OTÁZKA TÝDNE pro Dorona Kleina, ředitele společnosti AFI Europe k projektu Tulipa Karlín.

 • OTÁZKA TÝDNE pro Dorona Kleina, ředitele společnosti AFI Europe k projektu Tulipa Karlín.
  Koncem května jste začali s výstavbou projektu Tulipa Karlín. Zatímco všechny předchozí bytové projekty, které jste v České republice realizovali, představovaly vlastnické bydlení, začínáte tímto projektem novou éru vašeho developmentu, protože jak Tulipa Karlín, tak i všechny další se budou týkat výlučně nájemního bydlení. Jak jste uvedli, chystáte se v ČR vybudovat vlastní portfolio zhruba 1000 nájemních bytů. Co vás vedlo k tomuto rozhodnutí, pokud není jen dočasné, a nevrátíte se v budoucnu opět i k výstavbě vlastnického bydlení.

  Naše společnost vlastnila a spravovala 1 500 nájemních bytů v Berlíně po dobu deseti let. K rozhodnutí vstoupit na trh nájemního bydlení v Praze nás vedl vývoj tohoto segmentu v ČR. Ten byl v posledních letech urychlen velkým rozdílem mezi poptávkou lidí po bydlení a relativně limitovanou nabídkou bytů ve městě, které jsou developeři kvůli zdlouhavému stavebního procesu schopni dodávat na trh. To vedlo k dramatickému nárůstu cen bytů, který snížil možnost mladých lidí a párů pořídit si vlastní bydlení. 

  Věřím, že nájemní bydlení bude pro tuto skupinu lidí vhodným řešením a nám bude přinášet stabilní zisk. Byty plánujeme dlouhodobě vlastnit a portfolio nebudeme rozprodávat. Podobně jako v Německu, vidíme potenciál ve vytvoření správného produktu, který nájemcům poskytne potřebnou stabilitu a komfort. Co přinese budoucnost, teprve uvidíme, nicméně výstavbě vlastnického bydlení se nebráníme. Zda budeme pronajímat či prodávat, záleží vždy na lokalitě a daném produktu.

   
  SDÍLET
  Další podobné články