OTÁZKA TÝDNE pro Danu Bartoňovou, obchodní ředitelku YIT Stavo, k projektu Koti Libeň 

 • OTÁZKA TÝDNE pro Danu Bartoňovou, obchodní ředitelku YIT Stavo, k projektu Koti Libeň 
  Na začátku roku jste zahájili výstavbu a dali do prodeje byty z prvního objektu B vašeho nejnovějšího projektu Koti Libeň. Ten v celkem 3 bytových domech zahrnuje téměř 140 nízkoenergetických bytů. Proč jste se rozhodli zrovna pro projekt v této lokalitě a čím je charakteristický? A jak jdou prodeje, ovlivňují trh dopady pandemie?

  Na trhu s novými byty se výrazné dopady epidemie neprojevily. Vysoká poptávka po koupi vysněného bydlení či nemovitosti na investici neutichá, což pozorujeme u všech našich projektů. V případě Koti Libeň jsme začátkem roku spustili prodeje prvních 38 bytů a 2 ateliérů a více než polovina už je prodaná. Proto teď do nabídky uvolňujeme zbylé jednotky.


   
  Tři bytové domy projektu Koti Libeň, vytvářející polouzavřený blok ve tvaru písmene U, poskytnou svým novým obyvatelům klidné a moderní bydlení. Architektonický návrh respektuje okolní zástavbu a obsahuje také zeleň a prvky udržitelného rozvoje. 

  Městská část Libeň bývala dříve často opomíjena. Dnes jde o moderní, neustále se rozvíjející čtvrť, jež v sobě spojuje bohatou občanskou vybavenost a skvělou dopravní dostupnost. V okolí je celá řada tramvajových a autobusových linek, které zajistí pohodlný spoj do centra města i do stanic metra B – Palmovka a C – Prosek. Rezidenti se tak bez problému obejdou bez auta. Lokalita je ideální rovněž pro rodiny s dětmi a dospívajícími, neboť v blízkosti projektu se nachází několik mateřských a základních škol, gymnázium i vysoká škola. Nechybí ani dětská hřiště. Veřejné služby zajišťuje městský úřad, pošta, poliklinika a Fakultní nemocnice Bulovka.   Libeň ovšem vyniká i možnostmi trávení volného času. Po práci lze posedět v celé řadě restaurací a kaváren nebo zajít na kulturní program do Divadla pod Palmovkou. Přestože se jedná o oblast širšího centra Prahy, nudit se zde nebudou ani milovníci sportu a přírody. V okolí vede hned několik cyklostezek, které směřují do Troje, Stromovky či podél říčky Rokytky. Rozproudit krev lze v blízkém lanovém parku nebo na bobové dráze. Příjemnou procházkou kolem rokokového libeňského zámku stráví noví rezidenti určitě nejeden volný den. Přírodní památky Proseckých skal a nespočet dalších parků, například Pod Korábem či Pekařka, skýtají další inspiraci pro trávení víkendů.


   
  SDÍLET
  Další podobné články