Chytré bydlení projektu Nová „Nuselská“ dokončeno, pár bytů ještě volných

 • Chytré bydlení projektu Nová „Nuselská“ dokončeno, pár bytů ještě volných
  V pražských Nuslích byla dokončena stavba dalšího z projektů Chytrého bydlení společnosti Trigema. V areálu Nová „Nuselská“ je již také prodána valná většina ¨nově postavených bytů. Součástí celého místa je rovněž prostorný vnitroblok či původní industriální komín. 

  Jednotlivé sekce pěti až sedmipatrového areálu, kde je necelých 150 bytů, leží mezi ulicemi Nuselská, V Horkách a Kloboučnická. Součástí Nové „Nuselské“ jsou sedlové střechy, které navazují na okolní původní zástavbu. Pro jejich realizaci byly využity ocelové konstrukce opláštěné tahokovem.  Jedno až čtyřpokojové byty Nové „Nuselské“ jsou zpravidla vybaveny terasou, balkónem nebo předzahrádkou. V bytech jsou například vzduchotechnické jednotky s rekuperací nebo příprava pro inteligentní ovládání bytu. Většina bytových jednotek je již vyprodaná. Na zájemce čeká už jen několik málo tří a čtyřpokojových bytů. Projekt je zařazen do kategorie Chytré bydlení Plus. Průkaz energetické náročnosti budov je ve třídě B, což značí, že se jedná o nízkoenergetické bydlení.

  Parkovat mohou rezidenti v podzemních garážích, do nichž je vjezd z ulice V Horkách. Majitelé nových bytů jistě ocení, že v garážích je také dobíjecí stanice elektromobilů.   Stavba bytového areálu Nová „Nuselská“ trvala necelé 2 roky. Začala loni na jaře. Poté, co došlo v listopadu ke kolaudaci, se sem již postupně stěhují první majitelé. 

  Rezidenti Nové Nuselské budou moci využít vnitroblok, kde najdou příjemné chvíle pro oddych. Toto zelené místo, které zabírá plochu přes 4000 m2, bude vybavené lavičkami a dalším mobiliářem.   Hlavní dominantou celého prostoru pak zůstává původní industriální komín, který je umístěný v jihozápadní části areálu. Komín tak současně odkazuje na historii celého prostoru. Areál Nuselských mlékáren byl založený již v roce 1901. Až do začátku 90. let minulého století sloužil svému účelu, poté měl především administrativně-skladovací využití.  Investorem, developerem a stavebníkem Nové „Nuselské“ byla společnost Trigema. Autorem návrhu projektu je studio AGE project.

  Zajímají vás další projekty v Praze a blízkém okolí? Novinky v nabídce developerů? Sledujte naši rubriku Nové byty v Praze-novinky
   
  SDÍLET
  Další podobné články