Hledáte bydlení v okolí Prahy? Tady ho najdete: II. část - jihovýchod

 • Hledáte bydlení v okolí Prahy? Tady ho najdete: II. část - jihovýchod
  V druhém díle našeho seriálu o novém bydlení v okolí Prahy se budeme věnovat projektům nacházejícím se v oblasti na jih od dálnice D11 až k pravému vltavskému břehu. 
   

  Bydlení Úvaly

  Doslova „za humny“ aglomerace hlavního města se nacházejí hned dvě zajímavé destinace. V případě projektu Bydlení Úvaly se vlastně jedná jen o připomenutí. Rozsáhlé volné území na konci Úval se už léta krok za krokem mění v novou moderní soběstačnou rezidenční čtvrť. Do konce roku se předpokládá zahájení prodeje už 4. etapy projektu, kterou tvoří čtyři rodinné domy a jeden bytový dům se šesti byty v dispozicích od 2 + kk s výměrou 65 m2 až po 3 + kk o ploše 80 m2. Tepelná čerpadla, řízené větrání s rekuperací, vápenopískové zdivo VAPIS na bázi přírodních surovin zajišťující špičkovou zvukovou izolaci a tepelnou pohodu s přirozenou regulací vlhkosti - to jsou některé základní prvky tohoto ekologicky šetrného a z hlediska provozních nákladů i úsporného bydlení, které je navíc velmi dobře dostupné železnicí. Ve špičkách jezdí vlak z úvalského nádraží každých 15 minut, přičemž za 25 minut už můžete být na Masarykově nádraží v centru Prahy, což se vám mnohdy nepodaří z řady okrajových částí Prahy ani metrem.

  Bydlení Úvaly – ekologicky šetrné a úsporné příměstské bydlení 


  Viladomy Horoušany

  Jen kousek na sever od Úval, blíže dálnici D11, takže autem je to do Prahy tak 15 minut, autobusem pak 25 minut, vzniká v obci Horoušany několika etapový projekt Viladomy Horoušany.  V první etapě už bylo prodáno 7 parcel pro individuální výstavbu rodinných domů, v té druhé se nabízí 19 rodinných domů se dvěma bytovými jednotkami v dispozicích 4 + kk a 5 + kk, z nichž velká část je již prodána nebo rezervována. Do prodeje se však chystají ještě další fáze projektu. Také tady půjde o nízkoenergetické bydlení vyššího standardu s podlahovým vytápěním prostřednictvím tepelných čerpadel či možností instalace fotovoltaiky na střeše domu. V rámci projektu plánuje investor výstavbu multifunkční budovy, kde se počítá s rozšířením určitých služeb včetně například ordinace lékaře. Součástí komplexu by mělo být zřízení nového hřiště a cyklostezky.

  Viladomy Horoušany – nízkoenergetické bydlení vyššího standardu v dosahu Prahy 
   

  Zahrady Herink

  Naše nejstarší dálnice láká rychlým spojením s metropolí, a proto není divu, že kumuluje po obou stranách své trasy největší počet projektů nového bydlení. Doslova na dohled Prahy je nejbližší z projektů - Zahrady Herink. Do centra Prahy, pokud není zrovna dopravní špička, se odtud dostanete už za čtvrt hodiny, za půl hodiny přímou autobusovou linkou ke stanici metra Opatov.

  Zahrady Herink tvoří 22 zděných rodinných domů s dispozicemi 5 + kk (159 m2) se zahradou na pozemku až 490 m2, garáži, terasou a velkoryse pojatou půdou, kterou si můžete upravit podle svých představ. Jde o nadstandardní rodinné bydlení vhodné i pro větší rodiny, které přišlo do prodeje teď v červenci, takže výběr je ještě dost značný. 

  Zahrady Herink – nadstandardní rodinné bydlení na dohled Prahy
   

  East Gardens

  O něco dále, v okolí sjezdu z dálnice na 15 kilometru, se nabízejí hned 3 zajímavé projekty. Jakýmsi úhelným kamenem všech tří jsou Stránčice, kde jen pár minut chůze od centra realizuje společnost Getberg poměrně rozsáhlý projekt East Gardens, který tvoří 89 obytných jednotek, z toho 41 řadových domů a 48 bytů.  Stránčice mají výbornou občanskou  vybavenost, kousek je to ještě k lepší vybavenosti v nedalekých Říčanech, z místních kopečků je vidět až na Prahu, v okolí se rozkládá přírodní rezervace Voděradské bučiny, malebná kopcovitá krajina vybízí k běžkování, vyjížďkám na kole i pěším výletům, pravým skvostem lokality je ale fakt, že Strančicemi prochází železniční trať, odkud se dopravíte na Hlavní nádraží už za půl hodiny. Vlaky přitom jezdí třikrát za hodinu. Sečteno a podtrženo je to důvod, proč je dnes projekt téměř vyprodán.

  East Gardens – ideálně dostupné bydlení ve městě i přírodě 

   

  Zajímá vás, kde se staví na jihozápad, severozápadseverovýchod od Prahy? Najděte svůj vysněný byt nebo dům v ostatních článcích seriálu.


  Rezidence Berchtold

  Prakticky přes dálnici naproti Stránčicím se nachází obec Kunice, kde se v romantickém prostředí zámku a hotelu Berchtold, sousedství zámeckého parku a sportovního areálu rozvíjí pod názvem Rezidence Berchtold projekt komorního exkluzivního bydlení, a to jak v bytovém domě, tak i v rodinných domech. 

  Rezidenční areál tvoří dvoupatrový dům nabízející 7 nových bytů s krásnými výhledy na zámek a park v dispozicích 2 + kk až 4 + kk na ploše 50,7 m2 až 105,2 m2 a osm rodinných vil (4 dvojdomy) 5 + kk s obytnou plochou 140 m2 a terasami se vstupem do privátní zahrady a k zámeckému parku. Projekt slibuje svém rezidentům maximum soukromí, bezpečnosti a množství komfortu spojeného s hotelovým servisem a společenským zázemím zámku. Symbiózu moderního bydlení s historickým prostředím zámku a zámeckého parku doplňuje přilehlý sportovní a relaxační areál. Vše volně přístupné rezidentům, kteří zde tedy najdou jak společenské, tak i sportovní vyžití.

  Rezidence Berchtold – rodinné bydlení v romantickém prostředí zámku a sportovního areálu 


  Byty Dolní Lomnice

  Obec Kunice má pět částí, jednou z nich je Dolní Lomnice, kde se v centru osídlení odehrává další bytový projekt. Pětice třípodlažních domů projektu Byty Dolní Lomnice tvoří budovy se sedlovou střechou, které respektují svým komorním charakterem venkovskou zástavbu. Obytný komplex je doplněn objektem občanské vybavenosti. V každém domě je navrženo pouze šest bytů v dispozicích 2 + k a 3 + kk. V přízemí k nim náležejí předzahrádky, ostatní mají k dispozici prostorné terasy. Ke každému bytu přísluší velký sklep a parkovací stání přímo u domu. Lze si zajistit i další parkovací stání a v případě zájmu též garáž. K prodeji ještě zbývá necelá desítka bytů, převážně v dispozici 3 + kk v horních patrech domů.

  Byty Dolní Lomnice – venkovské bydlení vzdálené jen 15 minut jízdy od Prahy


  Rodinné domy Komorní Hrádek

  A nakonec projekt, který je podle dálnice umístěn od Prahy sice nejdále, ale má svou výhodu v tom, že je na rozdíl od ostatních projektů již v pravém slova smyslu bydlením v rekreační lokalitě. Nový moderní obytný areál v Komorním Hrádku u Chocerad tvoří 44 rodinných domů, které navazují na dosavadní zástavbu obce obklopené posázavskými lesy, která je mimo jiné známá i svým barokním zámkem. Ze sjezdu na 29 km se odtud přitom dostanete již za 20 minut na okraj Prahy. 

  Základem projektu jsou typové dvoupodlažní dvojdomy rozdělené na samostatné poloviny s vlastním pozemkem a číslem popisným. Na ploše o velikosti 115 m2 jsou řešeny v dispozici 4 + kk s možností změnit ji na variantu 5 + kk. K domům náležejí pozemky o výměře zhruba od 450 m2 do 650 m2.  V současné době jsou dokončeny inženýrské sítě (vodovod, kanalizace a elektřina) a probíhá realizace komunikací ze zámkové dlažby, a to včetně chodníků pro pěší. Bylo již vydáno stavební povolení pro první etapu 16 domů a zahájeny stavební práce a prodávají se již domy II. a III. etapy.

  Komorní Hrádek u Chocerad – 44 RD v rekreačním prostředí posázavských lesů

  V třetí části našeho seriálu se budeme věnovat developerským projektům jihozápadně od Prahy tedy od Vltavy až k dálnici D5.

   
  SDÍLET
  Další podobné články