JRD plánuje do roku 2025 realizovat 1800 bytů o celkové ploše 100 000 metrů čtverečních

 • JRD plánuje do roku 2025 realizovat 1800 bytů o celkové ploše 100 000 metrů čtverečních
  Společnost JRD hlásí rekordní počet energeticky úsporných projektů v různých fázích realizace, prodeje, přípravy nebo akvizice. Aktuálně tak developer zastřešuje 25 projektů s téměř 1 800 byty a 9 000 m2 komerčních ploch, které plánuje realizovat nejpozději do roku 2025. 

  JRD plánuje v blízké budoucnosti představit patnáct nových projektů se zdravým a úsporným bydlením, od komorních až po ty velké, které vyrostou například v Praze 12, 10, 5 nebo 4. Všechny dohromady nabídnou více než 1 000 bytů, jež doplní řada environmentálně šetrných prvků, jako je příprava k instalaci nabíjecí stanice pro elektromobily, parky s komunitními zahrádkami, chytré lavičky nabíjené solární energií nebo retenční nádrže k ekologickému hospodaření s dešťovou vodou. 


  Energeticky pasivní projekt Bohdalecké kvarteto se 182 byty, který JRD uvedla na trh na jaře letošního roku.

  Daří se nám tak zúročit naši usilovnou práci na získávání nových akvizic. Pražský rezidenční trh totiž paralyzuje zdlouhavý a komplikovaný povolovací proces, kdy celá realizace stavby od koupě pozemku až po kolaudaci trvá i deset let. Každý developer, který chce mít dostatečnou nabídku nových bytů, proto musí stále vyhledávat nové příležitosti. Také proto se opět chystáme expandovat i mimo Prahu,“ komentuje současnou situaci Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD, podle jehož slov tak má společnost nakročeno správným směrem k dalšímu posílení své pozice na trhu s energeticky úsporným bydlením.


  Energeticky pasivní projekt Na hvězdárně Třebešín s 65 byty, jehož výstavbu JRD právě zahájila.

  K dnešnímu dni má developer ve výstavbě čtyři energeticky pasivní projekty s celkovým počtem 226 bytů – Rezidenci Červený dvůr, Zelenou Libuš, Na hvězdárně Třebešín a třetí etapu Ecocity Malešice. Dále na trh uvedl 432 bytů v projektech Green Port Strašnice, Kratochvíle Stochovská, Rezidence Michelangelova, Bohdalecké kvarteto a Rezidence Trilobit. U prvních tří z nich se chystá položit základní kámen ještě v letošním roce. Všechny jsou navrženy v souladu s pravidly programu Nová zelená úsporám. To znamená, že splňují nejpřísnější kritéria na energetickou náročnost a charakterizuje je zdravé vnitřní prostředí a minimalizace spotřeby energií i negativních dopadů na životní prostředí. JRD navíc již brzy zahájí práce na inženýrských sítích na pozemcích mimopražského projektu Touškovský háj.

      
  Energeticky pasivní projekt JRD Ecocity Malešice s celkem 190 byty, který se umístil mezi deseti přelomovými šetrnými stavbami poslední dekády zvolenými členy České rady pro šetrné budovy.
   
  SDÍLET
  Další podobné články