Byty na návsi

Praha 10 - Dolní Měcholupy, podzim 2021
ZÁKLADNÍ INFO
Zahájení výstavby: 2020-09-25
Počet bytů: 31
Nejmenší byt: 1(2) + kk (37,7 m2)
Největší byt: 6 + kk (147,3 m2 + lodžie 8,9 m2)
Cena od: 3 666 800 Kč
Cena do: 13 455 700 Kč
PENB: B
PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU
Komorní rezidenční projekt Byty na návsi zaujme především tu část zájemců o nové bydlení, kteří vyhledávají k životu prostředí vesnické idyly, aniž by se přitom vzdali městského komfortu.  

Už na první pohled je zřejmé, že podle projektu architekta Jana Línka, jedné z nejvýraznějších osobností české architektonické scény posledních třiceti let, vyroste v Dolních Měcholupech zcela originální bydlení, které v sobě spojuje prvky tradičně „vesnické“ s prvky moderní městské architektury. 

Nezaměnitelný design domů, který je kontrapunktem většiny dosavadní unifikované produkce bytové výstavby tohoto typu, je v interiéru doprovázen skladbou účelně řešených vzdušných bytů od malých garsoniér až po prostorné mezonety 5 + kk a 6 + kk. Své bydlení si tak zde mohou najít jak jednotlivci a páry, kteří hledají klidné bydlení v menším neanonymním bytovém domě, tak i větší rodiny, jež zvažují, zda si koupí velký byt nebo rodinný dům v Praze.

Koncepce projektu
Obě novostavby respektují historický charakter zástavby, výškovou hladinu i strukturu veřejného prostranství, na níž projekt přímo navazuje. Architekt Jan Línek nekopíroval selská stavení, ale vytvořil komorní projekt v nadčasovém a moderně atraktivním stylu, který vnáší do existujícího území novou kvalitu bydlení. Patrné je to už v exteriéru staveb, u nichž zemitá, téměř cihlová barva fasády ladí se světlým dřevem oken a posuvných dřevěných žaluzií. Atypická okna doplňují originalitu celého projektu. 

Za pozornost stojí vysoké stropy v horních patrech doplněné světlíky, jež dodávají nebývalé vzdušnosti pod střechou umístěných bytů tak, jak to můžete vidět u jiného zdařilého projektu architekta Jana Línka Byty U Statku (najdete na www.bytyustatku.cz).

Oba domy jsou jen třípodlažní. Mají přízemí s přímým výstupem z bytů na předzahrádky, 1. patro a obytné podkroví. Přestože jde o nízkopodlažní stavby, jsou všechny byty, a to nebývá zvykem, dostupné výtahem z garáží i přízemí. V podzemním podlaží je navrženo 42 parkovacích míst, tedy větší množství, než je počet bytů.

Typy bytů 
V obou domech je navrženo celkem 31 bytů v dispozicích od malometrážních 1 + kk (32,11 m2) přes běžné byty 2 + kk a 3 a kk až po prostorné rodinné byty 4 + kk, 5 + kk a dokonce 6 + kk s plochou nad 120 m2. Většina bytů má k dispozici balkon nebo terasu, v přízemí pak předzahrádku. 

Velké byty v horních patrech (4 + kk – 6 + kk) jsou řešeny převážně jako mezonety. Obývací pokoj má netypicky větší světlou výšku, osvětlení zajišťují nejen velká okna ale i světlíky v lomu střechy.

Standardní vybavení 
Náročným požadavkům luxusního charakteru bydlení odpovídá i navržený vysoký standard bytů včetně přípravy pro klimatizaci ve všech bytech. V koupelnách a na toaletách si můžete vybírat hned z pěti barevných variant velkoformátové italské dlažby a obkladů Marazzi. V obytných místnostech budou použity kvalitní třívrstvé dubové podlahy. S ohledem na detail byly vybrány například i nadstandardní 210 centimetrů vysoké bezfalcové interiérové dveře s minimalistickou bílou lakovanou úpravou.

 
Prodej
TIDE REALITY, s. r. o.
Dřevná 2, 128 00 Praha 2
TIDE REALITY, s. r. o., Dřevná 2, 128 00 Praha 2
+420 602 269 011, +420 602 264 956
info@tide.cz
Developer
U JEZÍRKA s. r. o.
Na louce 603/6, 111 01 Praha - Dolní Měcholupy

Mám zájem o více informací

Odeslat poptávku

To nejlepší z realitního trhu v periodě,
která vám bude vyhovovat.