Luxusní bydlení Chateau Troja Residence spěje ke kolaudaci, k nahlédnutí je připraven vzorový byt

 • Luxusní bydlení Chateau Troja Residence spěje ke kolaudaci, k nahlédnutí je připraven vzorový byt
  V Praze-Troji aktuálně finišuje výstavba projektu Chateau Troja Residence. Velmi náročná rekonstrukce vybraných objektů původního barokního dvorce a jejich citlivé doplnění moderní architekturou z pera ateliéru LOXIA nabídne to nejluxusnější bydlení s duchem historie, jaké si lze v Praze vůbec představit. Zájem je obrovský, 70 procent nabízených bytů je vyprodáno dávno před kolaudací, s níž se počítá na sklonku roku. Stavba bude plně dokončena a připravena k nastěhování na přelomu února a března příštího roku. 

  V projektu je také možné navštívit a shlédnout designově zařízený ukázkový byt, který svým interiérem naznačuje možnosti moderního bydlení v tomto precizně rekonstruovaném barokním dvorci. 

  Na přitažlivosti Chateau Troja Residence se také významně podílí umístění projektu v prestižní lokalitě, a to přímo u vltavského břehu vedle zámeckého parku Trojského zámku, odkud se odkrývají dechberoucími výhledy do okolní zeleně a na město. Je to bydlení doslova utopené v zeleni, své sehrává i blízkost Stromovky. Vynikající je i rychlá dostupnost centra metropole.


   

  Precizní rekonstrukce barokního dvorce ve spojení s moderní architekturou

   

  Chateau Troja Residence je dalším z projektů CCP, který dokládá na jak složité rekonstrukce a dostavby projektů se developerská společnost specializuje. V řadě předešlých velmi úspěšných projektů již v minulosti dokázala, že v oboru rekonstrukce historických budov zkrátka umí. Například dům v Liliové ulici číslo 8, kde CCP sídlí, dříve ruina, dnes velmi vkusně dotvořený moderní interiér v zachované historické budově. Nebo neorenesanční palác v Jilské číslo 2 se sgrafity Mikoláše Alše.   Velkou výzvou byl pro CCP i projekt Kajetánka – exkluzivní soudobý obytný soubor, který citlivě navázal na barokní zámek z 16. století. Pečlivá rekonstrukce chátrající historické památky nebyla ale jediným plusem pro okolí. Restaurace nově umístěná do hlavní historické budovy oživila celý projekt a spojila tak místní s novými obyvateli. Do parku se vrátilo původní jezírko a revitalizace se dočkal celý park, který je nově veřejně přístupný.

  Všechny tyto projekty CCP se vyznačují velmi kvalitní prací s historickým dědictvím hlavního města. To je také to, co přivedlo dva izraelské investory, Dorona Friedmana a Daniela Aalsvela, ke společné práci v srdci české metropole s založení firmy Coast Capital Partners (CCP)   „Do Prahy jsme se zamilovali přes 15 lety, právě díky projektům, jako je Troja, které kombinují nemovitosti s kulturou a uměním,“ poznamenal Doron Friedman. Kultura v jejich pojetí spojuje historii s budoucností. A o to se snaží ve všech projektech. „Centrum města se vylidňuje a začíná se měnit v turistický skanzen, a to je škoda. Do centra metropole patří i bydlení, a to především bydlení té nejvyšší úrovně,“ dodal Friedman s tím, že pochází z Jeruzaléma, který může být právě tou ukázkou města, kde se tisíciletá historie snoubí s každodenním životem.

  Největší problém: Moderní dostavba památek! 


  Rekonstrukce historických objektů, je ale velmi náročná. Památkový dohled je v Praze velmi přísný, a to zvláště v hranicích městské památkové rezervace. Rekonstrukce jakékoli budovy, zvláště té historicky cenné, je zde pro investory obvykle noční můrou. Je to totiž velké riziko. Realizace projektu v případě, kdy do něj vstupují památkáři kvůli rekonstrukci historické památky, se často prodlužuje o roky. Navíc nikdy nemáte zaručeno, že bude možné do historického objektu zanést to, co je k dnešnímu modernímu bydlení potřeba. A doplnění historické zástavby novou moderní? To je v konzervativní Praze teprve problém.

  Pro Prahu je prioritou zachovat autentické památky v dobrém stavu a nevytvořit z centra skanzen. „Z pohledu památkové péče je vhodné zachovat historické využití objektů, tedy obytné domy rekonstruovat opět k bydlení,“ poznamenal k rekonstrukcím historických objektů v centru ředitel odboru památkové péče pražského magistrátu Jiří Skalický.

  Bydlení v penthousech u Vltavy


  Projekt Chateau Troja Residence tvoří 6 historických budov a 7 novostaveb, v nichž je navrženo celkem 72 bytů. V nabídce zbývá ještě 23 bytových jednotek. Zájemci mohou vybírat především z jednopatrových i dvoupatrových penthousů v historických objektech, ale i v těch moderních. Objekty mají vlastní podzemní garáže pro několik vozů, ze kterého se soukromým výtahem dostanou rezidenti do svého bytu. Jsou nabízeny shell and core nebo tzv. custom ready, a je tak na majitelích, jak si bydlení zařídí. Část velkorysých podzemních prostor mohou využít na vinotéku nebo soukromé fitness se saunou, samotný byt si mohou zařídit zcela podle svého. Investor jim k tomu nabízí kvalitní návrh řešení interiéru buď loftového charakteru nebo s vnitřními příčkami, který vypracoval architekt Pantelis Larcou. Ten má mnohaleté zkušenosti se zařizováním rezidencí těch nejbohatších lidí, a tak se budoucí majitelé penthousů mohou spolehnout na to, že jim navržený projekt rozložení místností bude vyhovovat.
   

  Ukázkový byt – luxus a design
   

  Velkoryse řešené 2 + kk je typickou ukázkou toho, jak by ideálně mohl v Praze bydlet starší pár dobře situovaných manželů. Nejde o byt v pravém slova smyslu, ale spíše o rezidenci, která má sloužit buď k trvalému bydlení nebo k občasným cestám do Prahy.   Byt o dispozici 2 + kk má 140 m2, na kterých nabízí část přístupnou pro návštěvy se vstupní halou, velkým obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní, s toaletou pro hosty a místností pro hospodyni. Striktně a zároveň velmi precizně, a přitom nenápadně oddělená soukromá část zahrnuje ložnici s velkou prosklenou koupelnou, velkou šatnou a pracovním koutem. Veškeré truhlářské prvky jsou vyrobeny na míru, Pantelis Larcou je doplnil luxusním nábytkem italské společnosti Poltrona Frau a americkými spotřebiči SubZero.   „Barevnost je navržená do velmi aktuálních tónů temné hnědo-černé a šedé doplněné barevnými pastelovými akcenty křišťálových a kožených doplňků. Dominantou obývacího pokoje je na míru vyrobená látková tapeta připomínající soudobý obraz,“ tak představuje ukázkový byt ve svém pojetí Pantelis Larcou.

  SDÍLET
  Další podobné články