Po pěti letech na českém trhu mění developerská skupina T.E název na Realism

 • Po pěti letech na českém trhu mění developerská skupina T.E název na Realism
  Pokud jste se dosud při hledání nebo koupi bytu setkávali s názvem developerské skupiny T.E, pak od února je to už minulostí. Po pěti letech fungování, mění tento developer svůj název na Realism. Novým jménem chce výstižněji prezentovat zaměření na osobité a kvalitní bydlení, které odráží hodnoty firmy i životní styl jejích klientů. 

  Od svého vzniku v roce 2015 uvedla T.E do prodeje téměř 400 bytů v hodnotě 1,8 miliardy korun. Aktuálně spravuje pozemky o rozloze 9 hektarů, které postupně promění v polyfunkční projekty s vysokou uměleckou a řemeslnou kvalitou. 

  „Před pěti lety jsme začínali budovat naše portfolio s projekty čítajícími jednotky bytů. Od počátku bylo naším cílem odlišit se od běžné produkce, nenabízet nemovitost, ale domov. Vytvářet nápadité veřejné prostranství a domy, v nichž budou lidé žít se stejnou radostí, s jakou je my připravujeme. Dnes máme v přípravě více než 160 tisíc m2 podlažních ploch, do kterých plánujeme investovat téměř 10 miliard korun. Závazek inspirativní myšlenky, detailního rozpracování a pečlivé realizace si však v sobě neseme dál,“ říká majitel skupiny Realism Martin Hubinger. 

  Sakura

  Že se to daří, potvrzuje nejen vysoký zájem o koupi bytů, ale rovněž respekt odborné veřejnosti. Projekty Truhlárna a Barrandovská zahrada získaly v roce 2018, respektive 2019 prestižní cenu Best of Realty – Nejlepší z realit, projekt Sakura byl v roce 2017 nominován mezi 6 finalistů světově největší architektonické soutěže WAN Awards a zařadil se také mezi 16 nejlepších rezidenčních staveb světa v mezinárodní soutěži World Architecture Festival.

  Právě bytový dům Sakura, spolu s rezidencí Barrandovská zahrada v Praze a Milhouse v Brně, skupina Realism vloni úspěšně dokončila. Ve výstavbě je aktuálně projekt Bleriot v hlavním městě. Letos se společnost soustředí zejména na intenzivní přípravu rezidenčního komplexu Barrandez-vous a velkých polyfunkčních projektů – přeměnu bývalých papíren v pražské Bubenči, brownfieldu v Praze na Jarově a pozemku v brněnském Starém Lískovci. Několik set bytů by developer chtěl dát do prodeje už na konci letošního roku. 

  Truhlárna

  Realism: bydlení jako součást životního stylu

  Novou značkou chce společnost zdůraznit své zaměření na projekty, jimiž klientům plní sny o kvalitním, originálním, a především osobitém bydlení. „Zaměřujeme se na projekty, jež vyhledávají lidé, kteří považují bydlení za důležitou součást své individuality. Věříme, že domov je masivní součástí životního prožitku. Hodně o nás vypovídá, vybíráme si jej podle toho, jaké hodnoty vyznáváme, s jakými postoji se ztotožňujeme. Realism se sloganem The Real Ism, tento přístup odráží už ve svém názvu. Klientům neprodáváme pouhý byt, ale životní styl s určitým názorem. Proto je každý náš projekt unikátní: má specifické, kreativně zpracované prvky s ohledem na genius loci místa, kde vzniká. Kombinace těchto faktorů tak vytváří jistý charakteristický a neopakovatelný souhrn vlastností, zkrátka onen jedinečný, pravý -ismus‘, se kterým se dokážou zákazníci podle svého vnímání, individuálních potřeb a preferencí ztotožnit,“ vysvětluje Martin Hubinger.

  Sakura

  Majitel skupiny zdůrazňuje, že změnou názvu se pro stávající klienty ani pro obchodní partnery nic nemění: „Všechny závazky, dohody a dojednaná pravidla zůstávají stejné.“ Skupina Realism se doposud věnovala developmentu a výstavbě, přičemž nyní se její činnost nově rozšiřuje i na segment investic a asset managementu. Cílem je pokrývat všechna hlavní odvětví nemovitostního trhu a poskytovat tak kompletní servis – od investice přes přípravu projektu a řízení stavby až po následnou správu portfolia.

  Skupina Realism má aktuálně ve výstavbě rezidenční komplex Bleriot. Jejími dokončenými projekty jsou Barrandovská zahrada, Truhlárna, Milhouse a Sakura. V přípravě má nyní skupina Realism projekt Barrandez-vous a dále rozvíjí několik velkých územních celků v Praze a Brně čítajících dohromady zhruba 2000 bytů. Pracuje také na nových akvizicích. Ve střednědobém horizontu plánuje expanzi do zahraničí.

  Titulní foto: Barrandovská zahrada

   
  SDÍLET
  Další podobné články