Skupina T.E vybuduje na místě bývalých papíren v Bubenči novou rezidenční čtvrť

 • Skupina T.E vybuduje na místě bývalých papíren v Bubenči novou rezidenční čtvrť
  Developerská a stavební skupina T.E koupila areál bývalých bubenečských papíren a pokračuje tak ve své strategii revitalizace městských brownfieldů na moderní rezidenční čtvrti. Na území v sousedství pražské Stromovky plánuje v následující letech postavit nové byty i komerční prostory. Celková výše investice dosáhne 2,8 miliardy korun. 
   
  Pořízení bývalé papírny v Bubenči je územně dosud největší akvizicí skupiny T.E, kterou navazuje na loňské koupě rozlehlých pozemků na pražském Jarově a ve Starém Lískovci v Brně. Chátrající areál papíren o rozloze více než 5 hektarů hodlá zrevitalizovat a proměnit v moderní městskou čtvrť. Počítá zároveň s vytvořením komerčních prostor pro obchody a služby. Nedílnou součástí budou také velké plochy zeleně, jak je pro projekty skupiny T.E charakteristické.


  Na pozemcích se nachází několik původních průmyslových objektů, v nichž se ještě v minulém století vyráběl papír. Tyto budovy projdou odborným posouzením. Pokud to jejich technický stav dovolí, developer je plánuje zachovat a podtrhnout tak genius loci místa. Výstavba bude zahájena odhadem v roce 2021, po obdržení všech potřebných povolení.
   
  Stávající projekt má vydané územní rozhodnutí a developer bude nyní spolu s architekty pracovat na úpravách tak, aby ten nový lépe odpovídal vizím kvalitního prémiového developmentu skupiny T.E. 
   
  „Areál starých papíren má neobyčejné kouzlo. Nachází se u řeky vedle Stromovky odkud se odkrývají výhledy na Troju. Navíc mnohde i z historických budov, které bychom rádi zachovali, samozřejmě podle jejich stavu. Nyní vypisujeme soutěž na architekty a spolu s nimi začneme pracovat na nové studii, abychom mohli vytvořit projekt podle našich představ a standardů. S ohledem na lokalitu předpokládáme, že se soustředíme na rodinné bydlení s většími byty, doplněné o obchody, menší kanceláře i prvky občanské vybavenosti. O jejich konkrétní podobě budeme jednat s městskou částí,“ říká Martin Hubinger, partner skupiny T.E.
   
  K novému vlastníkovi areálu se vyjádřil i Jakub Stárek, statutární místostarosta Městské části Praha 6, na jejímž území se pozemky nacházejí. „Velice nás těší, jak pozitivně se skupina T.E staví k otázce komunitní funkce a vybavenosti v rámci projektu. Věříme, že jednání, založená na existujícím memorandu, povedou k výborným výsledkům. Právě efektivní revitalizace a zástavba brownfieldů dává územím novou šanci. Proměňují se tak v místa, která budou obyvatelům dobře sloužit, a která budou plnohodnotnou součástí moderní živé městské části, jakou by Praha 6 měla být.“
   
  Lokalita Císařského mlýna, ve které se zanedbaný areál papíren nalézá, již dlouho vybízí k vytvoření rezidenčního projektu. Bubeneč patří mezi nejlukrativnější adresy, na které jsou umístěny ambasády a velvyslanectví, zároveň se jedná o polohu ze severu přímo navazující na největší pražský park Stromovka, jenž je oblíbeným místem pro relaxaci, běh, jízdu na kole nebo na bruslích.

  Samotné budovy papíren jsou obklopeny zelení, skýtají také přímý výhled na Troju. Na protilehlém Císařském ostrově by po rekonstrukci čističky odpadních vod měla vzniknout nová rekreační oblast. V blízkosti objektu se nachází bohatá občanská vybavenost, která zahrnuje školy, obchody, restaurace i kavárny. Milovníky sportu zase zaujme velké množství cyklostezek nebo tenisové kurty v sousedství.

   
  SDÍLET
  Další podobné články