FINEP přichází na bytový trh s dalším rezidenčním projektem Nová Elektra

 • FINEP přichází na bytový trh s dalším rezidenčním projektem Nová Elektra
  Nejnovější rezidenční projekt známé developerské společnosti FINEP je situován v oblasti Prahy 9, na pomezí Vysočan a Hloubětína. „Nová Elektra je první etapou, kterou zahajujeme další revitalizaci starší průmyslově administrativní plochy v Poděbradské ulici.  Tento prostor změníme na moderní městské rezidenční bydlení,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel české společnosti FINEP.

  První etapa rezidenčního projektu Nová Elektra má celkem 92 bytů o dispozicích od 1 + kk (25,3 m2) až po rodinné prostorné byty 4 + kk o velikosti 115,6 m2. Byty v přízemí mají i své soukromé zahrady. Samozřejmostí jsou garážová stání i další skladovací prostory. Směrem do ulice Poděbradská budou v parteru ulice vybudovány obchodní jednotky.   „Starší průmyslově administrativní prostory v lokalitě o rozloze přes 43 tisíc m2 etapovitě zcela proměníme v následujících letech v moderní městskou rezidenční oblast s parky, hřišti i obchodními jednotkami. Očekávané budoucí investiční náklady v rámci celé výstavby lokality překročí hranici 3 miliard korun. Nezapomeneme ani na městskou zeleň, relaxační plochy a další městský mobiliář,“ prezentuje budoucnost lokality Tomáš Pardubický. Celkový počet bytů a termín výstavby bude záležet na procesu přípravy v souvislosti se schvalovacími procesy. 


  Bytový projekt Nová Elektra bude navazovat na historii tohoto místa. Etapovitě zde vznikne rezidenční areál spojující tradici s technologií a nesoucí v sobě otisk umu, znalostí a energie, se kterou je tato lokalita již 100 let spjata,“ komentuje odkaz genia loci daného místa Tomáš Pardubický z Finepu. 


  FINEP na Praze 9 navazuje na své dva velmi úspěšné rezidenční projekty Nová Harfa a Harfa Park s výstavbou více než 2 tisíc bytů. Ty v bývalém továrním brownfield prostoru doplnil o obchodní zóny, městské parky i dětská hřiště.
   
  SDÍLET
  Další podobné články