Nejlepším komorním rezidenčním projektem v Česku se stala Barrandovská zahrada

  • Nejlepším komorním rezidenčním projektem v Česku se stala Barrandovská zahrada
    Barrandovská zahrada, solitérní objekt umístěný uprostřed zástavby starého Barrandova a situovaný přímo na hraně útesu barrandovskéh skalního masivu, zvítězil v kategorii Rezidenční projekty menšího rozsahu (do 50 bytových jednotek) a pyšní se tak prestižním titulem Best of Realty 2019. Podle vyjádření poroty získala Barrandovská zahrada ve své kategorii nejvyšší počet bodů za velmi elegantní a tvůrčí využití specifického pozemku při respektu k okolní zástavbě. V porovnání s dalšími nominovanými zaujal projekt porotu také nadmíru kvalitním zpracováním veškerých detailů.

    Středeční večer, na kterém byli vyhlášeni vítězové 21. ročníku Best of Realty, přinesl nejvyšší ocenění i dvěma rezidenčním projektům. V kategorii projektů s počtem bytů převyšujícím 50 jednotek zvítězila Waltrovka společnosti Penta, mezi komorními projekty si nejvyšší ocenění odnesla Barrandovská zahrada developerské skupiny T.E.
      
    Rezidence se 17 byty zasazená do rozlehlé zahrady bývalé prvorepublikové vily je skvělou ukázkou soudobé architektury vyznačující se čistými tvary. Developerská skupina T.E jej zkolaudovala na jaře letošního roku a jeho výstavbou  svým způsobem obhájila své loňské vítězství.



    „Triumf v renomované soutěži Best of Realty – Nejlepší z realit nás těší o to víc, že jsme jej získali podruhé v řadě za sebou: již vloni jsme stejnou kategorii vyhráli s projektem Truhlárna. To je důkazem, že charakteristické rysy prémiového developmentu, který kromě komfortního prostředí klade důraz také na kvalitní detail a dokonalé řemeslné provedení, oceňují nejen zájemci o nové bydlení, ale také odborná veřejnost,“ uvádí majitel skupiny T.E Martin Hubinger.

    Barrandovská zahrada, jejímiž spolutvůrci jsou interiéroví architekti ze studia Jestico + Whiles a zahradní architekti z Atelieru Flera, těží z kontrastů – a proto je tak zajímavá. Členitost prostředí, po mnoho desetiletí přirozeně rostlé stromy a atmosféra divoké zeleně vynikají díky pečlivě promyšleným cestičkám a jakoby náhodně se objevujícím místům k posezení. Klid rezidenční čtvrti starého Barrandova kontrastuje s výhledem na Vltavu a pulsující město podél řeky.

    Praha by si možná zasloužíla více takto citlivě navržených projektů. 

    Fotografie: BoysPlayNice
     
    SDÍLET
    Další podobné články