Zájem o nové byty v Plzni stále trvá, jak ukazuje i další plzeňský projekt  

 • Zájem o nové byty v Plzni stále trvá, jak ukazuje i další plzeňský projekt  
  Nový bytový dům KLR@Plzeň společnosti Trigema, který leží v širším centrum v ulici Kollárova, je od začátku listopadu zcela obsazen. Mezitím už ale investor zahájil stavbu dalšího bytového areálu v blízkosti Obchodního centra Plzeň. Projekt V Zahrádkách zahrnuje více než 100 nových bytů.

  Všech 82 bytů, jež jsou v ulici Kollárova součástí novostavby Chytrého bydlení společnosti Trigema, je obsazeno. Od centrálního plzeňského náměstí Republiky je budova vzdálena zhruba deset minut. Bytový dům, jehož architektonický návrh pochází z dílny studia AIP Plzeň, je ve tvaru L s decentní světlou fasádou, modrými a mléčně bílými balkony. Rezidenti zde mohou navíc využít prostorný zelený vnitroblok, kde je také dětské hřiště.  „Bydlení v ulici Kollárova je naším prvním rezidenčním projektem v západočeské metropoli. Díky velkému zájmu o nové byty jsme letos na jaře odstartovali výstavbu a prodej dalšího areálu, jenž již brzy vyroste v blízkosti nákupní zóny Obchodního centra Plzeň,“ vysvětluje Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.   

  V každém ze čtyř bytových domů projektu V Zahrádkách u Obchodního centra Plzeň bude po dokončení stavby okolo 25 bytových jednopokojových až čtyřpokojových jednotek. Byty budou mít velká okna s výhledem do okolí. Součástí bydlení budou i balkóny a v nejvyšších podlažích velkoprostorové terasy s plochou přes 60 m2. Ke každému bytu náleží samozřejmě i sklípek. První obyvatelé by se sem již proto také mohli začít stěhovat na podzim a začátku zimy příštího roku.

  V současnosti je stavba bytových domů V Zahrádkách zhruba ve 2. nadzemním podlaží. Stavba by měla být dokončena nejpozději na podzim příštího roku.  Podle aktuálních dat společnosti Trigema, jež analyzují situaci na bytovém trhu Plzeňského kraje, je tamní trh pátým největším v Česku. Během prvních tří čtvrtletí se na Plzeňsku prodalo dohromady necelých 250 nových bytů. Nejvíce z nich bylo ve třetím kvartálu, kdy se jednalo téměř o 150 jednotek.
   
  SDÍLET
  Další podobné články