V bývalých Nuselských mlékárnách vzniká bytový areál Chytrého bydlení se zeleným vnitroblokem

 • V bývalých Nuselských mlékárnách vzniká bytový areál Chytrého bydlení se zeleným vnitroblokem
  Developerská společnost Trigema začíná rozvíjet další projekt Chytrého bydlení. V pražských Nuslích končí demolice areálu bývalých mlékáren založených okolo roku 1900, který měl zejména výrobně-skladové využití. V několika posledních letech však už nesloužil svému původnímu účelu. Do konce příštího roku zde vznikne bytový projekt CHYTRÉ BYDLENÍ@Nusle (Nová „Nuselská“), jehož součástí bude také vnitroblok plný zeleně a míst pro odpočinek.

  „Část Prahy, kde náš projekt vzniká, prochází postupnou obměnou a stává se obdobně atraktivní, jako jsou například Holešovice. To již také potvrzuje zájem prvních kupujících o bydlení na Nové „Nuselské“,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.   Bytový projekt Nová „Nuselská“ se bude skládat ze tří samostatných sekcí. Každá z nich bude svou výškou a architektonicky, včetně typických sedlových střech, navazovat na okolní zástavbu. Po dokončení stavby, k níž by mělo dojít už na sklonku příštího roku, tu vznikne ve čtyř- až šestipatrových objektech 146 jednotek Chytrého bydlení. Byty budou navrženy ve velikosti od 1 + kk do 4 + kk s terasou, balkónem nebo předzahrádkou. 

  Byty jsou zařazeny do kategorie Chytré bydlení Plus, díky čemuž bude také většina jednotek vybavena vzduchotechnickými jednotkami s rekuperací a přípravou pro inteligentní ovládání bytu. Celý areál bude energeticky velmi úsporný. Průkaz energetické náročnosti všech budov je proto také ve třídě B.  Budoucí rezidenti bezpochyby ocení, že se součástí celého místa stane i uzavřený vnitroblok. Na ploše okolo
  4200 m2 bude osázen bujnou zelení, vybaven lavičkami a dalším odpočinkovým mobiliářem. Zeleň bude zavlažovat automatický systém, který bude využívat dešťovou vodu z akumulační nádrže. V jihovýchodním cípu zároveň zůstane zachován stávající industriální komín, který tak vytvoří dominantu projektu.

  Areál leží přímo naproti stoupající ulici Na Jezerce, odkud zároveň nabídne průhled do svého vnitrobloku. Je vymezen ulicemi Nuselská, V Horkách a Kloboučnická. Hlavní vchod bude z ulice Nuselská. Z ulice  V Horkách se bude sjíždět do podzemních garáží, kde bude 151 parkovacích míst a zároveň zde bude také stanice pro dobíjení elektromobilů.  V Nové „Nuselské“ bude několik komerčních prostor, které budou sloužit jak pro potřeby budoucích obyvatel, tak široké veřejnosti. S uvedenými obchody a službami se počítá směrem k ulici Nuselská.

  Projekční a architektonické práce zajišťovalo studio AGE project. Investorem, developerem a stavebníkem Nové „Nuselské“ je společnost Trigema.
   
  SDÍLET
  Další podobné články