OTÁZKA TÝDNE pro Marka Padevěta, ředitele rezidenčních projektů PSN, k projektu Vanguard Prague

 • OTÁZKA TÝDNE pro Marka Padevěta, ředitele rezidenčních projektů PSN, k projektu Vanguard Prague
  Poměrně v tichosti probíhá v pražských Modřanech projekt nadstandardního loftového bydlení Vanguard Prague, který nemá v České republice obdoby. Doposud se u nás velmi často mluvilo o výstavbě loftů, které však byly na hony vzdálené svému původnímu vzoru, tedy bytům s volnou dispozicí, které si zřizovali avantgardní umělci a jiné osobnosti v industriálních objektech new-yorského Manhattanu. Všude ve světě patří loftové byty k velmi oblíbeným typům luxusního originálního bydlení. V čem spočívá naprostá jedinečnost vašeho projektu, ve kterém, jak zdůrazňujete, se tentokráte nejedná jen o snahu napodobit skutečné lofty, ale opravdu o loftové bydlení?

  Náš projekt Vanguard, který nyní stavíme z bývalé Microny v Modřanech, je unikátní tím, že tento betonový masiv, ještě s původním krytem civilní obrany v suterénu, má neuvěřitelnou nosnost v jednotlivých patrech. To nám právě umožnilo v domě vyříznout šachtu na autovýtah a uživatel bude moci přijet autem, či motorkou do svého loftu, třeba i ve 13. patře. Nosnost objektu v jednotlivých patrech je šestinásobně vyšší, než by se nyní nově stavělo. Nádherné na tomto projektu je to, že máte ve většině loftů více jak 4metrové stropy, prosklení se táhne od podlahy až po strop s tmavými rámy a surovým původním betonem uvnitř loftu, který připomínkou doby, kdy se tu vyráběly letecké díly.

     

  Dále jsme společně s architekty vymysleli, že v bývalém krytu CO (Civilní obrany) bude krásný designově velmi propracované soukromé wellness pro uživatele domu s 20 metrovým proskleným bazénem, saunou, a party místností. Chceme tam zachovat i několikatunové dveře z krytu CO, jako vzpomínku na původní účel těchto prostor.  Vanguard Prague je i objekt, který je vyšší nežli Petřínská rozhledna a na střeše tohoto projektu budou terasy nejen pro penthouse patro, ale i terasa pro všechny uživatele Vanguardu umocněná o prosklenou saunu s výhledem na řeku. Každý klient si v tomto projektu může vybrat, ceny malých loftů nám v nižších patrech začínají již okolo 5 miliónů.  Pokud má někdo rád historii, beton, sklo, nádherné výhledy a rád využívá wellness, tak právě pro něj je takový jedinečný projekt určen. Pouze 3 rezidenční projekty na světe, pokud mluvíme o výškových budovách, mají možnost zaparkovat vůz, nebo motorku u obývacího pokoje. A právě proto si myslím, že se tímto projekt Vanguard Prague zapíše do historie loftového bydlení. 


   
  SDÍLET
  Další podobné články