Potřebujete poradit se stavbou i dotacemi. Navštivte veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD.

 • Potřebujete poradit se stavbou i dotacemi. Navštivte veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD.
  Ve dnech 7. až 9. února se v PVA EXPO PRAHA představí veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV a veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů FOR WOOD. Souběh přinese novinky v oboru a pomocí specialistů poradí s plánováním projektů i s dotacemi. V rámci programu se vyhlásí vítěz soutěže Pasivní dům 2018. 
   
  Vítěze najde na veletrhu FOR PASIV také 4. ročník soutěžní přehlídky Pasivní dům 2018 vyhlášené na podzimním veletrhu FOR ARCH. Soutěž oceňující nejzajímavější úsporné domy v ČR představuje veřejnosti moderní stavby nové i zrekonstruované. O vítězství bojovalo 32 novostaveb a 35 rekonstruovaných objektů. Už 7. února bude jasno, kdo získá Cenu generálního partnera, Cenu hlavního mediálního partnera a Cenu poroty a Cenu veřejnosti v kategorii Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce.
   
  Veletrh poradí s dotacemi i s konstrukcemi
   
  Návštěvníci FOR PASIV a FOR WOOD budou moci využít bezplatných rad v poradenských centrech napříč obory. Například Poradenské centrum FOR PASIV v Hale 2, organizované s odborným partnerem Centrum pasivního domu, pomůže s představami a plány na bydlení či rekonstrukci. Radit bude řada odborníků na pasivní domy z různých oborů – architekti, projektanti, stavitelé, energetičtí poradci, experti na větrání, vzduchotěsnost, experti na dotace a financování.
   
  Cenné rady se mohou zájemci dozvědět i na řadě bezplatných seminářů a přednášek, které se v rámci veletrhů budou pořádat. Jak si zajistit zdravé a komfortní vnitřní prostředí v domě poradí přednáška Větrání s rekuperací tepla a sálavé stropní vytápění a chlazení ve čtvrtek 7. února od 16:00 v Hale 2, Přednáškovém sále 5. V pátečním programu se objeví i panel Zelené střechy od A do Z, ve kterém se od 13:00 můžete seznámit s jejich funkcí, typy, realizaci a následnou údržbou, ale i častými chybami a úskalími, které vás mohou potkat při jejich stavbě.
   
  Páteční odpoledne bude v Hale 2, Přednáškovém sále 5, patřit dotacím. Od 14 hodin poběží blok přednášek Ušetřete s dotacemi na úsporné bydlení s odborníky Státního fondu životního prostředí. V sobotu (i v předchozích dnech) od 10:30 na tom samém místě se návštěvníci mohou dozvědět zajímavosti na akci Příběhy pasivních domů očima jejich majitelů, architektů, projektantů i stavebních firem. Jak chybovat při budování co nejméně? Poradí přednáška Nejčastější chyby při výstavbě úsporných domů od 13:45. Ve čtvrtek a pátek bude probíhat Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO pro žáky stavebních odborných škol oborů zedník a truhlář.
   
  Vše o dřevě i Řemeslo dětem
   
  Pro zájemce o dřevostavby bude při veletrhu FOR WOOD fungovat stejnojmenné poradenské centrum. Radit budou Ing. arch. Klára Císařovská a Ing. arch Štěpán Svejkovský z ateliéru Mooza architecture nebo Ing. Renata Böhmová a Ing. Pavel Nováček z kanceláře 2PROJEKTANTI. Kromě něj budou k dispozici v Hale 2, sektoru D, po dobu konání akce přednášky v Centru dřevostaveb DEKWOOD. 
  Sobotní program ve Vstupní hale II, Konferenčním sále 6, nabídne Asociace dodavatelů montovaných domů. V přednáškovém bloku poradí s orientací na trhu dřevostaveb, s kritérii pro výběr dodavatele a kontrolou výstavby, představí výstavbu po roce 2020 nebo ukáže, jak začlenit komín do dřevostavby. Nebudou chybět ani komentované příklady kvalitních dřevostaveb nebo přednáška Využití inovativního materiálu a desek OSB FIRESTOP ve stropních konstrukcích dřevostaveb. 
   
  V sobotu si přijdou na své i rodiny s dětmi, kdy se bude konat akce Řemeslo dětem s hlavním partnerem PEFC ČR s možností vlastnoruční tvorby. Spoluorganizátor Šikovné děti, z.s. připravil program se šesti disciplínami. V rámci veletrhu si mohou návštěvníci ověřit i své vědomosti o přírodě a stát se DETEKTIVEM LESNÍHO SVĚTA. Nebude chybět stezka s oblíbenými kuličkolamy, frotáží, dendrofony a drobnostmi s autorskými ilustracemi pro radost.
   
  Program FOR PASIV v bodech:
  Poradenské centrum FOR PASIV – 7. až 9. února
  Poradenství: Komínová asociace – APOKS – 7. až 9. února
  Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO – 7. a 8. února
  Soutěž Pasivní dům – vyhlášení výsledků – 7. února
  Dřevěné výrobky v pasivním domě – víc než jen bižuterie – čtvrtek 7. února
  Příběhy pasivních domů – 7. až 9. února
  Zelené střechy od A do Z – 8. a 9. února
  Ušetřete s dotacemi na úsporné bydlení – 8. a 9. února
  Řemeslo dětem – 9. února
  Zdroje tepla pro vytápění pasivních domů a nucené větrání v souvislostech – 9. února
  Nejčastější chyby při výstavbě úsporných domů – 9. února
  Více informací najdete na: www.forpasiv.cz/program
   
  Program FOR WOOD v bodech:
  Poradenské centrum FOR WOOD – 7. až 9. února
  Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO – 7. a 8. února
  Centrum dřevostaveb DEKWOOD – 7. až 9. února
  Řemeslo dětem – 9. února
  ADMD – Zorientujte se na trhu dřevostaveb – 9. února
  Kritéria pro výběr dodavatele a kontrola výstavby dřevostaveb – 9. února
  Výstavba po roce 2020 – 9 února
  Začlenění komínu do dřevostaveb – 9. února
  Využití inovativního materiálu a desek OSB FIRESTOP ve stropních konstrukcích dřevostaveb – 9. 2.
  Komentované příklady kvalitních dřevostaveb – 9. února
  Masivní dřevostavby – 9. února
  Vyhlášení ankety „DŘEVOSTAVBA ROKU 2018“ časopisů DŘEVO&STAVBY a SRUBY&ROUBENKY – 9. února
  Více informací najdete na  www.for-wood.cz/program
   
  SDÍLET
  Další podobné články