V pražských Strašnicích zahájila developerská společnost JRD výstavbu energeticky pasivního projektu Rezidence Michelangelova

 • V pražských Strašnicích zahájila developerská společnost JRD výstavbu energeticky pasivního projektu Rezidence Michelangelova
  Společnost JRD právě zahájila výstavbu energeticky pasivního projektu Rezidence Michelangelova. Za generálního dodavatele stavby, jež vyroste v pražských Strašnicích, si vybrala firmu NEO BUILDER. Architektonicky výrazný dům s 27 byty se zdravým vnitřním prostředím, který je již z 63 % vyprodaný, doplní čtyři nebytové prostory ke komerčnímu využití a malý park s hřištěm a altánem. Jeho kolaudaci developer plánuje na léto 2021.  
    
  Energeticky pasivní projekt Rezidence Michelangelova, jehož architektonický koncept cílí na detail a soukromí obyvatel, nabídne již ve svém standardu přírodní materiály a udržitelné technologie, včetně systému řízeného větrání s rekuperací tepla a tepelných čerpadel. Jejich instalací se dosáhne nejen výrazné úspory energií, ale především zdravého vnitřního prostředí v jednotlivých bytech. Díky němu nebudou budoucí rezidenti trpět nepříjemnými zdravotními obtížemi, které může vyvolávat pobyt v interiéru se špatným mikroklimatem: tzv. syndromem nezdravých budov.  „O projekt již nyní evidujeme velký zájem, protože se vyznačuje kromě všech zásadních parametrů zdravého a komfortního bydlení také zajímavou architekturou s detaily, inspirovanými velkým renesančním umělcem Michelangelem Buonarottim. Areál je navíc umístěný v klidné části pražských Strašnic, blízko stanice metra linky A – Skalka nebo parku Gutovka,“ říká Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD. 

  Koncept projektu Rezidence Michelangelova zahrnuje 27 energeticky úsporných bytů v širokém spektru dispozic od 1 + kk po 4 + kk. Jeho součástí budou rovněž čtyři nebytové prostory ke komerčnímu využití a malý park se zelení, dětským hřištěm a altánem, určený pro společné chvíle rezidentů a jejich přátel. V přízemí a 1. podzemním podlaží domu vzniknou parkovací místa s přípravou k instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily.  Na základní kámen projektu Rezidence Michelangelova slavnostně poklepali (zleva): Vasyl Nemesh (ředitel Neo Builder), Michal Březnický (vedoucí projektu), Martin Víšek (spoluinvestor projektu), Jan Turek (finanční ředitel), Jan Řežáb (majitel JRD) a Martin Svoboda (výkonný ředitel JRD).
   
  SDÍLET
  Další podobné články