JRD bilancuje úspěšný minulý rok a připravuje pro letošek prodej více než 200 energeticky pasivních bytů

 • JRD bilancuje úspěšný minulý rok a připravuje pro letošek prodej více než 200 energeticky pasivních bytů
  Společnost JRD, která se již 16 let věnuje realizaci projektů zdravého a šetrného bydlení, uzavřela minulý rok se 72% nárůstem tržeb oproti roku 2018. Velmi pozitivních ekonomických výsledků dosáhla prodejem 166 bytů, 6 komerčních prostor a 64 pozemků v celkové hodnotě 1,038 mld. Kč. V letošním roce plánuje tuto sumu ještě překonat prodejem více než 200 energeticky pasivních bytů. Developer zároveň chystá investovat přes 500 mil. Kč do nákupu pozemků pro nové projekty.   

  „Vícestupňový a zdlouhavý povolovací proces, změny legislativy, které nereflektují navazující vyhlášky a normy, nedostatečné kapacity jednotlivých úřadů i stavebních firem... To vše významně komplikuje situaci na pražském rezidenčním trhu, který je téměř paralyzovaný a nedokáže tak plně uspokojovat poptávku po kvalitním a cenově dostupném bydlení. My jsme si proto zvolili cestu rozsáhlé akviziční činnosti a intenzivní spolupráce s dodavateli a investory, která nám umožnila dosáhnout lepších výsledků, než jsme předvídali na začátku minulého roku. Pokud budeme v nastaveném tempu pokračovat, věříme, že se nám letos podaří prodat až 200 bytů v celkové hodnotě 1,2 mld. Kč. Komerční prostory a pozemky v to nepočítaje. Nejen díky úspěšným prodejům máme finanční prostředky na nákup nových pozemků a chceme usilovat také o investice do rozsáhlejších územních celků vhodných pro výstavbu několika set až tisíce bytů,“ konstatuje Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD.

  Energeticky pasivní projekt JRD Bohdalecké kvarteto

  Portfolio společnosti JRD aktuálně tvoří 8 energeticky pasivních projektů s celkem 578 byty, 94 pozemků a přibližně 10 komerčních ploch. Ty doplňuje projekt Rezidence Silver Port s celkem 70 byty, které developer prodává pro investora Rezidence Na Palouku. Z daného portfolia již staví tři projekty (třetí etapa Ecocity Malešice, Kratochvíle Stochovská a Na hvězdárně Třebešín) a letos plánuje zahájit výstavbu dalších tří (Bohdalecké kvarteto, Green Port Strašnice a Rezidence Michelangelova). Postupně vznikají také inženýrské sítě v mimopražském projektu Touškovský háj v Plzeňském kraji. 

  „V letošním roce svou nabídku ještě rozšíříme o projekty v Praze 4 – Kamýku a v Praze 5, kde již brzy uvedeme na trh rezidenční komplex bytů a domů Císařská vinice. Všechny budou samozřejmě postavené v energeticky pasivním standardu s řadou environmentálních prvků, např. přípravou k instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily. Přejeme si, aby lidé nejen šetřili s energiemi, ale zároveň žili zdravě a komfortně, bez vysušeného vzduchu, nadměrné vlhkosti, plísní v interiéru nebo hluku od sousedů. Jsme pevně přesvědčeni o tom, že zdravé vnitřní prostředí by se mělo stát přirozenou součástí každého domova,“ komentuje Jan Řežáb, majitel JRD.  
   
  Energeticky pasivní projekt JRD Green Port Strašnice  
           

  I v minulém roce developer pokračoval v úzké spolupráci s Univerzitním centrem energeticky efektivních budov ČVUT v Praze (UCEEB). Ta vyvrcholila jmenováním Jana Řežába členem vědecké rady UCEEB, která si klade za cíl rozvíjení a posilování činností centra, podporu vědeckého výzkumu energeticky úsporných budov a rychlejší přenos nových technologií z teorie do praxe. Mezi jejich společné projekty patří například výzkumná činnost dvou pracovních skupin Decibel a Vzduch, jejichž záměrem je postupné zvyšování kvality dvou podstatných parametrů vnitřního prostředí.

  Kromě těchto aktivit se JRD intenzivně věnuje povinnostem člena několika oborových organizací – Centra pasivního domu, Česká rady pro šetrné budovy, Asociace developerů a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí – a plánuje řadu novinek v rámci rozvoje zdravého bydlení. 

  Energeticky pasivní projekt JRD Na hvězdárně Třebešín
   
  SDÍLET
  Další podobné články