Karanténa zvyšuje přitažlivost bydlení na venkově. Geosan Development zaznamenává výrazný zájem o pozemky pro výstavbu rodinných domů.

 • Karanténa zvyšuje přitažlivost bydlení na venkově. Geosan Development zaznamenává výrazný zájem o pozemky pro výstavbu rodinných domů.
  Společnost Geosan Development eviduje téměř třetinový nárůst poptávky po nákupu pozemků za účelem výstavby rodinných domů, které nabízí v obci Choťánky ve Středočeském kraji vzdálené zhruba 3 km východně od Poděbrad. Na zasíťování parcel má již platné stavební povolení. Začátek stavebních prací u prvních dvou fází předpokládá letos na podzim, dokončení v první polovině příštího roku. 

  Nárůst zájmu svědčí o tom, že si lidé během karantény začali více než kdy jindy uvědomovat přednosti bydlení s vlastní zahradou, hlavně možnosti nerušeně a v soukromí trávit volný čas v zeleni na čerstvém vzduchu. Ať už formou zahradničení, rodinného grilování nebo třeba jen krátkého posezení při přestávce v jejich práci z domova.

  „Bydlení se zahradou si rychle získává další příznivce. Za poslední měsíc evidujeme u stavebních parcel v Choťánkách 30% nárůst zájmu o koupi. V současnosti máme prodanou polovinu ze 43 pozemků, které máme aktuálně v nabídce v rámci první a druhé fáze,“ komentuje zájem klientů Jiří Baloun, vedoucí prodeje a marketingu společnosti Geosan Development.

  Dohromady společnost vlastní 108 stavebních parcel o rozloze od 650 do 1091 m2, které postupně uvolňuje do prodeje. Pozemky leží v těsné blízkosti lázeňského města Poděbrady, kde je k dispozici kompletní občanská vybavenost: od široké nabídky supermarketů, obchodů a restaurací přes kulturní a sportovní zařízení až po školy a školky. Potřebné zázemí poskytuje i samotná obec Choťánky, přičemž okolní krajina skýtá nespočet možností pro trávení volného času. Na své si zde přijdou příznivci pěší turistiky i cyklistiky, nachází se zde také golfové hřiště či koupaliště Jezero.
   
  SDÍLET
  Další podobné články