Hledáte nový byt? Aktuální nabídka projektů podzim 2020

 • Hledáte nový byt? Aktuální nabídka projektů podzim 2020
  V první části přehledu projektů, které se objevily, a ještě objeví na našem trhu ve druhém pololetí tohoto roku, jsme věnovali pozornost větším projektům okolo sta i více bytů. V tomto článku se podíváme na bytové projekty, které vybočují z průměrné produkce developerských projektů.
   

  Byty na návsi


  Jedním z těch nejoriginálnějších projektů, které se objevily na trhu v kategorii komorního bydlení, jsou Byty na návsi developerské společnosti U JEZÍRKA, jejichž exkluzivním prodejcem je realitní kanceláře TIDE REALITY. V září se začalo s výstavbou projektu, který v sobě snoubí vzhledem k venkovskému prostředí v Praze 10 - Dolních Měcholupech prvky tradičně „vesnické“ s prvky moderní městské architektury. Lidé, kteří vyhledávají k životu prostředí vesnické idyly, aniž by se přitom vzdali městského komfortu, zde najdou v podání architekta Jana Línka, jedné z nejvýraznějších osobností české architektonické scény posledních třiceti let, komorní projekt navržený v nadčasovém a moderně atraktivním stylu. Patrné je to už v exteriéru staveb, u nichž zemitá, téměř cihlová barva fasády ladí se světlým dřevem oken a posuvných dřevěných žaluzií. Atypická okna doplňují originalitu celého projektu.

  Vizualizace: Byty na návsi - zdroj TIDE REALITY

  Ve dvou třípodlažních domech je navrženo celkem 31 bytů v dispozicích od malometrážních 1+kk (32,11 m2) přes běžné byty 2+kk a 3+kk až po prostorné rodinné byty 4+kk, 5+kk a dokonce 6+kk s plochou nad 120 m2. Většina bytů má k dispozici balkon nebo terasu, v přízemí pak předzahrádku. "Velké byty v horních patrech jsou řešeny převážně jako mezonety. Obývací pokoj má netypicky větší světlou výšku, osvětlení zajišťují nejen velká okna ale i světlíky v lomu střechy", popisuje atypický projekt Pavel Bošek z TIDE REALITY, který je zodpovědný za prodej projektu. Ojedinělý charakter projektu zvýrazňuje fakt, že ačkoliv se jedná o nízkopodlažní stavby, jsou všechny byty, a to nebývá zvykem, dostupné výtahem z garáží i přízemí.

  Interiér mezonetu Byty na návsiInteriér mezonetu Byty na návsi
   

  Byty U Sluncové


  Před prázdninami začala developerská společnost FINEP prodávat byty ve dvou prvních domech s 54 bytovými jednotkami v novém moderním městském rezidenčním projektu Byty U Sluncové . I když se projekt nachází nedaleko centra Karlína je umístěn v jeho poměrně klidné části, odkud je možné za vším důležitým dojít pěšky.  

  Vizualizace: Byty U Sluncové (FINEP)

  Přestože se celkově jedná o 107 bytů navržených ve 4 domech ve velikostech od 1 + kk až po 4 + kk (32,7 m2 až 118,9 m2), jde o malé a designově laděné domy o pěti patrech, které mají na každém patře jen maximálně šest bytových jednotek. Ke každému bytu přísluší terasa a v prvním obytném patře mají moderní městské byty velké předzahrádky. Byty budou vybaveny podlahovým vytápěním. Vysoký standard projektu podtrhnou velkoformátová okna s nulovými parapety a nevšední cihlové obložení fasády.
   

  Rezidence Neklanka


  Další z komorních projektů, Rezidence Neklanka, patrně již znáte. V září vstoupil do své další fáze prodejem 31 bytů druhé etapy. Pokračování projektu těží stejně jako předchozí etapa z atraktivní polohy lokality umístěné v prostředí vil, činžovních domů a novostaveb, situované do těsné blízkosti lesa a vzdálené jen pár minut od zastávek metra Radlická, Smíchovské nádraží a Anděl.

  Vizualizace: Rezidence Neklanka 2 (Geosan Development)

  Architektům z ateliéru Casua se podařilo zachovat komorní styl bydlení zasazením tří vila-domů do společné parkové zahrady, která pokračuje zalesněnou části svahu nad Radlickým údolím. Ve třech nadzemních podlažích je podle typu domu navrženo od šesti do maximálně osmnácti bytových jednotek v dispozicích od 1 + kk až 4 + kk s vlastním balkonem, terasou či předzahrádkou. V posledních patrech jsou projektovány velkoryse pojaté byty s prostornými terasami o ploše až 80 m2.


  Zvláštní kapitolou jsou projekty, kde jsou kromě bytů nabízeny i rodinné domy, nebo jen rodinné domy. Kdo hledá bydlení opravdu na vysoké úrovni, ten si může vybrat ze dvou projektů podzimní nabídky, které oba vstoupily do druhé etapě prodeje. 
   

  top’ rezidence POMEZÍ


  Prvním z nich, jehož 2. etapa se začala prodávat v září, je top’rezidence POMEZÍ. Developerská společnost KKCG Real Estate Group zde stejně jako u předchozího projektu top´rezidence Šárecké údolí přichází s konceptem nekonvenčního prémiového bydlení, které využívá všech předností vybrané lokality. V tomto případě umístění v klidné rezidenční čtvrti Košíře, obklopené zelení přírodního parku Košíře-Motol a situované ve svahu pod kopcem Vidoule odkud se rezidentům budou odkrývat krásné výhledy na centrum Prahy. 

  Developer zvýšil kvalitu této atraktivní lokality ještě tím, že uspořádal mezinárodní architektonický workshop a vybral jako vítězný koncept projekt „bydlení v parku“, který vznikl z kombinace práce ateliérů Bogle Architects (UK), sdružení Bauschlager Eberle (AT)/Hnilička Architekti (CZ), majo architekti (CZ) a ABM architekti (CZ). 

  Vizualizace: top’rezidence POMEZÍ (KKCG Real Estate Group)


  Celkově tvoří v tomto pojetí “bydlení v parku” 148 bytů, 38 řadových rodinných domů a 5 samostatných vil. První etapa projektu top´rezidence Pomezí podle návrhu známého pražského architekta Petra Bouřila (ABM architekti) bude dokončena v březnu 2021. V druhé etapě vznikne do konce roku 2023 celkem 59 komfortních bytů, 38 řadových rodinných domů a 5 exkluzivních samostatných vil. V první vlně je možné vybírat ze spektra bytů variabilních velikostí včetně střešních penthousů navržených architekty z ateliéru Bogle Architects. U této etapy jsou v nabídce také rodinné řadové domy a vily od ateliérů Bogle Architects (UK), sdružení Bauschlager Eberle (AT) / Hnilička Architekti (CZ) a majo architekti (CZ).

  Všechny byty jsou navrženy jako nízkoenergetické s decentrálním větráním s rekuperací tepla i vlhkosti a dochlazováním vzduchu, ve vysokém kvalitativním standardu, jehož součástí jsou venkovní hliníkové žaluzie, elektroinstalace pro inteligentní ovládání a velkoformátová okna, která nabízejí překrásné výhledy na pražské panorama nebo do přírodního parku Košíře-Motol.
   

  Zátiší Lysolaje


  Druhý z projektů, Zátiší Lysolaje v Praze 6-Lysolajích, který se chystá do prodeje, zahrnuje ve II. etapě 14 moderních vil a 3 řadové domy s termínem dokončení 2023. Vilový soubor developerské společnosti Landia Management těží ze svého zapuštění do zeleně, překrásného výhledu a bezprostřední blízkosti přírodní památky Housle.

  Vily s působivým výhledem do okolní zeleně jsou orientovány na jihovýchod. Budoucí obyvatelé využijí díky poloatriovému řešení domů přednosti místa na maximum. Přitom se zárukou naprostého soukromí podtrženého faktem, že je Zátiší 2 koncipováno jako uzavřenější rezidenční soubor.

  Vizualizace: Zátiší Lysolaje - II. etapa (Landia Management)

  Dva základní typy vil zaujmou nápaditým řešením prostoru, zapuštěním do terasovité parcely a dynamickou hmotou domu. Druhá řada s osmi vilami nabízí dvou- a třípodlažní varianty. Z každého patra je hned několik vstupů na terasy nebo přímo do zahrady. Exteriérově výrazné vily nadchnou praktickým řešením s množstvím úložných prostor. Moderní vily pracují s plochou 160 – 230 m2 a dispozicemi 4 + kk a 5 + kk. Řadové domy pak nabízejí 210 m2 užitné plochy.

  Chcete bydlet blízko řeky? Vltava protéká od jihu k severu okrajovými čtvrtěmi i centrem města. Přinášíme infromace o dvou projektech na opačných stranách města, odkud na řeku uvidíte. 
   

  Prague Marina Nova


  Následující dva projekty budou zajímavé hlavně pro ty, kdo hledají bydlení v blízkosti Vltavy. Nejblíž řece, doslova na jejím břehu, se bude odehrávat další etapa projektu Prague Marina Nova, který navazuje na předchozí etapy: Prague Marina, Marina Island a připravovanou Marinu Art. Developerské společnosti Lighthouse a Daramis jej plánují uvést do prodeje do konce roku. Cílem ojedinělého projektu budovaného přímo u starého holešovického přístavu je postavit na jeho pobřeží zcela novou obytnou čtvrť. Atmosféru bydlení nad řekou si budou moci vychutnat příští majitelé celkem 151 bytů.

  Vizualizace: Prague Marina Nova (Daramis)

  Desetipodlažní objekt nabídne nadprůměrně prostorné byty od velikosti 1 + kk až po exkluzivní penthousy v horních podlažích poskytující nestandardní komfort originálního bydlení. Zvláštní kategorií bytů jsou takzvané duplexy v přízemí budovy s prosklenými stěnami s výhledem k řece. V parteru budovy s atriem se se počítá se zřízením několika obchodních jednotek a možná i restaurace.
   

  Golf Resort-Hodkovičky


  V kontaktu s Vltavou se také plánuje projekt Golf Resort-Hodkovičky developerské společnosti Vivus. Jak už název napovídá, sází projekt na možnost využití širokých rekreačních aktivit v lokalitě, kde se v blízkém okolí nachází golfové hřiště, známá cyklistická stezka vedoucí podél Vltavy až na Zbraslav a další sportoviště. 

  Vizualizace: Golf Resort – Hodkovičky (VIVUS)

  V šesti- až devítipodlažních rezidenčních domech s posledním ustupujícím patrem je navrženo 196 bytových jednotek. Domy jsou spojeny společným suterénem, který slouží pro parkování a technické zázemí, sklípky, kočárkárny a další provozní prostory. Při ulici V Náklích je doplňuje nové náměstí s komerční částí. Bytová skladba předpokládá převahu jednotek 2 + kk a 3 + kk doplněných o byty 1 + kk a 4 + kk, všechny v provedení vyššího středního standardu. V posledním podlaží budou umístěny bytové jednotky luxusnějšího charakteru, které nabídnou terasy a úchvatné výhledy do zeleného okolí a na druhou stranu Vltavy na Barrandovské skály a Chuchelský háj. Stavět by se mělo začít začátkem příštího roku.
   

  Parvi Cibulka


  A nakonec projekt, který patří také mezi rekonstrukce, ale svým rozsahem a charakterem se jim vymyká. Finský developer YIT dal do prodeje 149 moderních nízkoenergetických bytů projektu Parvi Cibulka, které vzniknou v budově bývalé továrny Meopta, kde se dříve vyráběla jemná mechanika a optika.

  Vizualizace: Parvi Cibulka (YIT Stavo)

  Developer se rozhodl respektovat unikátní architekturu budovy s řadou zachovaných prvků a proměnit ji na moderní bydlení v industriálním stylu, kde zejména v interiérech částečně uplatní vzhledem k původu firmy něco z finské a severské architektury. Zájemci mohou vybírat z mnoha různých variant bytů s plochou od 44 m2 do 250 m2. Zhruba 120 bytů je loftového typu, zbývající pak jednopodlažní nebo mezonetové. Jednotky naplno využívající průmyslový charakter stavby nabídnou rezidentům bydlení s vysokými, až 3,5 m vysokými stropy, vestavěná patra, galerie, skyboxy či střešní terasy. V nejvyšším podlaží vzniknou čtyři zcela výjimečné penthousy, které jsou po stěnách prosklené a umožňují dokonalý výhled na celou metropoli. Zájemci si mohou vybírat z mnoha různých variant bytů s plochou od 44 m2 do 250 m2

  V přízemí továrny vznikne zajímavá pasáž s devíti komerčními plochami pro obchod a služby, nebude chybět prostor pro kavárnu či fitness. Výhodou projektu je také to, že ve vnitrobloku mezi vznikajícím projektem Parvi Cibulka a již dokončeným projektem Aalto Cibulka (rovněž výstavba YIT Stavo) existuje dokončený soukromý park o ploše 7000 m2, který je přístupný jen rezidentům. Propojuje ho vodní prvek, děti si tu mohou v bezpečí hrát na hřišti, dospělí přivítají klidné posezení v zeleni.
   

  Titulní vizualizace: Byty na návsi 

  SDÍLET
  Další podobné články