Albatros Kbely: nový projekt společnosti Skanska určený zejména mladým rodinám

 • Albatros Kbely: nový projekt společnosti Skanska určený zejména mladým rodinám
  Příležitost pro pořízení kvalitního udržitelného bydlení v Praze za dostupné ceny nabízí Skanska Reality v novém projektu Albatros Kbely. Ten je navržen jako budova velmi úsporná s průkazem energetické náročnosti budovy PEN B a navíc podle přísných požadavků enviromentální certifikace BREEAM, která klade důraz na kvalitu, zdraví a udržitelnost. První dva bytové domy spoří o 32 % energií víc nad rámec současné legislativy, prvky modro-zelené infrastruktury zajistí šetrné nakládání s dešťovými vodami a ochranu biodiverzity. Zdravé prostředí v domácnostech podpoří i systém centrálního odvětrávání a kvalitní certifikované materiály.

  Projekt nabízí v I. fázi 127 nových domovů s převahou dispozic 2 + kk a 3 + kk. Vlastní bydlení zde najdou mladé rodiny, pro které je důležitým kritériem kvalita, promyšlené dispozice a zdravý prostor k životu. Početnější rodiny mohou vybírat z nabídky bytů 4 + kk s terasou v nejvyšších patrech, ostatní byty pak nabízejí terasu či balkon. Některé z nich si můžete prohlédnout i ve virtuální realitě.  Kromě parků, hřišť a cyklostezky bude v nové čtvrti, která je vzdálena od stanice metra trasy C Letňany sotva 2,5 km, vybudována i mateřská škola, a to už v průběhu první etapy projektu.

  „Nová kbelská čtvrť Albatros je šitá na míru generaci mileniálů, kteří dozráli do věku, kdy hledají vlastní bydlení se všemi dostupnými benefity, ale nikoli na úkor přírody a planety. Dnešní klient ví, co znamená zdravý a udržitelný způsob života, a naším cílem je mu ho i zde umožnit a usnadnit“, shrnuje Lukáš Maděra, ředitel prodeje a zákaznické péče. Tomuto cíli v neposlední řadě odpovídají i ceny, které začínají na 82,7 tisíc Kč/m2.
  Insipirací pro název projektu byl legendární cvičný letoun L-39 Albatros, který sídlí v nedalekém hangáru Leteckého muzea Kbely. Téma letectví se bude prolínat veřejným prostorem i drobnými připomínkami v bytových domech. První dva z nich nesou jména významných pilotů a konstruktérů, kteří se zasloužili o rozvoj aviatiky v Česku: Jana Kašpara a Jaroslava Lonka. Celkem v této nové čtvrti vyroste 652 nových domovů. Předpokládaný rok dokončení I. fáze projektu je 2022, všech etap projektu pak rok 2030.
   
  SDÍLET
  Další podobné články