Central Group reaguje na poptávku po menších bytech, zejména s dispozicí 1 + kk

 • Central Group reaguje na poptávku po menších bytech, zejména s dispozicí 1 + kk
  V podzimní nabídce největšího českého stavitele bytů, společnosti Central Group, se mohou zájemci o nové bydlení v Praze těšit hned na čtyři výjimečné lokality. Ty uspokojí poptávku nejen po rodinném bydlení ve středním segmentu, ale díky vysokému počtu jednotek 1 + kk také nabídnou zajímavou příležitost pro singles či investory. Celkem se portfolio Central Group od října do listopadu rozroste o několik stovek bytů.

  Od úterý 1. října startuje poslední etapa Harfa Design Residence, která nabízí 40 bytů v žádaném projektu blízko metra Českomoravská. Následovat bude zbrusu nový rodinný projekt v pražské Libuši a poslední etapa dokončeného projektu Nad Modřanskou roklí. Nebude chybět ani nová etapa oblíbeného projektu Park Zličín, který vyrůstá jen 3 minuty chůze od stejnojmenné stanice metra.   Podzimní nabídku dnes odstartoval Central Group poslední etapou Harfa Design Residence. O bydlení v designovém bytovém domě přímo vedle obchodního centra Galerie Harfa a jen kousek pěšky od stanice metra B Českomoravská je velký zájem. Prodáno je zde více než 60 procent doposud nabízených bytů a ateliérů. Ve vysokém standardu totiž nechybí dřevěné podlahy s podlahovým vytápěním v celém bytě, kvalitní posuvná hliníková okna či luxusní designové koupelny. O Harfa Design Residence mají zájem zejména mladí lidé preferující metropolitní styl života. Poslední etapa přichází výhradně s byty 1 + kk, o které je v tomto projektu největší zájem. Od 1. října se zde tak nabídka rozšíří o 40 posledních bytů. Projekt bude dokončen v září příštího roku.
   

  Nový bytový dům v Libuši a poslední etapa projektu Nad Modřanskou roklí


  V průběhu podzimu se v nabídce Central Group objeví i úplná novinka. Kvalitní rodinné bydlení v úsporném bytovém domě v atraktivní a zároveň perspektivní lokalitě pražské Libuše. Projekt vyroste na klidném místě s vyhledávanou maloměstskou atmosférou a přitom výbornou dopravní dostupností, kterou v budoucnu umocní i plánovaná nová trasa metra D. V okolí je hned několik školských zařízení a mnoho dětských či sportovních hřišť. Velkou výhodou je pestrá nabídka možností pro aktivní relaxaci. Blízko je Krčský les nebo přírodní rezervace Modřanská rokle. 
  Několik posledních jednotek nabídne i jeden z nejžádanějších projektů rodinného bydlení minulých let – Nad Modřanskou roklí na pražském Kamýku, který je již zcela dokončen.


  Nová etapa dostupného bydlení na Zličíně


  Druhé etapy se na podzim dočká Park Zličín. Do prodeje budou zařazeny další dva bytové domy s promyšlenými dispozicemi od 1 + kk po 4 + kk. Tato oblíbená a rezidenty vyhledávaná lokalita se nachází necelé 3 minuty chůze od metra B Zličín. Rozlohou naprosto výjimečný je privátní park, který vznikne ve vnitrobloku uvnitř areálu. Místo s množstvím stromů a další zeleně bude rezidentům či jejich dětem sloužit k aktivnímu odpočinku i příjemné relaxaci. Pestrou okolní občanskou vybavenost doplní zcela nová restaurace a další provozovny obchodů a služeb přímo v areálu projektu. V sousedství je i nákupní a zábavní centrum Metropole Zličín s mnoha obchody, restauracemi, službami a multikinem. Park Zličín vzniká vedle nově připravované unikátní městské čtvrti Nový Zličín, která vyroste na místě současného průmyslového areálu.

  Letos chce Central Group prodat až 800 bytů

   

  Přestože se na pražský rezidenční trh vlivem paralýzy povolovacích procesů dostává mnohem méně bytů než v minulých letech a letos se v celé Praze prodá zřejmě rekordně nízký počet nových bytů, dokáže Central Group i v této složité době dodat na trh stovky nových bytů a držet si s odstupem první místo v žebříčku pražských developerů. 

  „Nízký počet povolených projektů samozřejmě dopadá i na nás. Stále ale dokážeme díky velkému počtu rozvíjených projektů a nakoupených pozemků prodávat ročně stovky bytů. V letošním roce bychom mohli dát na trh zhruba 600 a prodat přibližně 800 bytů. Při zdravé situaci na trhu bychom však dokázali prodat i více než dvojnásobek,“ řekla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.  Central Group je suverénně největším vlastníkem pozemků pro bytovou výstavbu v Praze. V jeho portfoliu je aktuálně okolo 1,5 milionu metrů čtverečních brownfieldů a pozemků určených k výstavbě pro zhruba 30 tisíc nových bytů po celé Praze. „Máme řadu velkých pozemků v místech, kde by logicky rezidenční výstavba měla vznikat. Věřím, že se proces povolování nových staveb konečně zrychlí, a budeme tak moci nabídnout zájemcům o bydlení v hlavním městě již brzy zcela nové lokality, které uspokojí stávající velkou poptávku po kvalitním vlastním bydlení,“ doplnila Tomášková.

  Brownfieldy pro budoucí bydlení

  Společnost se v posledních letech zaměřuje na transformaci zanedbaných brownfieldů v Praze na příjemná místa pro život, která jsou přínosem i pro své okolí s množstvím zeleně a hodnotného veřejného prostoru. Většina projektů neřeší jen samotné bydlení, ale nabízí novým obyvatelům i starousedlíkům služby, obchody, restaurace, kavárny a občanskou vybavenost. Ve velkých projektech je stále běžnější, že Central Group na své náklady buduje mateřské školy, poskytuje městské části pozemky pro vybudování škol, úřadů nebo řeší dopravu v širším okolí lokalit.

  SDÍLET
  Další podobné články