Do prodeje se dostává 72 bytů projektu Happi Milánská 

 • Do prodeje se dostává 72 bytů projektu Happi Milánská 
  Společnost YIT zahájila výstavbu projektu Happi Milánská v pražských Horních Měcholupech a do prodeje dala 72 nových bytů ve finském stylu o velikosti až 99 m². Bytový dům s výbornou dostupností jak do přírody, tak do centra metropole zahrne rovněž tři komerční prostory. Dokončení developer plánuje na jaře 2024.

  Projekt Happi Milánská čítá 72 bytových jednotek o dispozici 1 + kk až 4 + kk a velikostech od 27 m2 do 99 m2. Samozřejmostí bude dostatek sklepních kójí nebo komor, kočárkárna, místnost pro mytí kol a psů či plánovaná komunitní terasa v 6. podlaží. Součástí domu se stanou také tři komerční prostory vhodné pro drobné obchody a služby, jeden s terasou v parteru budovy. „Jsme rádi, že se nám podařilo další projekt posunout do fáze výstavby a můžeme dát na trh, který bojuje s obrovsky nenasycenou poptávkou, přes sedmdesát nových bytů. Již v přípravné fázi jsme evidovali velký zájem jak o koupi bytu pro bydlení, tak na investici,“ říká Dana Bartoňová, obchodní ředitelka YIT Stavo.  Bytový dům o 7 nadzemních a 2 podzemních podlažích, o jehož návrh se postaralo studio Schindler Seko architekti, přirozeně navazuje na ulici Milánská. Profil severního nároží budovy reaguje na protilehlou radnici a svými hranami ji prostorově zrcadlí. Objekt ve tvaru pravoúhlých prolínajících se kvádrů odpovídá charakteristice i struktuře okolní zástavby. Dům má půdorys písmena L a svou obytnou část směřuje do vnitrobloku se zelení s příhodnou orientací na jihozápad – to zaručí budoucím rezidentům klidné a příjemné bydlení.

  Jednoduchou bílou barvu fasády doplní na odsazené části s předsazenými konstrukcemi pavlače a balkónů omítka ve struktuře betonu. Právě pavlače jsou pro bytový dům Happi Milánská charakteristické a jednotlivá podlaží budovy se budou v těchto místech vizuálně odlišovat barevným provedením vstupních dveří do bytů, jejich nadpraží a dělicích příček. Na fasádě se dále plánuje instalace sítí z ocelových lanek sloužících jako výplň zábradlí a také jako podpora pro popínavé rostliny, které vytvoří optickou bariéru plnou zeleně. Konstrukce pavlačí a balkónů budou, stejně jako všechny nosné svislé a vodorovné konstrukce a rovněž koupelny v projektu, vyrobeny z prefabrikovaných betonových dílců. Využití této moderní technologie umožní ještě efektivnější a preciznější výstavbu a zároveň lepší finální kvalitu. 


  Horní Měcholupy poskytují svým obyvatelům výbornou občanskou vybavenost. Hladké dopravní spojení do centra metropole zajistí zastávka autobusu přímo před domem s linkami vedoucími k metru či vlaková stanice vzdálená zhruba 15 minut chůze. Největší lákadlo městské části představují Hostivařská přehrada s přilehlým lesoparkem, přírodní park Botič-Milíčov, street workoutové hřiště, tenisové kurty a haly nebo nedaleký Golf Club Hostivař. Za relaxací a zábavou v jednom lze vyrazit do 15 minut vzdáleného největšího českého aquaparku v Čestlicích.
   
  SDÍLET
  Další podobné články