném areálu bude vybudováno několik dětských hřišť, obyvatelé zde najdou sprchu pro mytí kol, kočárků či sprchování psů, kolárnu s kočárkárnou, veřejné grily a jiné workoutové prvky. A co je důležité, již v rámci první etapy bude postavena mateřská škola, součástí areálu bude i obchod s potravinami.

Oba bytové domy jsou navrženy jako budova velmi úsporná s průkazem energetické náročnosti budovy PEN B a navíc podle přísných požadavků enviromentální certifikace BREEAM, která klade důraz na kvalitu, zdraví a udržitelnost. To je víc, než je nutné pro splnění požadavků současné legislativy pro budovy s téměř nulovou spotřebou energií. 

Majitelé bytů v Albatros Kbely poznají výhody této certifikace na vlastní kapse, protože zhruba třetinová úspora energií bude velmi znát, a to se týká i spotřeby vody díky úsporným bateriím a duálnímu splachování WC.  Navíc se bude jednat o tzv. zdravé bydlení vzhledem k vybavení bytů prověřenými přírodními materiály a stálému přísunu čerstvého vzduch prostřednictvím centrálního podtlakového větrání bytových jednotek.

Typy bytů 
Ve dvou bytových domech první etapy je navrženo celkem 127 bytů ve velikostech od 1 + kk (32 m2) až po 4 + kk (96,9 m2).  Převažují byty 2 + kk a 3 + kk, které jsou určeny zejména pro mladé páry. Početnější rodiny mohou vybírat z nabídky bytů 4 + kk s terasou v nejvyšších patrech, ostatní byty pak nabízejí terasu či balkon. Většina bytů v prvním nadzemním podlaží disponuje vlastní terasou, která slouží zároveň jako předzahrádka. Díky umístění na vyvýšené ploše nad garážemi poskytuje svým obyvatelům více soukromí.

Promyšlené a účelné dispozice všech bytů se vyznačují efektivním využitím prostoru bez hluchých míst. Všechny byty tak mají praktickou komoru nebo výklenek pro vestavěnou skříň na ukládání věcí. 

Standardní vybavení 
Developer projektu poskytuje zájemcům o bydlení ve svém klientském Skanska Home Center kompletní služby. Pod jednou střechou je zde možné projednat vše, co souvisí s novým bydlením, počínaje prvním kontaktem s realitním makléřem a hypotečním poradcem přes jednání týkající se dispozičních úprav a změn vybavení nového domova až po konzultace bytového designéra.

Neocenitelným pomocníkem pro výběr každého bytu a jeho vybavení je možnost virtuální prohlídky. Díky moderní technologii a za pomoci speciálních 3D brýlí si klient může projít vybranými byty projektu Albatros Kbely místnost po místnosti. Může se tak lépe rozhodnout, jaké dispozice nejlépe odpovídají jeho potřebám. Jednoduchým ovládáním může navíc ve chvilce změnit dekory podlah a dveří, v koupelně si navolit dlažbu a obklady. Snadněji si pak vybere, jaké vybavení nejlépe vyhovuje jeho představám.

Standardní vybavení domu K najdete níže. 
Standardní vybavení domu L je zde

 
Prodej
Skanska Home Center
Skanska Home Center
Křižíkova 682/34a, 186 00 Praha 8 - Karlín
Skanska Home Center, Křižíkova 682/34a, 186 00 Praha 8 - Karlín
+420 296 331 611, +420 296 331 611
info@skanskareality.cz
Developer
Skanska Reality, a. s.
Skanska Reality, a. s.
Křižíkova 682/34a, 186 00 Praha 8 - Karlín

Mám zájem o více informací

Odeslat poptávku

To nejlepší z realitního trhu v periodě,
která vám bude vyhovovat.