Central Group letos v Praze koupil pozemky pro zhruba 2 tisíce nových bytů

 • Central Group letos v Praze koupil pozemky pro zhruba 2 tisíce nových bytů
  Největší český rezidenční stavitel Central Group letos v metropoli získal do vlastnictví dalších více než 100 tisíc metrů čtverečních nových pozemků. Hlavní velkou akvizicí byl nákup brownfieldů v Praze 3 na Jarově a u parku Stromovka v Praze 6 - Bubenči. Pozemky investor koupil celkem ve čtyřech pražských lokalitách. Kromě Jarova a Bubenče také v Hloubětíně a ve Vysočanech v Praze 9. V příštích letech na nich postaví přes 2 tisíce nových bytů.
   
  Většina prostředků, které společnost pro letošní rok vyčlenila na investice do nových pozemků, směřovala na nákup dvou brownfieldů v Praze 3 na Jarově. První část o velikosti téměř 15 tisíc metrů čtverečních Central Group získal již letos v červnu. Dokoupením sousedního areálu mezi ulicemi Květinková a Na Jarově nyní plochu zvětšil na dvojnásobek.

  „Scelení obou částí nám umožní vytvořit komplexní urbanistický návrh celého území, kde kromě bydlení a prostor pro obchody, služby a jinou občanskou vybavenost bude i dostatek zeleně pro trávení volného času. Jde již o naši třetí velkou lokalitu na Praze 3, ve které bychom rádi nabídli kvalitní a dostupné bydlení a doplnili tím naše další nedaleké projekty - Parkovou čtvrť, která nabízí nadstandardní bydlení a Centrum Nového Žižkova, kde máme v plánu nabídnout i nájemní bydlení,“ říká k letošní největší akvizici zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský.
   
  Cenově dostupné byty na Jarově

  Původní výrobně-skladový areál na Jarově nahradí nová městská čtvrť s více než 1000 byty a prostory pro obchody, služby, restaurace a kavárny. Lokalita se nachází přímo u zastávky autobusu a v docházkové vzdálenosti na tramvaj. Central Group tu postaví novou mateřskou školu. Přímo přes ulici se do budoucna plánuje nová základní škola. Projekt počítá také s velkým veřejným prostorem plným zeleně. V docházkové vzdálenosti se pak nachází Malešický les s naučnou stezkou.
   
  Původní koncepční hmotová studie využití území na Jarově – vizualizace Jakub Cigler Architekti
   
   Více než 500 nadstandardních bytů u Stromovky 

  Největší akvizicí z hlediska velikosti pozemku byl nákup brownfieldu o rozloze 57 tisíc metrů čtverečních v Praze 6 - Bubenči. Bývalé papírny zde v budoucnu nahradí bytové domy se zhruba 500 byty, které nabídnou výjimečné bydlení přímo u pražské Stromovky a Vltavy. „Nabídneme tu unikátní bydlení v těsné blízkosti největšího pražského parku Stromovka a s výhledem na řeku. Jedná se o skvělou lokalitu, která je ideální především pro rodinné bydlení. Jsem si jistý, že o projekt bude obrovský zájem. Bubeneč, jako diplomatická čtvrť v Praze 6, je skvělou adresou,“ popisuje novou akvizici Kunovský.

  Projekt se nachází u Císařského ostrova, největšího pražského ostrova, a sousedí se západní částí Stromovky, která je jedním z nejvýznamnějších parků v Praze. Od lokality se dá snadno napojit na cyklostezku podél řeky, která na protějším břehu vede kolem pražské zoo. Bubeneč nabízí také mnoho mateřských a základních škol, Central Group je navíc připraven v rámci projektu pro Městskou část Praha 6 vyčlenit část pozemku pro novou základní školu a velké sportoviště.
   
  Vizualizace rezidenčního projektu u Stromovky v Praze 6. Autoři: J+W and Associated s.r.o.
   
  Další byty v Hloubětíně a Vysočanech

  Plochy pro několik stovek nových bytů koupila společnost také v Praze 9. Nedaleko metra B Hloubětín chce Central Group na získaném pozemku vystavět projekt, který nabídne více než 150 bytů. Investor počítá i s parkovými úpravami okolí domů. Součástí dvou nových objektů o výšce 4 a 10 pater budou komerční prostory, ve kterých bude cca 500 metrů čtverečních vyhrazeno pro lékařské ordinace, které v místě nyní sídlí. Tyto prostory budou k dispozici pro Městskou část Praha 14. Počítá se i s další vybaveností včetně restaurace.
   
   Koncepční hmotová studie využití území v Hloubětíně v blízkosti metra B. Zdroj: Central Group
   
   Část velkého areálu letos společnost získala také ve Vysočanech v krátké docházkové vzdálenosti od stanice metra B Kolbenova. Na místě současného výrobně-obchodního objektu ČKD tu v budoucnu může vzniknout projekt s několika stovkami bytů. Těsně před dokončením je navíc další akvizice s plánovanou výstavbou dalších 200 bytů u metra B Vysočanská.

  Praha 9 je nejrychleji se rozvíjející část metropole. Central Group tu letos na podzim zahájil prodej nových bytů v Tesle Hloubětín. Spolu s Parkovou čtvrtí jde o dva největší projekty developera spuštěné v roce 2021. „O oba tyto projekty je obrovský zájem. Teslu Hloubětín jsme začali prodávat na začátku listopadu a už během prvních dvou týdnů jsme měli prodanou více než polovinu bytů z první etapy, proto jsme hned vzápětí dali do prodeje dalších 100 bytů. U Parkové čtvrti na Praze 3 je zájem podobně velký. Ukazuje nám to, že lidé oceňují naše koncepty celých nových čtvrtí, kde kromě bydlení myslíme i na občanskou vybavenost a veřejný prostor s dostatkem zeleně,“ doplňuje Dušan Kunovský.

  Titulní vizualizace: Projekt v Praze 6 - Bubenči u Stromovky, který nabídne více než 500 nových bytů. Autoři: J+W and Associated s.r.o.
   
  SDÍLET
  Další podobné články