U „Perly Moravy“ se připravuje rezidenční projekt Měšťanka

 • U „Perly Moravy“ se připravuje rezidenční projekt Měšťanka
  Developerská společnost MANSITO začala nabízet byty k prodeji v připravovaném projektu Rezidence Měšťanka. Celkem 29 bytů vznikne v místě bývalé školy a zámku Dřínová v obci Křtiny. Byty bude developer přednostně nabízet obyvatelům městyse Křtiny a okolních obcí, kteří o ně již dříve projevili zájem. Projekt počítá s byty od menších garsoniér po 2 + kk. Pro zájemce o dispozice 3 + kk, velkorysé 4 + kk a větší, je připravena možnost propojení sousedících bytů. Budou tedy vhodné pro jednotlivce i rodiny s dětmi. 

  Společnost MANSITO navrhla celé zpracování projektu ve spolupráci s požadavky obyvatel Křtin, kteří si přáli zachovat historickou i duchovní hodnotu celé lokality. Kromě původní hlavní budovy, jež projde celkovou rekonstrukcí, vzniknou dvě menší stavby ve standardu rodinných domů.  „K celému projektu přistupujeme velmi zodpovědně. Uvědomujeme si, v jak vzácné lokalitě se nacházíme. Věřím, že se nám společně s místními obyvateli podařilo výstavbu citlivě navázat na místní prostředí, abychom jakkoliv nenarušovali zdejší příjemně komorní atmosféru. Samotnou výstavbu zahájíme, až budeme mít prodáno 50 % bytů. V době, kdy je vysoká inflace, je nákup bytu rozumnou investicí, obzvláště pak na krásném místě Moravského krasu,“ řekl Miroslav Padyšák, jednatel společnosti MANSITO. 

  Atraktivní byty pro jednotlivce i rodiny

  Celkem 29 bytů vznikne ve třech budovách. V hlavní budově A bude k dispozici 25 bytů ve třech podlažích. Dva nové viladomy B a C pak nabídnou vždy po dvou bytech. Dispozičně se jedná o byty do velikosti 2 + kk. Pro zájemce o uspořádání 3 + kk a více je připravena možnost propojení sousedících bytů. Parkování pro rezidenty je řešeno přímo u bytů a v okolí bytového domu.

  Tento rezidenční projekt jsme zodpovědně připravovali a plánovali se značným předstihem před zahájením samotné výstavby. Díky tomu máme předjednané dostatečné dodávky materiálu i pracovních sil a můžeme si ještě do konce června 2022 dovolit ponechat původní ceny z loňského roku,“ dodává Miroslav Padyšák.  

  Architektonické zpracování projektu vychází z původního pojetí zámku Dřínová a je založeno na citlivém zasazení projektu do této mimořádné lokality. Současně však nabízí moderní a praktické uspořádání dispozic jednotlivých bytů. Jejich budoucí majitelé si tak budou moci vychutnat dostatek denního světla i úchvatné výhledy do všech stran. Mimo jiné i na historické jádro obce Křtiny s impozantním chrámem Panny Marie podle projektu Jana Blažeje Santiniho. Jedná se o mimořádně významnou památku barokní architektury, je to největší Santiniho stavba na půdorysu řeckého kříže. Dnes bývá chrám označován jako „Perla Moravy“.  Společnost MANSITO si zakládá na ekologicky šetrných a nízkoenergetických projektech. Počítá se s dokonalou izolací celého domu včetně oken s trojitými skly, vytápěním tepelnými čerpadly v systému vzduch-voda v kombinaci s plynovými kotli, úsporným hospodařením s vodou a dalšími ekologickými prvky a technologiemi. 

  Uprostřed přírody se zázemím skvěle fungujícího městyse

  Lokalita Moravského krasu přímo vybízí k relaxaci. Městys Křtiny disponuje plnohodnotnou občanskou vybaveností. Kromě barokního chrámu Panny Marie je zde nádherný Křtinský zámek, v blízkém okolí pak rozsáhlé arboretum, kde se na ploše 23 hektarů pěstuje na 1000 druhů domácích i exotických dřevin. Křtiny se nacházejí 16 km severovýchodně od centra Brna, kam je možné se pohodlně dopravit i městskou hromadnou dopravou, autem pak už za 22 minut. 
   
  SDÍLET
  Další podobné články