V Hloubětíně dnes přišla do prodeje více než stovka nových bytů

 • V Hloubětíně dnes přišla do prodeje více než stovka nových bytů
  Největší český rezidenční stavitel Central Group začátkem listopadu zahájil prodej v jednom z největších projektů současnosti - nové rezidenční čtvrti Tesla Hloubětín v Praze 9. Díky velmi příznivým cenám je o byty rekordní zájem. Za necelé dva týdny je již rezervováno více než 50 procent bytů z první etapy. Proto Central Group od 15. listopadu mimořádně zařazuje do prodeje novou etapu s další více než stovkou bytů.

  Nová čtvrť za více než 7 miliard korun nabídne bydlení pro tři tisíce lidí a přinese výrazné oživení pražského trhu s novým bydlením, který se potýká s historicky nejnižší úrovní nabídky. Tesla Hloubětín navíc nabízí cenově dostupnější byty, než jaké jsou nyní na trhu běžně k dispozici. „Díky naší silné pozici a důrazu na optimalizaci se nám podařilo nastavit ceny níže, než je na trhu obvyklé. Po čtrnácti dnech máme rezervováno více než 50 procent bytů z nabídky. Proto mimořádně dáváme do prodeje novou etapu s další zhruba stovkou bytů,“ říká zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský.  Industriální bydlení pro tři tisíce lidí

  Tesla Hloubětín vzniká v rychle se rozvíjející lokalitě Prahy 9 nedaleko Kejřova parku a říčky Rokytka, u tramvajových zastávek na Poděbradské ulici a jen 3 minuty od metra B – Hloubětín a 5 minut od metra B Českomoravská. Současný zanedbaný a nepřístupný brownfield o rozloze téměř 67 tisíc m² se v několika etapách promění na novou moderní a přátelskou rezidenční čtvrť pro několik tisíc nových obyvatel. Novou podobu dostává symbolicky přesně 100 let od vzniku původního podniku na výrobu rádií a televizí v roce 1921.

  „Zachováme industriální odkaz lokality, a přitom vytvoříme moderní rezidenční čtvrť s bohatou občanskou vybaveností, zelení a hodnotným veřejným prostorem pro setkávání lidí. Jsem si jist, že se z ní stane příjemné a vyhledávané místo pro život,“ říká Kunovský.  V přízemí domů vznikne na téměř 6 tisících m2 mnoho prostor pro obchody včetně supermarketu, služby, restaurace a kavárny. Central Group zde na své náklady postaví dvě nové moderní mateřské školy, sedm dětských hřišť, venkovní fitness zónu nebo hřiště pro pétanque. Uvnitř nové čtvrti bude zklidněný vnitroblok s volnější a vzdušnější zástavbou s velkým veřejným parkem a pěší zónou s bohatou zelení. V parku bude umístěn původní památník padlým z 2. světové války.  Větrání s rekuperací tepla pro zdravé a klidné bydlení

  V rámci druhé etapy jde do prodeje dalších 112 jednotek. Všechny prakticky řešené byty v optimalizovaných dispozicích 1 + kk až 4 + kk mají moderní systém větrání s rekuperací tepla pro zdravé a klidné bydlení. V nejvyšších patrech a u dalších vybraných jednotek jsou klimatizace a předokenní rolety. Většina bytů má balkon, lodžii, terasu nebo předzahrádku, podzemní parkovací stání a sklep.  Výstavba nové rezidenční čtvrti Tesla Hloubětín začne v červnu 2022 a dokončení prvních domů je plánované na konec roku 2024. Celá čtvrť se bude rozrůstat v několika navazujících etapách a měla by být hotová kolem roku 2030.
   
  SDÍLET
  Další podobné články