Rezidenční komplex u Lipenské přehrady bude mít unikátní molo

 • Rezidenční komplex u Lipenské přehrady bude mít unikátní molo
  Výstavbou unikátního stopadesátimetrového dřevěného mola s vyhlídkovou restaurací a vyhřívaným plovoucím bazénem se naplňuje další významný milník v projektu rezidenčního luxusního komplexu MOLO Lipno Resort. Plánované dokončení výstavby mola je v 2. polovině roku 2021.

  Ojedinělý rezidenční komplex MOLO Lipno Resort nabízí exkluzivní byty v dispozicích 1 + kk až 7 + kk. Prostorné byty poskytnou komfort světové úrovně pro velmi náročnou klientelu, která doposud v Čechách neměla adekvátní útočiště pro celoroční odpočinek i sportovní vyžití uprostřed přírody. Nároky na nejvyšší standard druhého domova a jeho propojení s překrásnou šumavskou krajinou se prolínají celým projektem. Veškeré poptávané služby rezidentů pokryje výjimečný servis pětihvězdičkového hotelu, který bude součástí resortu. Rozmanitá nabídka wellness služeb, široký výběr gastronomických specialit, nepřetržitě fungující recepce i užitečné služby concierge patří k samozřejmému zázemí. Předpokládané dokončení rezidenční části projektu je konec roku 2021.  Stopadesátimetrové dřevěné molo, které dalo samotnému projektu jméno, je dominantou vznikajícího rezidenčního komplexu MOLO Lipno Resortu. Výjimečná promenáda s panoramatickou restaurací a plovoucím bazénem na hladině Lipna bude přístupná veřejnosti, rezidentům a hotelovým hostům resortu. 

  Návrh stavby mola od uznávaného studia Chapman Taylor i plán jeho provedení jsou tak jedinečné, že se nové molo se stane nejdelším vnitrozemským ve střední Evropě. Projekt oplývá nejen vysokou architektonickou kvalitou, ale je rovněž velmi funkční. Konstrukce mola je navržena na extrémní zatížení ledovou vrstvou, která se může na přehradě vytvořit v zimním období, tak jako tomu bylo letos v únoru. Pochozí molo bude propojeno s existující cyklostezkou, jež vede kolem Lipna. Na webu projektu je možné prostřednictvím webových kamer sledovat průběh stavby mola i rezidenční části.  Developerská společnost REALACTIVA , a. s., jej staví ve spolupráci se stavební firmou STRABAG a.s., která provedla na konci října štěrkový násyp, jenž vytvořil dočasnou platformu, po které se pohybují stavební stroje v průběhu celé realizace díla.  „MOLO Lipno Resort bude prvním místem svého druhu v České republice. Druhým domovem, kam je možné odjet v průběhu roku kdykoliv na delší i kratší dobu sám či s celou rodinou. Poskytne komfortní zázemí a prémiový standard služeb, blízkost přírody a maximální vyžití pro aktivní sport i pasivní odpočinek. Atraktivitu druhého bydlení v Čechách posiluje i současná situace, kdy jsou dlouhodobě uzavírané hranice okolních zemí a cestování do zahraničí je omezené. Řada lidí si zároveň uvědomuje, že koupě nemovitosti v prestižní lokalitě s využitím 365 dní v roce jim zvýší životní standard a velmi dobře funguje i jako trvalá investice,“ říká Martina Jašková.


   
  SDÍLET
  Další podobné články