Na začátku epidemie zvažoval Central Group odložení nových projektů. Kvůli velkému zájmu klientů zahajuje prodej Rezidence Libeňský park

 • Na začátku epidemie zvažoval Central Group odložení nových projektů. Kvůli velkému zájmu klientů zahajuje prodej Rezidence Libeňský park
  S ohledem na velkou poptávku zařazuje Central Group od 15. dubna do prodeje zcela nový projekt Rezidence Libeňský park v Praze 8 přímo u metra. Potvrzuje se tak, že lidé v nejisté době hledají bezpečnou investici, a proto je i v současné koronavirové krizi velký zájem o nové byty. Lidé teď mají více času sledovat nabídky developerů na internetu a porovnávat. Někteří chtějí využít současných velmi levných hypoték a uvolnění podmínek pro jejich poskytování ze strany České národní banky (ČNB). A jiní zase chtějí investovat volné finanční prostředky a ochránit je tak před očekávanou vyšší inflací. 

  „Trvající zájem o nové byty v této složité době nás velmi příjemně překvapil. Na začátku epidemie jsme zvažovali nové projekty odložit, ale není důvod. Proto teď v polovině dubna dáváme do prodeje úplně nový projekt v širším centru Prahy. Stavbu zahájíme ještě tento měsíc a dokončena bude do konce května 2022,“ říká Dušan Kunovský, šéf společnosti Central Group, která je největším stavitelem bytů v zemi.   Jen 100 m od stanice metra Palmovka 

  Ceny bytů a ateliérů v Rezidenci Libeňský park se v celkových částkách pohybují od 3,8 milionů korun (včetně podzemního parkovacího stání). Ceny za metr čtvereční vnitřní podlahové plochy pak začínají od 66 700 korun za metr čtvereční. A to včetně DPH. Ve dvou energeticky úsporných domech třídy B vznikne celkem 95 nadstandardních bytů s dispozicemi 1 + kk až 4 + kk. Projekt se nachází v moderní a rychle se rozvíjející lokalitě Prahy 8, v širším centru metropole a doslova jen pár kroků od stanice metra trasy B Palmovka.

  Do centra Prahy se odtud dá velmi rychle a pohodlně dostat za zhruba 8 minut. Vedle stanice metra, která je jen 100 metrů od domu, mohou budoucí majitelé bytů využít i zastávky mnoha tramvajových a autobusových linek. V okolí je kompletní občanská vybavenost – školky, školy i prestižní gymnázium U Libeňského zámku, zdravotnická zařízení, sportovní centrum, restaurace, kavárny a mnoho různých obchodů a služeb.

  Přímo v bytovém areálu vznikne nový parčík a velkou předností je blízká promenáda v nové marině Dock u Vltavy s půjčovnou šlapadel, člunů, kajaků a paddleboardů, a dále oblíbená stezka pro běžce a cyklisty podél řeky a nedaleký golfový areál. V přímém sousedství jsou nově dokončený luxusní rezidenční projekt Libeňské terasy a také moderní administrativní komplexy Palmovka Open Park a Dock.  Všechny byty jsou navrženy s luxusními koupelnami a dřevěnými podlahami s možností vlastního výběru designu a dekoru budoucími majiteli bytů. Originálně architektonicky řešené domy mají dřevěná eurookna a skleněná zábradlí na balkonech. Nadstandardně je navržena i fasáda domů s cihelnými pásky a cembonitem. Vybrané byty jsou vybaveny klimatizací nebo rekuperací tepla s chlazením pro zdravé a klidné bydlení a zároveň úsporu energie. Většina bytů má své podzemní parkovací stání a sklep a také venkovní prostor – balkon, terasu nebo předzahrádku.

  Hypotéky jsou levné a nyní i mnohem dostupnější

  Zájem o nový projekt stoupá i díky novým pravidlům ČNB, podle kterých banky nyní mohou všem zájemcům poskytnout 90procentní hypotéku a není tedy nutné mít naspořeno 20 procent vlastních prostředků. Navíc nyní mohou banky u pěti procent hypoték uplatnit i výjimku pro úvěry nad 90 procent hodnoty nemovitosti. Žadatel o úvěr může nově vynaložit na splátky dluhu 50 procent měsíčního čistého příjmu a ukazatel poměru výše dluhu a čistého příjmu žadatele o úvěr se dokonce ruší.

  Hypotéční úvěry jsou nyní velmi levné a v nabídce bank se teď pohybují s úrokem v rozmezí jen 2,2 - 2,5 procenta ročně. Navíc Česká národní banka na začátku dubna uvolnila limity úvěrových ukazatelů pro nové hypotéky. Tím jsou nyní úvěry na bydlení dostupnější pro podstatně více lidí. U nás v Central Group při koupi nového bytu nabízíme bezplatné hypoteční konzultace a zdarma je také vyřízení hypotéky,“ říká Dušan Kunovský.  Investice do koupě bytu ochrání úspory před inflací

  Náklady státu na řešení současné zdravotní krize a jejích důsledků se vyšplhají na mnoho stovek miliard korun. Podle odhadů ministerstva financí se česká ekonomika propadne o více než pět procent, další odborníci odhadují 10 procent a bývalý prezident Václav Klaus počítá s propadem dokonce až o 20 procent. Zadlužení státu vzroste na několik stovek miliard korun a je jisté, že to poznamená zemi na mnoho příštích let.

  „Rostoucí dluh státu nemůže dříve či později nebýt následován velkou inflací, která dluh státu sice „sníží“, ale zároveň znehodnotí i úspory obyvatelstva,“ zhodnotil situaci Václav Klaus pro server iDnes. Ekonomové očekávají, že v novém změněném světě po epidemii budou lidé obecně více šetřit a budou méně ochotní riskovat. A je logické, že řada lidí bude chtít před vyšší inflací ochránit své úspory a bezpečně je investovat do koupě nového bytu. Ten může být i vhodným zajištěním na stáří v době nejistých penzí v budoucnu.
   
  SDÍLET
  Další podobné články