Hledáte bydlení v místě, které vás zajímá, teď máte příležitost dozvědět se, co se tam bude stavět

 • Hledáte bydlení v místě, které vás zajímá, teď máte příležitost dozvědět se, co se tam bude stavět
  Snad každý, kdo hledá nové bydlení, by rád věděl, zda a co se bude stavět v místě, které je pro něj nejvíc přitažlivé. Nyní má možnost to podstatné najít na jednom webovém portálu, jenž prezentuje stavební projekty, které v budoucnosti vzniknou v Praze. Na webu Praha zítra? naleznete celkem 184 projektů v různých fázích vývoje – od idejí, přes stavební záměry až po ty realizované. Jde o nové budovy, mosty, veřejná prostranství, ale třeba i celé čtvrti. Všechny projekty byly součástí tří výstav Praha zítra? v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Ti, kdo si projekty nestihli prohlédnout v CAMPu, si je nyní mohou díky mapovému portálu prostudovat online na adrese http://prahazitra.camp
   
  „Cílem databáze je informovat Pražany o tom, co se v hlavním městě staví a jaké zajímavé projekty se chystají. Věříme, že aktuální a dostupné informace o projektech přispějí k pozitivnímu vnímání architektury a rozvoje obyvateli Prahy,” uvádí náměstek primátora a radní pro územní rozvoj Petr Hlaváček.

   
  Mapový portál má za cíl informovat širokou veřejnost o plánovaných i probíhajících stavebních projektech, jež v současné době vznikají na území Prahy. Návštěvníci webu mají možnost vyhledávat projekty buď skrze jejich umístění na mapě, podle názvu či je lze filtrovat pole fáze projektu nebo podle umístění na území městských částí. 
   
  „Zeptali jsme se investorů na pět věcí - co stavíte, kde, jak to bude vypadat, kolik to bude stát, a kdy bude hotovo,“ vysvětluje Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR). 


   
  Každý projekt tedy obsahuje základní informace o jeho umístění, investorovi, architektovi či výši investice, popřípadě zahrnuje vizualizaci a předpokládané datum realizace.
   
  „Doufám, že projekty nalákají do našeho CAMPu více návštěvníků, kteří se zajímají o rozvoj města,“ dodává Boháč.

  Vítězné náměstí
   
  Edice výstav Praha zítra? byly prvotním krokem k vytvoření celistvé databáze stavebních záměrů a projektů ¬– od drobné výstavby v proluce, přes rekonstrukce náměstí a ulic, až po velká rozvojová a transformační území. Právě na ně je kladen velký důraz. Tato území ztratila svůj původní průmyslový či dopravní význam a dnes jsou nevyužitá a zanedbaná. Pro mnohá tato území již existují nové plány, které mapový portál Praha zítra? shromažďuje.

  Zelená Libuš
   
  SDÍLET
  Další podobné články