Chytré bydlení Braník: Trigema zahájila výstavbu a prodej bytového areálu s téměř 140 byty a 15 řadovými domy

 • Chytré bydlení Braník: Trigema zahájila výstavbu a prodej bytového areálu s téměř 140 byty a 15 řadovými domy
  V těchto dnech začala developerská společnost Trigema v pražském Braníku s výstavbou bytového areálu, po jehož dokončení vznikne na tomto území 137 bytů, 15 rodinných řadových domů a několik komerčních jednotek. Architektem projektu Chytré bydlení Braník je studio Qarta. S dokončením výstavby se počítá již v příštím roce. Investiční náklady dosahují více než 1,1 miliardy korun. 

  Areál s množstvím veřejných i soukromých zelených ploch tvoří bloková pětipodlažní zástavba dvou bytových domů, jež budou přiléhat k Branickému náměstí a ulicím Ke Krči a Nad Strouhou. V jejich přízemí bude umístěno 6 komerčních jednotek, ve kterých jsou navrženy prostory pro obchody a vybrané druhy služeb. Součástí celého komplexu jsou dále 2 čtyřpodlažní vila-domy a 15 rodinných řadových domů.   Celé území bude protínat centrální pěší korzo se stromořadím, lavičkami a průhledem na Branický pivovar. Provozovny obchodů a služeb, pěší korzo, hřiště a zelené plochy budou k dispozici nejen místním rezidentům, ale také širší veřejnosti. Oddychové veřejné zóny budou přiléhat ke Kunratickému potoku, jenž ohraničuje pozemek projektu z jihozápadní strany.

  Braník je jednou z tradičních pražských čtvrtí s bohatou historií, odkud je navíc blízko do centra města. Nabídka okolního vyžití i samotná skladba bytů našeho projektu vychází vstříc aktivním rodinám s dětmi. Nebudou zde ale chybět ani menší bytové jednotky,“ komentuje developerský záměr Chytré bydlení Braník Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.   

  Chytré bydlení Braník nové byty Praha 4

  V bytových domech a vila-domech, jejichž provětrávaná fasáda vychází z kontrastu světlé a tmavé barvy, jsou navrženy byty ve velikosti od 1 + kk do 4 + kk. Nejvíce z nich bude tří- a dvoupokojových. Nejmenší byt bude mít plochu zhruba 31 m2 a naopak ten největší necelých 120 m2

  Jednotlivé byty nabídnou mimo jiné i podlahové vytápění či koupelnové vybavení značky Laufen. Vzhledem k již zaběhlému standardu konceptu Chytrého bydlení se také počítá s rekuperačními jednotkami, přípravou pro inteligentní ovládání bytu a velkými okny s trojskly. Projekt je proto také zařazen do kategorie Chytré bydlení Plus. Ceny bytů budou začínat na necelých 4 milionech korun.

  Řadové domy Chytré bydlení Braník

  Rodinné řadové domy s celkovou plochou okolo 250 m2 se budou vyznačovat zejména rozlehlými zahradami ve velikosti od 200 do 1 100 m2. Svými parametry zaujmou především náročnější klientelu.

  V podzemních garážích bytových domů bude více než 160 parkovacích stání, dalších asi 24 bude na povrchu. Součástí každého rodinného domu je vnitřní garáž pro jeden či dva automobily. Další stání je na povrchu na vlastním pozemku.

  Dokončení hrubé stavby projektu, kterou realizuje stavební dcera skupiny Trigema, se předpokládá v únoru příštího roku. Kolaudace by měla proběhnout na konci léta. K nastěhování budou byty a rodinné domy připraveny do konce příštího roku. 

   
  SDÍLET
  Další podobné články