V novém projektu Rezidence U Šárky uvádí na trh developerská společnost FINEP přes dvě stovky atraktivních bytů

 • V novém projektu Rezidence U Šárky uvádí na trh developerská společnost FINEP přes dvě stovky atraktivních bytů
  Rezidence U Šárky je novým rezidenčním projektem českého Finepu na Praze 6. V první etapě výstavby vznikne 75 bytů v osobním a 143 bytů družstevním vlastnictví. Hodnota investice první etapy je 1 mld. korun. Dokončení výstavby celkem 218 bytů je plánováno na přelom roku 2022 a 2023. Architektem projektu je česká kancelář AIP Architekti.

  FINEP s projektem Rezidence U Šárky vstupuje do městské čtvrti, která dlouhodobě patří mezi nejlepší „bydlící“ adresy v Praze. Tuto čtvrť charakterizuje nejenom tradiční městské bydlení v bytových domech, ale i individuální výstavba rodinných domů nebo vil. Funkci bydlení doplňuje velmi pestrá nabídka služeb, kompletní infrastruktura a velmi dobrá dostupnost lokality díky velmi husté síti městské hromadné dopravy.

  V těsné blízkosti městské čtvrti je velký zelený pás v podobě přírodního parku Divoká Šárka. Ve finále tak jde o lokalitu, která svým obyvatelům nabízí nejenom kvalitní bydlení a služby, ale také prostor pro aktivní styl každodenního života ve městě, v moderní kosmopolitní městské čtvrti, kde můžete žít, bydlet, pracovat, nakupovat, bavit se a sportovat, stejně tak i jen odpočívat.

  „Součástí celého rezidenčního projektu bude i realizace nového zalesněného prostoru, který plynule naváže na zelený pás Divoké Šárky. Dojde tak ke zcela přirozenému propojení bydlení a přírody,“ komentuje specifičnost nového rezidenčního projektu na Praze 6 Tomáš Pardubický, generální ředitel FINEPu.


  Letos na jaře zahájil FINEP  v polovině dubna i prodej druhé etapy projektu Rezidence Pergamenka v Holešovicích a úspěšně odstartoval novou službu e-Setkání.

  Praha má výrazný deficit několika desítek tisíc bytů, obrovský převis poptávky nad nabídkou nemovitostí a vedení města počítá s nárůstem obyvatel města do konce roku 2030 o více než 160 tisíc nových obyvatel. „Město nové byty pro svůj stálý rozvoj nutně potřebuje a my nevidíme jediný důvod, proč odsouvat start prodeje doposud největšího rezidenčního projektu v letošním roce co do počtu bytů,“ říká Tomáš Pardubický, podle kterého jde i o pozitivní signál trhu i klientům, který ukazuje, že i v době pandemie nebyla omezena příprava a samotný start nových rezidenčních projektů ve městě, kterému nové byty chybí. 

  Samotná činnost společnosti FINEP se nezastavila ani v době nouzového stavu. „Od půlky března do konce dubna jsme, za dodržení všech bezpečnostních i zdravotních předpisů, předali do užívání 360 bytů na Malém háji v pražských Štěrboholech nebo jsme nově zahájili výstavbu tří nových rezidenčních domů,“ prezentuje standardní fungování společnosti v době „koronavirové“ její generální ředitel Tomáš Pardubický.  Rezidenční projekt U Šárky svým klientům poskytne bydlení s výbornou dopravní dostupností. Do 20 až 25 minut jste díky MHD v centru nebo za 10 minut na letišti v odbavovací hale. Pro dopravu po městě můžete využívat i blízký vlak a do budoucna je přímo v lokalitě plánované prodloužení tramvajové trati. Ta výrazně urychlí osobní dopravu směrem do centra. V blízkosti nového rezidenčního projektu bude v blízké budoucnosti vybudována i plánovaná zastávka rychlodráhy Praha – Kladno.

  Západní cíp Divoké Šárky je pak doslova „za rohem“. Navíc díky plánovanému vzniku nového lesoparku s již vzrostlými stromy dojde k jeho prodloužení i přes ulici Evropská nově do rezidenčního projektu U Šárky. „Plánujeme zde vysázet přes 500 stromů, keřů a další zeleně,“ komentuje zelenou politiku projektu Tomáš Pardubický. Součástí rezidenčního projektu bude i nová restaurace s tankovým pivem a příjemným venkovním posezením přímo u budoucí konečné stanice tramvajové trati.
  SDÍLET
  Další podobné články