Smíchov City Sever - I. etapa

Praha 5-Smíchov, podzim 2022
ZÁKLADNÍ INFO
Zahájení výstavby: 2020-08-01
Počet bytů: 195
Nejmenší byt: 1 + kk (37,6 m2)
Největší byt: 5 + kk (119,9 m2 + terasa 109,9 m2)
Cena od: 4 400 000 Kč
Cena do: 22 300 000 Kč
PENB: B
PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU
Smíchov City je největším projektem moderního rezidenčního bydlení v Praze.  V nové čtvrti, která vede od autobusového nádraží Na Knížecí až k Smíchovskému nádraží, jež bude také přestavěno, vznikne bydlení pro zhruba 3300 obyvatel. Na své si zde přijdou zejména milovníci městského způsobu života, protože v místě jejich nového bydliště a okolí se v přízemí domů počítá se zázemím širokého spektra obchodů, služeb, restauračních podniků a dalších relaxačních či jiných zařízení. V jednom z objektů domovního bloku SM3 bude i supermarket. Nebudou chybět ani kancelářské budovy, kde najde své zaměstnání až 9000 osob. Smíchov City tak bude místem, kde můžete bydlet, pracovat i aktivně trávit volný čas.

Co je však důležité, projekt je zasazen na centrum města do nezvyklého množství zeleně. Kromě zahrad uvnitř činžovních bloků a zelených teras v nejvyšších podlažích domů se počítá s parkem, který svou výměrou okolo 14 000 m2 bude srovnatelný s plochou Valdštejnské zahrady. A navíc ještě s dalším unikátním podélným parkem, který bude v délce 900 m fungovat jako pěší zóna o šířce 28 m.

Koncepce projektu
Projekt Smíchov City je rozdělen do dvou územních částí, Sever a Jih. Výstavba i prodej začínají první etapou Smíchov City-Sever, v jejímž rámci vyroste nejdříve ucelený činžovní blok domů navržený ze strany autobusového nádraží Na Knížecí jako administrativní budova Na Knížecí - SM1, která dále pokračuje v obou ramenech jako obytný soubor činžovních domů SM2. Na západě bude přes pěší zónu sousedem bytový dům SM3, jenž bude tvořit obdobně jako SM1 a SM2 ucelený městský blok. V dalších etapách vznikne z jihu a západu další zástavba převážně bytových domů, jejichž řešení vychází z urbanistického řešení, které pro celou lokalitu připravil renomovaný ateliér A69 – architekti. 

Architektonické řešení jednotlivých sekcí projektu je v moderní verzi inspirováno charakteristickou zástavbou Smíchova, kterou tvoří klasické městské bloky z 19. století protkané sítí navzájem kolmých ulic. Tvůrci projektu se rozhodli zabránit uniformitě některých moderních staveb, a proto jít cestou atmosféry tradičně různorodě vyrůstajícího města, což znamená, že každý dům bloku bude mít svůj osobitý charakter, tedy výšku, proporce, barevnost fasády a řadu dalších prvků výrazně odlišujících každou sekci. Nebude tedy problém, aby si zde každý našel právě ten svůj dům.

Na návrhu městského bloku se proto podílely čtyři zkušené architektonické týmy s rozdílným přístupem, jejichž celkové harmonizující řešení zastřešovalo uznávané české architektonické studio v čele s hlavním architektem akad. arch. Ladislavem Kubou z ateliéru Kuba & Pilař architekti, který je zároveň autorem sekcí SM2–03 a 07 a vnitřního parku.

Bytový dům SM2 tvoří devět různorodých sekcí, které budou mít šest nadzemních a až tři podzemní podlaží. Významnou součástí nového bydlení bude zeleň. Vedle pěší zóny se vzrostlou zelení podle vzoru známých evropských bulvárů budou mít rezidenti k dispozici svou vlastní uzavřenou zahradu, do níž nebude mít přístup nikdo jiný. Tato oáza poklidu uprostřed rušného velkoměsta se vstupy zvýrazněnými stříhaným živým plotem bude osázena stromy a keři a protkána mezi zatravněnými plochami sítí pěšinek s odpočinkovými segmenty kruhových laviček. Pamatováno je i na dětské hřiště, místo pro mytí kol, psů či kočárků a nepřímé osvětlení podkreslující přírodní atmosféru vnitrobloku.  

Každá obytných sekcí bloku SM2 je průchozí. V praxi to znamená, že můžete vstoupit do svého domu nejen přímo z ulice, ale také se ke svému bydlišti dostat přes centrální recepci v domě SM2–07 od ulice Na Valentince a dále projít přes zahradu. Vedle recepce, v sekci SM2–06, je situován i kontrolovaný vjezd do společných podzemních garáží, kde jsou kromě technického zázemí umístěny sklepní kóje příslušející ke každému bytu.

O bezpečí rezidentů se vedle přístupového a kamerového systému postará také centrální recepce, která bude popřípadě zajišťovat i další služby, jako například i agendu spojenou se stále více potřebným přebíráním zásilek. 

Typy bytů 
Byty v domě SM2 jsou promyšleně navrženy tak, aby si podle svých preferencí a možností mohl vybrat opravdu každý. Dispozičně tu naleznete vše, od malých bytů 1 + kk (37,6 m2) až po velké byty s dispozicemi kategorie 5 + kk (119,9 m2 + terasa 109,9 m2) s nádhernými výhledy na Prahu. Všechny sekce splňují požadavky na bezproblémové bezbariérové užívání.

Lodžie a balkony bytů všech sekcí jsou orientované převážně do vnitrobloku, do ulic budou mířit pouze lodžie. Všechny sekce nabídnou pohodlný přístup do společné zahrady. 

Byty jsou projektovány vždy až od druhého nadzemního podlaží. V posledním podlaží jsou umístěny ty nejexkluzivnější bytové jednotky, z nichž některé nabízejí výhledy na Vyšehrad, jiné pak mají střešní altány s navazujícími terasami přístupné z obývacích pokojů. Na střešních terasách je pak možné podle přání příštího majitele zřídit i zatravněné plochy různé velikosti.

Standardní vybavení 
Každá bytová sekce má vlastní standardy navržené jejich architekty. V rámci klientských změn si budou moci zákazníci byt přizpůsobit svým potřebám.

 
Prodej
Sekyra Group, a. s.
Sekyra Group, a. s.
U Sluncové 666/12a, 186 00 Praha
Sekyra Group, a. s., U Sluncové 666/12a, 186 00 Praha
800 411 111
info@sekyragroup.cz
Developer
Sekyra Group, a. s.
Sekyra Group, a. s.
U Sluncové 666/12a, 186 00 Praha
800 411 111

Mám zájem o více informací

Odeslat poptávku

To nejlepší z realitního trhu v periodě,
která vám bude vyhovovat.