Hledáte bydlení v okolí Prahy? Tady ho najdete!  III. část – Jihozápad

 • Hledáte bydlení v okolí Prahy? Tady ho najdete!  III. část – Jihozápad
  V třetí části našeho pátrání po projektech nového bydlení v okolí Prahy překročíme Vltavu, dostaneme se na její levý břeh, a budeme mapovat oblast od jejího toku až k hranici, kterou tvoří stěžejní výpadovka na Plzeň, jíž je dálnice D5.

  V rekreačních oblastech od Slap až k Brdským lesům


  Green Resort Slapy

  Následující tři projekty mají více či méně rekreační charakter. Ten největší potenciál najdete u projektu Green Resort Slapy, který tvoří 6 apartmánů a 15 chat ve vyhlášené lokalitě Oboz u vodní nádrže Slapy. Všechny chaty jsou už sice prodány, v nabídce jsou ale ještě menší či větší komfortní apartmány 3 + kk s velkými terasami, saunou, vířivkou a skvělými výhledy na areál a do okolní přírody. 

  Green Resort Slapy – luxusní trvalé bydlení s širokou nabídku rekreačních služeb

  Lokalita je sice vzdálena od Prahy hodinu jízdy autem, delší vzdálenost dojezdu však může být výhodná pro toho, kdo nemusí být denně v práci, a kromě kvalitního bydlení trvalého rázu hledá široké možnosti aktivního trávení volného času, který mu tady nabízí existence několika hřišť, fakt, že k dispozici bude půjčovna elektrokol, čtyřkolek, vlastní molo s pronájmem šlapadel, lodiček, vodních lyží či windsurfingu. Navíc budou moci budoucí rezidenti také využívat Spa & outdoor Whirlpool, místní WI-FI připojení, a také společenské místnosti s barem a občerstvením. 


  Výhledy Brdy - Jince

  Další dva projekty nové bytové výstavby těží mimo jiné ze sousedství Brdských lesů, ale také ze snadné dosažitelnosti občanské vybavenosti větších měst v bezprostředním okolí. První z nich, Výhledy Brdy – Jince se nachází uprostřed Brdských lesů a má blízko do Hořovic, Příbrami, Dobříše a Berouna, tedy míst dobře dostupných po dálnici D5 na Plzeň nebo D4 na Písek a Strakonice.

  Výhledy Brdy-Jince - bydlení uprostřed Brdských lesů v dosahu občanské vybavenosti větších měst

  V první etapě se v jednom ze dvou plánovaných obytných domů, který je již dokončen, nabízely byty v dispozicích 1 + kk až 3 + kk s podlahovou plochou od 38 m2 do 91 m2, v cenách 1,4 až 4,8 mil. Kč. Co je zajímavé, 8 bytů v 1. nadzemním podlaží bylo stavebně připraveno ke speciální úpravě pro tělesně postižené. V II. etapě, která je již v předprodeji, bude k mání 51 obdobně řešených bytů v nepříliš cenově rozdílných relacích.

  Bydlení Vysoká Pec

  Druhý z projektů Bydlení Vysoká Pec je situován v Bohutíně. Komu to nic neříká, pak může být hned doma, když prozradíme, že se jedná o menší samostatnou obec, kterou můžeme považovat vzhledem ke vzdálenosti za jakési předměstí Příbrami. O městské vybavenosti nemusíme pochybovat a vzhledem k Praze se jedná o místo vzdálené autem od hlavního města do 35 minut jízdy autem. Co je však důležité, Bohutín je jedním z výchozích míst k výletům do CHKO Brdy s vyznačenými trasami pro pěší túry, cykloturistiku i běžecké lyžování. Kromě malebného zázemí brdských lesů lze využívat i rekreačních možností několika přilehlých rybníků. U jednoho z nich najdeme přírodní koupaliště s písečnou pláží a skluzavkami, několik teras, venkovní kryté pódium, občerstvení a půjčovnu loděk, hřiště pro workout, plážový volejbal a multifunkční hřiště či celoročně využívaný tenisový areál (v zimě s přetlakovou halou). Takže příležitostí relaxace víc než dost. 

  Bydlení Vysoká Pec – na okraji města obklopeni přírodou

  Jádrem projektu je komplex tří architektonicky jednotných, přitom však samostatných budov s vlastními vstupy. Z pestré nabídky různorodých bytů 1 + kk až 4 + kk o výměře 33 m2 až 126 m2 vyčnívají 3 vzdušné mezonetové bytové jednotky o výměře 108 m2 nebo 126 m2. K většině bytových jednotek náleží rozlehlý balkon či zahrada rozšířená o terasu. 
   

  Zajímá vás, kde se staví na severozápadseverovýchod a jihovýchod od Prahy? Najděte svůj vysněný byt nebo dům v ostatních článcích seriálu.


  Na jih od D5: Na venkově i ve městě
   

  Vysoký Újezd

  Jižně od dálnice D5 se rozvíjejí dva projekty, z nichž si díky své odlišnosti každý najde určitou skupinu zájemců. Nejblíže Praze je Vysoký Újezd, projekt představující bydlení venkovského charakteru, které je snadno dosažitelné po dálnici jak od hranic metropole na Zličíně (konečná stanice metra trasy B, velká nákupní centra v okolí), tak i ze samotného centra hlavního města (20 km, 24 minut jízdy autem).  

  Rezidenční projekt plynule navazuje na původní venkovskou obec a nabízí klidné bydlení v lokalitě na dosah malebné přírody Českého krasu. Po několika etapách budování zde postupně vzniká jakési nové městečko, které tvoří jak bytová výstavba, tak i zástavba moderních rodinných domů. Svůj půvab má sousedství golfového areálu Albatross nebo zámecké zahrady, kde nový vlastník zdejšího historického zámku plánuje jeho proměnu v butikový hotel se všemi souvisejícími službami včetně spa. Důležité ale je, že se developer podílí na rozvoji místní infrastruktury, vzniklo zde několik komerčních jednotek pro obchody a služby jako jsou potraviny, restaurace nebo kavárna. Přímo v obci tak najdete základní služby jako je pošta, prodejna potravin nebo škola a školka atd.

  Vysoký Újezd – venkovské „městečko“ kousek od Prahy

  V současné době najdete v nabídce luxusní rodinné domy s rovnou nebo šikmou střechou v dispozici 5 + kk (178 m²) disponující velkou zahradou, krytou garáží a až třemi koupelnami, bungalovy 4 + kk s rozlehlými zahradami nebo pozemky určené k individuální výstavbě.


  Bydlení Hořovice

  Druhý z projektů, Bydlení Hořovice je typicky městskou zástavbou. V tomto případě umístěnou na okraji města, které se nachází v blízkosti brdských lesů, přičemž k tomu nejbližšímu je to odtud 10 minut chůze. Devizou pro některé může být sousedství věhlasné hořovické nemocnice nebo zámku a zámeckého parku. Do Prahy dojedete autem z nedalekého nájezdu za 25 minut, vlakem budete na Smíchově v centru Prahy za pouhých 45 minut. 

  Bydlení Hořovice - na okraji města i brdských lesů

  První etapa projektu je již sice vyprodána, ale teď na podzim 2021 se plánuje start prodeje 2. etapy s novou várkou bytů 1 + kk až 4+ kk, které již byly základem předchozí fáze. Každý byt čtyřpodlažních domů má ve své ceně balkon nebo terasu včetně dlažby volně položené na terčích či předzahrádku. Garážové stání nebo venkovní vyhrazené parkovací stání je ovšem potřeba dokoupit. Standardním vybavením všech bytů jsou například prémiová velká francouzská okna včetně příprav pro venkovní žaluzie. V posledním podlaží bude dokonce klientům bez příplatku k dispozici příprava pro chlazení (klimatizace). A to vše v cenové relaci, která je pražskému průměru dosti vzdálená.

  Příště: IV. část – Severozápad

   
  SDÍLET
  Další podobné články