Diamanty Karlín

Praha 8 - Karlín, rok 2023
ZÁKLADNÍ INFO
Zahájení výstavby: 2021-03-09
Počet bytů: 102
Nejmenší byt: 1 + kk (31,6 m2)
Největší byt: 4 + kk (118,5 m2 + terasa 12,8)
Cena od: 4 759 000 Kč
Cena do: 14 781 000 Kč
PENB: B
PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU
Diamanty Karlín jsou součástí velkorysého projektu zástavby dosud zanedbaného území na rozhraní Karlína, Invalidovny a Libně, které se postupně promění pod názvem Rohan City v moderní rezidenční čtvrť s výtečnou dopravní dostupností centra a díky sousedství zeleně nově zbudovaných parků v blízkosti Vltavy v klidné a příjemné místo bydlení s množstvím příležitostí k piknikům, sportu a relaxaci.  

Diamanty Karlín tvoří dva jedinečně řešené domy s diamantovým, pětiúhelníkovým půdorysem budov, odtud i název projektu, na nichž je zřetelný rukopis uznávané světoznámé architektky a designérky Evy Jiřičné, členky Royal Academy of Arts.

Koncepce projektu
Nová rezidenční čtvrť Rohan City respektuje původní zástavbu Karlína. Hranice projektu představuje uzavřený blok domů podél celoměstsky významného bulváru Rohanské nábřeží s šířkou zhruba 40 m, jednotnou výškovou úrovní budov a obchodním parterem. U této frekventované ulice jsou umístěny administrativní budovy, které izolují bytové domy od jejího hluku. Směrem k Vltavě se zástavba rozvolňuje a otevírá se krásným výhledům do zeleně budoucího přírodního parku o rozloze 100 000 m2 s novou promenádou pro pěší, cyklisty i běžce. Mírně klesající svah k vodě nabízí příjemné posezení. Vrchní hrana promenády zároveň vytváří protipovodňovou bariéru. V těsné blízkosti domů se nachází i dětské hřiště, které navazuje na plánovanou cyklostezku.

Diamanty Karlín tvoří dvě desetipodlažní budovy s pětiúhelníkovým půdorysem, na jejichž atraktivním vzhledu spolupracovala ing. arch. Eva Jiřičná s ing. arch. Petrem Vágnerem ze studia AI – DESIGN. Kromě vnějšího designu bílých fasád zaujmou šedými meziokenními pruhy a žlutými stropy v lodžiích a nadpraží. Dále pak originálně řešeným schodištěm v atriu, odkud se vchází k jednotlivým bytům. Přirozené denní osvětlení vytváří nejen kvalitní vnitřní prostředí, ale díky absenci temných zákoutí i pocit bezpečí. Pro rezidenty jsou k dispozici dva prostorné výtahy umožňující i stěhování větších břemen.

Oba domy jsou pro větší bezpečnost navrženy se zvýšeným přízemím. V jednom z domů jsou situovány dvě komerční jednotky, které nabídnou rezidentům některé služby. Součástí projektu je recepce, která zajistí pravidelnou kontrolu rezidenčních objektů a společná zahrada s možností posezení a výhledem na řeku Vltavu. Zelené plochy jsou zavlažovány dešťovou vodou z akumulačních nádrží. Pro větší pohodlí svých obyvatel disponují domy společnou kolárnou a zázemím pro mytí kol, psů a terasového vybavení. Ve třech podzemních podlažích jsou navržena parkovací stání pro auta a sklepy pro všechny bytové jednotky. 

Diamanty Karlín byly navrženy s ohledem na ekologii, udržitelný rozvoj a minimalizaci energetické náročnosti. Kvalitní zateplení obvodových konstrukcí je dokonce nad rámec požadavku normy. 

Typy bytů 
Diamanty Karlín nabídnou v deseti nadzemních podlažích dohromady 102 bytových jednotek, od menších bytů 1 + kk až po nadstandardně velké luxusní rezidence s nádhernými výhledy k Vltavě a na Pražský hrad v nejvyšších patrech pro ty nejnáročnější. 

Pětiúhelníkový půdorys domů umožňuje, aby žádné byty nebyly orientované pouze na sever a budovy si vzájemně nestínily. Pomocí velkého množství otevřených lodžií a nízkých okenních parapetů se navíc otevírá maximální kontakt s okolním světem a přírodou nově zbudovaných parků. Byty v přízemí mají k dispozici předzahrádku.

Všechny nabízené byty mají minimalizované provozní náklady, a přitom nabízejí vysoký komfort bydlení, ideální vnitřní mikroklima a účelně navržené dispozice.

Standardní vybavení 
V rámci klientských změn si budou moci zákazníci byt přizpůsobit svým potřebám.

 
Prodej
Sekyra Group, a. s.
Sekyra Group, a. s.
U Sluncové 666/12a, 186 00 Praha
Sekyra Group, a. s, U Sluncové 666/12a, 186 00 Praha
+420 800 411 111
info@sekyragroup.cz
Developer
Sekyra Group, a. s.
Sekyra Group, a. s.
U Sluncové 666/12a, 186 00 Praha
+ 420 800 411 111

Mám zájem o více informací

Odeslat poptávku

To nejlepší z realitního trhu v periodě,
která vám bude vyhovovat.