Hledáte bydlení v okolí Prahy? Tady ho najdete!  I. část - Severovýchod

 • Hledáte bydlení v okolí Prahy? Tady ho najdete!  I. část - Severovýchod
  Vysoké ceny bytů vyhánějí zájemce o nové bydlení za hranice Prahy, kde jsou podmínky, za kterých je možné pořídit si vlastní byt či dům přece jen výhodnější. Růst poptávky vyvolává také reakci řady developerů, kteří přicházejí na trh s projekty i v místech, kde se v minulosti příliš nestavělo. Rozhodli jsme se zmapovat současnou nabídku nových bytů a rodinných domů za hranicí Prahy, abychom vám ulehčili hledání, a proto vám v následující sérii článků nabídneme projekty, které by vás z různých důvodů mohly zaujmout.

  Okruh hledání jsme vymezili podle známého realitního principu do vzdálenosti asi 30 km od hranice hlavního města nebo hodiny jízdy dopravními prostředky do centra meropole, což představuje zhruba maximální dobu, kterou jsme ochotni strávit při každodenním dojíždění do zaměstnání. Samozřejmě blízkost železnice nebo dálnice je velkou výhodou. Při našem výběru se nebudeme až na výjimky a zvláštnosti lokality příliš zabývat infrastrukturou, protože ta je na většině míst už dnes na dostatečné úrovni a lehce si ji dohledáte.

  Zájemci o nové bydlení zpravidla preferují z osobních důvodů určitý směr propojení příštího bydliště s Prahou nebo s jiným místem mimo Prahu, a tak jsme okruh hledání rozdělili do čtyř sektorů. Severovýchodní od Vltavy k dálnici D11, jihovýchodní od této dálnice k Vltavě na jihu, jihozápadní od Vltavy k dálnici D5 a severozápadní od této dálnice k severnímu toku Vltavy. První část věnujeme projektům v sektoru Severovýchod. 

  Podél Vltavy: Zahradní čtvrť Červená skála, Rezidence Zlončice, Rezidence Nůšařská, Triple House

  Začněme u Vltavy. Necelých 12 km na sever od Prahy se nachází Řež u Prahy, o které by se dalo prohlásit, že je novému bydlení obec zaslíbená. Své sehrává malebná krajina meandru Vltavy s půvabnými výhledy na Vltavu, rozvíjející se infrastruktura obce s více než 1000 obyvateli, ale také skvělá dopravní dostupnost Prahy. K nejbližší stanici metra na Kobyliském náměstí trvá cesta autobusem 15 minut. Ale použít můžete i vlak (Masarykovo a Hlavní nádraží) na protějším břehu Vltavy, kam jste se dříve mohli dostat jen romantickým přívozem, dnes už je tu ale pěší lávka.

  Zahradní čtvrť Červená skála
  Stojaté vody původní zástavby rozhýbal v první dekádě tohoto tisíciletí zdařilý projekt Zahradní čtvrti Červená skála, jakéhosi satelitního „městečka“ atriových a řadových rodinných domů v rámci koncepce tzv. zahradních bytů. Součástí projektu byl také společný park s hřištěm pro děti i hřištěm pro volejbal, jehož existence napomáhá setkávání a sousedskému kontaktu rezidentů, které dotvářejí atmosféru příjemného bydlení. Dobrou zprávou pro ty, na které se nedostalo, je to, že prodejce tohoto projektu TIDE REALITY připravuje v Řeži další dva nové projekty, které se na trh dostanou možná už na podzim tohoto roku. 

  Zahradní čtvrť Červená skála bude mít v Řeži u Prahy své pokračování

  Rezidence Zlončice
  O něco výše po toku Vltavy najdete Zlončice. V centru tiché obce vzniká v uzavřeném objektu projekt Rezidence Zlončice, který nabízí rezidenční bydlení těm, kteří si „chtějí užít klid a zároveň být na dosah městu“. Autobusem jste za půl hodiny v pražských Kobylisích, vlak máte 2 kilometry od bytu, blízký je i nájezd na dálnici D8. Infrastrukturu zajišťují 6 minut jízdy autem vzdálené Kralupy nad Vltavou a samotné místo protínají krásné trasy pro cyklisty i pěší, které po proudu lemují řeku Vltavu. 

  Byty s výhodami vlastního domu disponují balkóny, předzahrádkami a u několika vybraných bytů je k dispozici i bazén. V levém křídle je možné byty nad sebou spojovat v mezon etovou jednotku. Z nabídky 20 bytů je jich ještě několik volných. Stěhovat se je možné už koncem léta tohoto roku.

  Rezidence Zlončice – přírodě i městu na dosah

  Rezidence Nůšařská
  Ještě dál na sever u soutoku Vltavy a Labe se v Mělníku prodávají byty projektu Rezidence Nůšařská. Na pohled se zdá Mělník daleko, ale díky nedaleké dálnici D8 můžete být v Praze autem už za půl hodiny. Dá se tedy dojíždět i denně, a pro ty co nemusejí být v Praze neustále a mají rádi městské bydlení v blízkosti Labe a historického centra, jako je tomu u Rezidence Nůšařská, představuje tento projekt vzácnou příležitost, jak bydlet ve středu městského dění, přitom však v klidném místě s přírodou v dosahu. Něco přes čtvrhodina chůze Parkem Na Svini a kolem parků v okolí Mělnického zámku vás dělí od památkjového centra nad soutokem Vltavy s Labem.  Kromě impozantních krajinných výhledů můžete využít k výjižďkám i známou cyklostezku. 

  Rezidence Nůšařská – na dosah historického centra a zámeckých parků nad soutokem Labe s Vltavou

  Rezidenční bydlení je umístěno v uzavřeném areálu s vlastním parkovacím místem. V objektu je navrženo 12 moderních bytů s obytnou plochou zhruba 35 ař 50 m2, až na jednu výjimku dvoupokojových. Dokončení projektu se předpokládá v únoru roku 2022.

  Triple House
  Komu stačí garsoniéra nebo byt 2 + kk, ten si může vybrat bydlení v zajímavém projektu Triple House. Dům se nachází v blízkosti nákupních center, ale co je hlavní i nedaleko autobusového a vlakového nádraží. Parkování je možné na veřejném parkovišti v bezprostřední blízkosti domu. Na prodej je ale i 5 parkovacích míst u domu. Z hlediska dojíždění do Prahy je to tedy ideální poloha. V dosahu nechybí zeleň. Pár kroků je to k říčce Pšovka, a k parku Na Podolí.

  Triple House - garsoniéry a dvoupokojpové byty v dosahu zeleně i hlavního města

  Čtyřpodlažní objekt s pavlačemi a s výtahem (zdviží) v čele domu umožňuje samostatný vstup ke každé z jednotek, ve 2.NP a 3. NP výlučně garsoniér s průměrnou plochou 32 m2. V nejvyšším patře je navrženo dalších sedm bytů, až na jednu výjimku v dispozici 2 + kk  a výměrou od 62 do 72 m2. Dokončení stavby se předpokládá v červnu příštího roku.

  Na trase dálnice D8: Rezidence U Lesa, U Líbeznické školy, Březový háj

  Odolena Voda se nachází rovnou u dálnice a už tato poloha, kdy se za 10 minut jízdy autem dostanete k okraji Prahy a za půl hodiny do jejího centra, naznačuje, že pro mimopražské bydlení je to láce. Právě proto se zde realizoval nejeden projekt nových bytů.

  Rezidence U Lesa
  Jeden z těch nejčerstvějších, Rezidence U Lesa, využívá nejen polohy v centru města, ale jak název napovídá, také umístění v blízkosti lesní relaxační plochy, kam si můžete jít jak zaběhat nebo se jen tak projít. Bytový areál s 5 bytovými domy a 66 bytovými jednotkami bude vystavěn v místě bývalého statku. Kromě toho, že zůstane zachován původní ráz stavby, i když s moderními prvky, bude tato část projektu zajišťovat vstup do areálu a zároveň se stane centrální částí projektu s náměstíčkem a základním službami. 

  Rezidence U Lesa – relaxace v přírodě na místě bývalého statku

  Byty jsou řešeny v dispozicích 1 + kk až 4 + kk s terasami, lodžiemi, balkony či předzahrádkami. Z řady bytů se bude večer rezidentům otevírat krásný výhled na okolní panoráma s nasvícenou věží barokního kostela svatého Klimenta od Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Zahájení výstavby se plánuje na září tohoto roku.

  Zajímá vás, kde se staví na jihozápadseverozápad a jihovýchod od Prahy? Najděte svůj vysněný byt nebo dům v dalších článcích seriálu.

  U Líbeznické školy
  Stejný investor realizuje sice ne tak blízko dálnici, ale o něco blíž Praze, projekt U Líbeznické školy. Dvoutisícová obec Líbeznice má díky řadě autobusových linek výborné spojení s Prahou. Co je však důležité, za rostoucí výstavbou posledních desetiletí nezůstal pozadu rozvoj infrastruktury a v rámci spolupráce s renomovanými architekty ani vzhled veřejného prostoru. Ať už se to týká rekonstrukce radnice, revitalizace návsi nebo rozšíření školy s originálním, dřevem obloženým kruhovým pavilonem Rondel, který hostí jak Základní školu, tak i Základní uměleckou školu s víceúčelovým fotbalovým hřištěm. A právě v jejím přímém sousedství se bude realizovat projekt U líbeznické školy. 

  U Líbeznické školy – rodinné bydlení doslova za plotem základní školy

  Téměř za plotem se počítá s výstavbou 77 nových rodinných domů pojatých v duchu tradic meziválečného českého funkcionalizmu. Pokud by to nebylo proti předpisům, mohly by sem děti chodit skoro v bačkorách, což ovšem také znamená, že se bude jednat o zajímavé rodinné bydlení. Nejmenší řadové domy v sekci po trojdomech budou mít užitnou plocha asi103 m2 (vnitřní plocha), rodinné domy v dvojdomech s vnitřní užitnou plochou pak kolem 120 m2. Pro náročné klienty se připravují samostatné domy s plochou od 226 m2 a dvojgaráží, a kromě jiného i s výhledem na horu Říp a Bezděz.

  Březový háj
  Poslední z projektů v návaznosti na dálnici D8 se nachází v Předboji, vzdálené necelých 10 km od severní hranice Prahy. Autem se odtud dopravíte zhruba za patnáct minut k obchodnímu centru či stanici metra Letňany, autobusem za 20 minut ke stanici metra Ládví.

  Březový háj – exkluzivní bydlení ve zdravém prostředí 

  Rezidenční komplex Březový háj zahrnuje 19 luxusních nízkoenergetických vil 6 + kk (užitná plocha 230 m2) s terasami vyrůstajících na pozemcích od 906 do 1233 m2 . Další čtyři vily jsou v přípravě. Navržené domy využívají řadu prvků moderního úsporného bydlení jako například přípravu pro fotovoltaiku, vytápění a chlazení domů pomocí tepelných čerpadel země-voda či chytré řízení domácnosti. Projekt pamatuje i na vysoký podíl zelených ploch, ať už v soukromí zahrad nebo u vybraných objektů v podobě zelených střech, či veřejné zeleně díky budovanému březovo-borovému parku. Milovníci golfu ocení zdejší devítijamkové veřejné hřiště, v obci nedávno vyrostlo i dětské hřiště a proběhla rekonstrukce víceúčelového sportoviště. První etapa bude završena v zimě 2021/2022, celý projekt pak na přelomu roku 2022 a 2023.

  Od hranic Prahy až do Milovic a Poděbrad: Ctěnický háj, Byty Milovice, Byty Milovice Rakouská, Garden Park Slunečná

  Pro zbývající projekty severovýchodního sektoru jsou sice dálnice D10 (směr Liberec) a D11 (směr Hradec Králové) pro spojení s Prahou důležité, nejsou však jedinou možností. 

  Ctěnický háj
  Tak například projekt Ctěnický háj se nachází v Přezleticích, tedy těsně za hranicí Prahy, a je proto velmi dobře dostupný pražskou MHD. Přitom je však umístěn v klidné lokalitě mezi Ctěnickým potokem a Ctěnickým hájem, který je původní oborou zámku ve Ctěnicích. Kousek je vinořský park, množství rybníků, zkrátka spousta možností relaxace. 

  Ctěnický háj – symbióza přírody a šetrného komfortního bydlení 

  V souladu s okolní přírodou zde vzniká komfortní nové bydlení budované podle zásad trvale udržitelného rozvoje. Pětatřicet rodinných domů je navrženo a realizováno podle principů šetrného hospodaření s energiemi a také dešťovou vodou. Nechybí systém chytrého bydlení, kdy budete moci snadno ovládat chod svého domu i na dálku. Součástí areálu je také bytový dům Tetris Alley, v jehož prvním patře jsou ještě dva volné byty. Projekt dále zahrnuje relaxační zóny a dětské hřiště.

  Poněkud vzdálená se zdá známá destinace, která však stále láká na pražské poměry velmi levným, přitom však stále více a více příjemným bydlením s výborným spojením dokonce s centrem Prahy.

  Milovice jako posádkové město Střední skupiny sovětských vojsk se po třiceti letech „zázračně“ proměnilo. Rekonstrukcí takřka zmizely staré panelové „kyjeváky“, obnovila se zeleň, vznikly lesoparky, vyrostla moderní infrastruktura. Přírodní rezervace Milovice je dokonce součástí Evropsky významné lokality Milovice-Mladá, v Milovicích najdeme Park Mirakulum, největší zábavní park v ČR, který je spojen úzkokolejnou železnicí s tankodromem a další atrakce. Rozhodující ale je, že do Milovic je to sice autem z okraje Prahy zhruba půl hodiny, po železnici se však do centra Prahy na Masarykovo nádraží dopravíte tři čtvrtě hodiny. Vlak jede přitom každých zhruba 20 minut.

  Byty Milovice ulice Rakouská - ve středu Prahy už za 45 minut!

  Byty Milovice ulice Rakouská
  V současné době „běží“ v Milovicích dva bytové projekty. Menší, Byty Milovice ulice Rakouská, je umístěn v klidné lokalitě, i když se jedná prakticky o centrum. Bytový dům obsahuje 23 bytů v dispozicích 1 + kk až 4 + kk, všechny s komorou a většinou i s balkonem. Prodává se rychle, takže volných je už jen 6 bytů. S dokončením projektu a předáním nových bytů se počítá v prosinci tohoto roku.

  Byty Milovice - rekonstruované domy obklopené lesoparky 

  Byty Milovice
  Větší z obou projektů, Byty Milovice, je rozdělen do 9 etap, které se odehrávají v rekonstruované budově bývalého štábu na okraji sídliště Milovice-Mladá. Nové byty v dispozicích 1 + kk až 4 + kk jsou na vrženy na ploše od 19,1m2 do 100 m2. Většina bytů je již prodána, přesto však zbývá několik desítek volných.

  Garden Park Slunečná
  A nakonec náš „tajný tip“, jeden zbrusu nový bytový projekt, který se podoibně jako Mělník zdá být na první pohled vzdálen daleko od hlavního města. V nabídce Garden Park Slunečná najdete nové domy i byty vznikající v řadových domech. To vše je vzdáleno sotva 3 km od centra a lázeňské kolonády Poděbrad. K vlakové i autobusové zastávce je to 300 m a poté jste již za 5 minut v centru města. Autem se odtamtud do Prahy dostanete po dálnici již za 30 minut. Co je však také důležité, vlakem jste na Hlavním nádraží za necelou hodinu. To se vám stěží podaří i v některých místech na okraji nebo za okrajem Prahy.

  O lázeňských Poděbradech není třeba se rozepisovat. Kromě pěších promenád stojí za zmínku známá cyklostezka okolo Labe, která se nachází v těsné blízkosti lokality. 

  Garden Park Slunečná - úsporné bydlení v slunečné lokalitě s dosahem poděbradských lázní i hlavního města

  Pořídit si zde můžete nové bydlení v řadovém domě 4 + kk nebo ve stejných řadových domech nové byty v dispozicích 3 + kk či 4 + kk. Všechny domy jsou realizovány jako nízkoenergetické dřevostavby, což znamená i výrazné úspory měsíčních plateb za energie. S dokončením výstavby se počítá v posledním čtvrtletí příštího roku.

  Příště: II. část - Jihovýchod
   






   
   
   
   
   
   
  SDÍLET
  Další podobné články