Hledáte bydlení v okolí Prahy? Tady ho najdete!  IV. část – Severozápad

 • Hledáte bydlení v okolí Prahy? Tady ho najdete!  IV. část – Severozápad
  V poslední, čtvrté části našeho seriálu, se zaměříme na projekty nového bydlení v severozápadní oblasti od dálnice D5 až k toku Vltavy. A bude to přehled nejobsáhlejší, protože území protínají hned dvě někdejší rychlostní komunikace, dnes dálnice D6 směřující na Karlovy Vary a dálnice D7 vedoucí k Chomutovu.

  Obě spolu s „pětkou“ umožňují rychlé spojení vašeho nového domova s hlavním městem, což znamená, že projektů zde vzniká víc než kde jinde vně Prahy. Takže ten, kdo má rád tenhle směr příjezdu do Prahy nebo vůbec tuto oblast, určitě najde to své.

  Podél D5: Nová Chýně, Byty U parku, Rezidence Berounská zahrada, Bydlení Beroun, Vila Resort Beroun, Výhledy Hýskov

  Nová Chýně
  Hned těsně za hranicí Prahy máte příležitost. Na jižním okraji obce Chýně, odkud je to jen pár minut jízdy autem nebo 10 minut autobusem ke konečné stanici metra Zličín, se už několik let rozvíjí poměrně rozsáhlý projekt Nová Chýně. Jeho výstavba je rozdělena do pěti etap, z nichž již byla realizována I. etapa zahrnující 54 řadových nízkoenergetických rodinných domů a II. etapa čítající 34 obdobně řešených domů řadových a samostatných rodinných domů. V rámci této etapy se také 110 bytů. Loni v červnu se začalo stavět 9 řadových domů v rámci V. etapy projektu, kdy se stejně jako u všech ostatních etap také prodávaly pozemky k výstavbě solitérů. V současné době je všechno prodáno, ale v listopadu se začne s prodejem domů 60 řadových a samostatných domů III. etapy, takže kdo má zájem bydlet v této lokalitě, měl by sledovat zahájení prodeje. 

  Za pozornost stojí, že kromě občanské vybavenosti obce, kde rezidenti najdou mateřskou a základní školu, dětská hřiště, praktického lékaře, obchody, restaurace a přírodní koupaliště s písečnou pláží, je součástí projektu vedle již fungujícího supermarketu Billa několik parků s dětskými hřišti rozdělenými podle věku, volnočasové mateřské centrum a polyfunkční objekt s drobnými službami pro obyvatele. 

  Nová Chýně – nízkoenergetické rodinné domy v těsném sousedství hlavního města

  Prakticky na dálnici D5 stojí Beroun, město nové bytové výstavbě doslova zaslíbené. Za čtvrt hodiny se odtud dopravíte po zmíněné dálnici k okraji Prahy na Zličíně. Kromě autobusů je také k dispozici vlakové nádraží umožňující dostat se v pravidelných intervalech po železnici do centra Prahy již za 45 minut. O víc než soběstačné občanské infrastruktuře souměstí Beroun-Králův dvůr netřeba diskutovat. To jsou důvody, které lákají k bydlení nejednoho Pražana, ale hlavně developery, kteří tento zájem klientů pociťují. V Berouně proto v současné době najdete hned několik aktuálních projektů. 

  Byty U Parku
  Jen pár minut chůze od centrálního Husova náměstí jsou k bydlení nabízeny Byty U Parku, jejichž nespornou výhodou je fakt, že šestipodlažní bytový dům je již dokončen a do bytů se již můžete rovnou nastěhovat. V nabídce už sice nenajdete byty 2 + kk, ale větší 3 + kk a 4 + kk jsou ještě k mání. Velkou výhodou projektu je, že v této centrální oblasti, kde se obtížně parkuje, je dostatek garážových stání, ale i míst k parkovací zóně domu. 

  Byty U Parku – rovnou k nastěhování byty s parkováním v centru města

  Rezidence Berounská zahrada
  Žhavou novinkou je zcela nový projekt rezidenčního bydlení Rezidence Berounská zahrada. Ten je na rozdíl od předchozího projektu jen o něco dále vzdálen od centra, je však umístěn blíže nájezdu na dálnici (do 2 minut) a má tu výhodu, že od místa nového bydliště dojdete k nádraží už za 5 minut. Ve třech solitérních domech je navrženo celkem 39 bytů v dispozicích 2 + kk a 3 + kk. Součástí uzavřeného komplexu bude i parkovací dům oddělující celý areál od Koněpruské ulice, kde si bude možné zakoupit či pronajmout garážové stání. K bytům 3 + kk i jedno venkovní parkovací stání. Bytové domy budou obklopeny vzrostlou zelení a vznikne zde i odpočinková zóna , jako místo pro společné setkávání rezidentů s posezením u ohniště a možností grilování. Výstavba již byla zahájena, s dokončením se počítá v prosinci roku 2022.

  Rezidence Berounská zahrada – moderní bydlení s rychlým dosahem dálnice i železnice

  Bydlení Beroun
  Kdo vyhledává bydlení v rodinném domě, ale stačí mu jen dům řadový, ten najde svou příležitost v projektu Bydlení Beroun, který se rozkládá na hranici Berouna a Králova Dvora v oblasti vilové čtvrti za hypermarkety. V lokalitě bude vystavěno celkem 107 rodinných domů ve 4 typových provedeních, časem se předpokládá i výstavba solitérů. Aktuálně jsou realizovány první 3 etapy s dvěma typy menších řadových domů s dispozicí 4 + kk a místem pro parkování. Některé domy budou mít před vchodem dvě stání, jiné prostornou dvojgaráží s možností parkovat další vůz před ní. Z druhé strany domu se se obývacím pokojem vchází do soukromé zahrady. Aktuálně je v nabídce ještě 10 řadových domů, v přípravě jsou však další.

  Bydlení Beroun – řadové domy 4 + kk s parkováním před domem, ale i dvougaráží

  Vila Resort Beroun
  Z jiného soudku je projekt luxusních domů Vila Resort Beroun, který těží z exkluzivní polohy na klidném návrší v sousedství golfového hřiště (Beroun Golf Resort). Komfortní rodinné domy zaručující žádoucí intimitu bydlení v dispozicích 4 + kk a 5 + kk jsou ve vysokém standardu řešeny na ploše 150 – 188 m2. Součástí každé vily je garáž a zahrada, nechybí velkoryse navržené prostory k ukládání potřebného vybavení. Důležitým prvkem je velkorysá prosklená stěna spojující každý obývací pokoj s terasou a zahradou. Domy také splňují přísné standardy na úsporný provoz a šetrnost vůči životnímu prostředí při zachování přiměřeně nízkých provozních nákladů.

  Vila Resort Beroun – luxusní rodinné bydlení v sousedství golfového hřiště

  Výhledy Hýskov
  Do okruhu Berouna spadá ještě bydlení, které využívá jeho zázemí, zároveň ale profituje z rekreačního charakteru okolí, které je vyhledávanou oblastí pro pěší i cyklistické výlety. Uprostřed lesnaté krajiny, v chránění krajinné oblasti Křivoklátsko, v malebné vesnici Hýskov, pouhé 4 km od Berouna se realizuje projekt Výhledy Hýskov.  V bytovém domě se čtyřmi vchody je navrženo celkem 20 bytů, všechny v dispozicích 2 + kk, které svou výměrou 61,6 m2, terasami o ploše 8 – 9 m2 a příslušenstvím převyšují běžné developerské projekty. V přízemí se nacházejí 4 nadstandardní byty o ploše 73,3 m2 s předzahrádkou, která umožňuje nerušenou relaxaci.

  Výhledy Hýskov - moderní byty obklopené přírodou 

  Zajímá vás, kde se staví na jihozápadseverovýchod a jihovýchod od Prahy? Najděte svůj vysněný byt nebo dům v předchozích článcích.

  Na jih od D6:  V Zahradách Unhošť a Rezidence U Aničky

  Dálnice D6 je spojnicí, okolo níž se nachází hned několik zajímavých projektů. Všimněme si dvou typicky městských, které se jsou situovány jižně od této dálnice. 

  Nejblíže Praze je Unhošť, menší město, které je od hranic Prahy vzdáleno vzdušnou čarou pouhých 10 km. Dopravní dostupnost hlavního města ovšem nezajišťuje z Unhoště jen zmíněná dálnice, ale také autobusy MHD, kterými se za necelých 30 minut dopravíte ke stanici metra Zličín.

  V Zahradách Unhošť
  Projekt tří nových čtyřpodlažních domů se pod názvem V Zahradách Unhošť realizuje v klidné lokalitě umístěné jen 300 m od městského centra. Jde sice o městské bydlení, nelze však nevzpomenout, že Unhošť je zasazena na okraj rekreační krajiny, která poskytuje široké možnosti relaxace v přírodě.

  Byty v domě 1 jsou již prodány a v současné době je volných jen pár bytů v domě 2, jehož výstavba má být dokončena v létě příštího roku. V záloze jsou však ještě byty v třetím domě, který jako oba předchozí bude obsahovat 24 bytů v dispozicích 2 + kk až 4 + kk.

  V zahradách Unhošť – městské bydlení na okraji rekreační krajiny

  Mnohem větším městem, kde se odehrává bytová výstavba je Rakovník. Je to odtud téměř stejně daleko jak do Prahy (40 km), tak do Plzně (45 km). Kdo ovšem nemusí denně do zaměstnání, pro toho může být Rakovník přitažlivou šancí, jak se za slušnou cenu dostat k hezkému bydlení ve městě obklopeném podobně jako Unhošť rekreační krajinou. Přitom po dálnici (10 km k nájezdu na D6) jste z Rakovníka v Praze již za 50 minut. Pravidelné spojení zajišťují autobusy i železnice (nádraží vzdáleno 10 minut). 

  Rezidence U Aničky
  V klidné části královského města Rakovník, nedaleko středu města, poblíž prvorepublikové vily Anička, vzniká developerský projekt Rezidence U Aničky. V bytovém komplexu vzniknou postupně 4 bytové domy s 65 byty od investičních menších jednotek až po komfortní byty 3 + kk, které uspokojí hlavně mladé rodiny, protože součástí projektu je dětské hřiště a do mateřské školy je to jen pár minut chůze. Výstavba bude zahájena v roce 2021. S dokončením projektu se počítá na jaře roku 2023. Kvalitní, moderní a dostupné bydlení si zde ještě můžete rezervovat za zvýhodněnou cenu.

  Rezidence U Aničky – moderní rodinné bydlení v královském městě za výhodnou cenu

  Mezi D6 a D7: U Přehrady, U Zámecké zahrady, Slánský Mlýn

  U Přehrady
  Ve výseči obou dálnic se objevuje jako aktuální projekt nejbližší Praze Hostouň, kde se v ulici U Přehrady realizuje výstavba pasivních (PENB A) dvojdomů. Kromě výborné dopravní dostupnosti metropole, ať už po dálnici s výjezdem na 7 km, železnicí z nedaleké zastávky, anebo autobusů MHD mířicích ke stanici metra Zličín, zaujme především technologie výstavby, kdy jsou schopni už za tři měsíce postavit na klíč vás pasivní a provozně úsporný dům 5 + kk (139,1 m2). Jedná se o stavbu konstruovanou z lehkých tenkostěnných pozinkovaných ocelových profilů, která je z vnější strany opatřena provětrávaným fasádním systémem Scanroc, zatímco z vnitřní strany jsou stěny chráněny tepelnou izolací. Díky používání rekuperačního systému jsou domy odvětrávané, tudíž vhodné pro alergiky a astmatiky. Úsporné podlahové vytápění domu a ohřev vody zajišťují tepelná čerpadla voda-vzduch.

  U Přehrady Hostouň – pasivní dvojdomy s výbornou dostupností Prahy

  Kladno netřeba nikomu představovat. Svým způsobem je to historicky už jakési vzdálené předměstí, chcete-li souměstí s Prahou. Realizovalo se tu množství projektů, protože nejeden „Kladeňák“ pracuje v Praze.

  U Zámecké zahrady
  V současné době je jedním z těch aktuálních Residence U Zámecké zahrady, kde v historickém čtyřpodlažním objektu bývalé sýpky u zámecké zahrady v centru starého města vznikne 19 nových bytů navržených v dispozicích 2 + kk až 4 + kk s výměrou obytné plochy od 72 m2. V suterénu se nachází společná garážová stání, sklepy a kočárkárny. Část parkovacích míst je zajištěna na přilehlém parkovišti.

  Residence U Zámecké zahrady – atraktivní bydlení v objektu bývalé sýpky v centru Kladna

  Na trase D7: Nová Kněžívka, Green Koleč, Slánský Mlýn

  Nová Kněžívka
  Prakticky hned za sjezdem k ruzyňskému letišti, nedaleko Premia Outlet Prague Airport, které je největším outletovým centrem v ČR, se krátce za sjezdem na 3 km z dálnice D6 nachází projekt Nová Kněžívka, jehož skvělou dopravní dostupnost doplňuje autobusové spojení MHD ke stanici metra trasy A Nádraží Veleslavín.

  Nová Kněživka je sice dnes situována na okraji obce Tuchoměřice, historicky je však nejstarším místem této obce (datace od roku 1301), o čemž svědčí i první pohled na objekty starší výstavby v tomto území. V sousedství se již realizuje prakticky vyprodaný projekt Tuchoměřické zahrady, který také těží z již uvedených výhod a faktu, že malebné prostředí obce umocňují lesy s vycházkovými a turistickými trasami táhnoucími se lesy kolem Únětického potoka ke Statenicím. 

  V areálu bývalého vepřína vznikne ubytovací zařízení/apartmánový hotel se zhruba 40 účelně zařízenými apartmány 1 + kk, které budou určeny pro rekreační a ubytovací účely. V přízemí se počítá s komerčním prostorem, ve kterém by mohla být zřízena restaurace, minipivovar anebo jiné podobné zařízení. Navíc bude ještě v nejvyšším podlaží místo pro další služby typu wellness, případně masáže, kosmetika apod. Kromě jiného zde u autobusové zastávky U dvora  již delší dobu funguje developerem vybudované dětské hřiště. Po dokončení projektu Nová Kněžívka dojde i k dalším finálním parkovým úpravám v bezprostředním okolí. Termín dokončení se předpokládá ke konci roku 2023.

  Nová Kněžívka – apartmány či ubytovací jednotky v bezprostředním dosahu metropole

  O něco dále se po pravé straně dálnice D7, téměř symetricky přes tuto komunikaci naproti Kladnu, nachází Koleč, obec ležící na hranici přírodního parku okolí Okoře a Budče, v blízkosti památného hradiště Budeč. Lokalita stvořená pro klidné rodinné bydlení poskytuje široké možnosti pěších a cyklistických výletů v malebné krajině protkané historií. V obci najdete potraviny COOP, školku a školu, poštu, restauraci ale i zámek, muzeum včelařství a stáje pro koně.

  Green Koleč
  Projekt Green Koleč těží z výborné dopravní dostupnosti Prahy, kdy jste za třicet minut autem u stanice metra Dejvická, ale také z neotřelého architektonického pojetí 15 řadových domů 5 + kk s výměrou od 132 do 165 m2 opatřených nadstandardně velkými pozemky. Je možné vybrat si ze 3 typů různých dispozic a orientací ke světovým stranám. Areál je vybaven zařízením bránícím vjezdu cizím osobám a zajišťuje tak rezidentům potřebné soukromí. Jde o ekologicky šetrné a úsporné bydlení s využitím tepelných čerpadel, systémem využití odpadních a dešťových vod kupř. pro následnou závlahu zahrady. 

  Green Koleč – ekologicky a ekonomicky šetrné rodinné bydlení v klidné krajině plné historie 

  Slánský Mlýn
  A nakonec poslední projekt, jak této části, tak i celého seriálu. A je to završení, jak se patří, protože Slánský Mlýn se svou ambiciózní kvalitou neztratí ani v konkurenci jiných věhlasných projektů projektovaných především v Praze. Záměrem investora je snaha představit klientům i veřejnosti „nový koncept architektonického řešení města budoucnosti, který zcela mění představu o tom, jak budou vypadat rezidenční čtvrti.“ 

  Nelze popsat všechno, co Slánský Mlýn rezidentům přináší. Tak jen stručně: Rezidenční komplex je umístěn v údolí přírodních toků lemujících jeho 12 budov ze všech stran, čímž vytvářejí přírodní ostrůvky, které se vlévají do rybníka. Okolí je obklopeno vinicemi a jabloňovými sady, čímž vytváří krajinný rámec evokující atmosféru italského Toskánska. Na střechách domů budou umístěny solární kolektory umožňující úsporný ohřev teplé užitkové vody, fasády budou porostlé vegetací, počítá se s akumulaci dešťové vody využitelné k zavlažování zeleně. Rezidenční komplex bude mít svou vlastní sportovní zónu, nedaleko jezera bude rekonstruována tři sta let stará historická budova starého mlýna, která bude přeměněna na útulnou restauraci s typicky českou, ale i středomořskou kuchyní, u jezera vznikne velké dětské městečko s hřišti pro více než 25 druhů zábavy, za mlýnem zvířecí farma, bude tu i místo pro stále populárnější pétanque, atd.

  Pokud k tomu připočítáme jedno- až čtyřpokojové byty orientované velkým prosklením a terasami především na jih a k nádherným výhledům na přírodní památku Slánská hora a historické centrum města Slaný, pak to bude bydlení přitažlivé nejen pro místní, ale i pro „zmlsané“ Pražany. Vždyť město Slaný je od Prahy vzdáleno jen 25 kilometrů. Z autobusové zastávky, která se nachází přímo v rezidenčním komplexu, se přímým spojem (interval 15 minut!) dostanete ke stanici pražského metra Veleslavín už za půlhodinu. 

  Slánský mlýn – ambiciózní projekt rezidenčního bydlení budoucnosti (rovněž titulní vizualizace)

  Během zpracování přehledu zajímavých projektů nového bydlení v okolí Prahy se mohou objevit další nové projekty. Rádi vás s nimi seznámíme, protože si tento typ bydlení získává stále větší pozornost těch, kteří chtějí hezky bydlet, ale na vlastnictví bytu či domu v Praze už při dnešních stoupajících cenách zkrátka nemají.

   
  SDÍLET
  Další podobné články