V Troji je k mání jeden z nejluxusnějších bytů na trhu, a kromě něj i další jedinečné penthousy

  •  V Troji je k mání jeden z nejluxusnějších bytů na trhu, a kromě něj i další jedinečné penthousy
    Projekt Chateau Troja Residence, který nabízí luxusní bydlení v precizně zrekonstruovaných barokních budovách i novostavbách, je již sice zkolaudován a byty jsou téměř rozprodány. První z nich jsou již předané a brzy se sem začnou stěhovat jeho noví obyvatelé. V poslední fázi prodeje jsou k dispozici ještě luxusní penthousy a zcela unikátní bydlení v jedné z budov areálu.

    Připomeňme, že Panský dvůr byl dříve jen ruinou barokní zemědělské usedlosti, která po léta hyzdila sousedství Trojského zámku. Její devastaci pak završily povodně v roce 2002. Po letech areál získala developerská společnost Coast Capital Partners a rozhodla se ho zachránit. Dnes se díky tomu znovu skví v plném lesku a pomalu ožívá. 
    Hlavní budova areálu, která původně sloužila jako dům správce Trojského zámku, zároveň představuje vůbec to nejzajímavější, co lze na trhu luxusního bydlení v Praze aktuálně nalézt. Historický klasicistní dům je plně zrekonstruovaný a nabízí vše, co k dnešnímu luxusnímu bydlení patří. Je možné pořídit si ho jako penthouse o dispozici 11 + kk a výměře dosahující téměř 500 m2



    „Dlouho jsme zvažovali, zda hlavní historickou budovu v areálu podobně jako ty ostatní rozčlenit do několika bytů nebo ji zachovat celistvou. Nakonec převážila snaha nabídnout v této vile zcela unikátní bydlení té nejvyšší úrovně, které nemá na dnešním pražském trhu obdobu,“ vysvětlil spolumajitel investorské společnosti Coast Capital Partners Doron Friedman.

    Penthousy patří obvykle k těm nejatraktivnějším bytům. Jedná se totiž především o velkometrážní bydlení často v posledních patrech luxusních domů a rezidenčních projektů, které vynikají nejvyšším možným standardem vybavení, kvalitou a jedinečnými výhledy. Jejich hlavní výhodou je fakt, že zcela unikátním způsobem zajišťují soukromí – obvykle jde o jediný byt na patře. V Troji ale můžete pořídit poměrně netypický penthouse: jedná se totiž o byt, zároveň ale také o samostatnou vilku a vlastně i historický klasicistní zámeček v jednom. 



    Zachování soukromí je podstatné nejen u samotných bytů a penthousů, ale v rámci celého areálu. Ten je uzavřený a veřejně přístupný bude jen z části v okolí budoucí restaurace nebo kavárny. Důležitý je proto také venkovní prostor, který bude majitelům bytů k dispozici pro relaxaci. Autorem venkovních úprav a zahrady je přední český zahradní architekt Ferdinand Leffler. 

    „Naše zahrady jsou budovány v místě, které v minulosti sloužilo jako zázemí a jízdárny pro Trojský zámek. Nesnažili jsme se tedy ve vazbě na zámecké ornamentální půdorysy budovat okázalé zámecké formální výsadby, ale spíše naopak jsme se odkazovali na sympatické kombinace lokálních až rurálních rostlin, které bychom v 17. století nalezli okolo maštalí. Jsou to kombinace rostlin, které jsou shodou okolností dnes velmi oblíbené, a navíc nejméně náročné na zálivku a údržbu,“ řekl Ferdinand Leffer. Podle něho bylo cílem vytvořit sympatické a harmonické místo, které zpříjemní obyvatelům Chateau Troja Residence každodenní cesty za prací i domů a v neposlední řadě jim poslouží jako skvělé místo oddychu, které je prostě vždy “po ruce”.



    Kdo si takové bydlení může dovolit?

    Nemovitosti dlouhodobě patří k nejzajímavějším investicím v hodnocení dolarových milionářů, které již řadu let monitoruje J&T Banka ve svém Wealth Reportu. I podle výsledků toho posledního více než 40 procent dolarových milionářů v ČR a 39 procent na Slovensku očekává nejvyšší zhodnocení právě od nemovitostí. A to i přes dramatický nárůst cen nemovitostí v posledních letech včetně těch rezidenčních. Přesto investici do bydlení považuje za nejvýhodnější 36 procent z českých dolarových milionářů. Oproti roku 2015 je to nárůst o 14 procentních bodů. Bohatí Češi přitom investují do bytů, které hodlají pronajímat, ale i do vlastního bydlení.

    A zatímco byty na investici jsou obvykle menší, protože o ně je na trhu pronájmů největší zájem, pro vlastní potřebu kupují dolaroví milionáři ty nejzajímavější nemovitosti přesně takového typu, jakým je budova A v Chateau Troja Residence. Bohatá klientela hledá výjimečná klidná místa v Praze i jejím okolí. Stále silněji se také u této skupiny projevuje trend návratu do samého centra města. Podmínkou je ale absolutní soukromí. Výhodu tak mají uzavřené areály pro „vyvolené“. Prioritou při výběru takového bydlení pak je lokalita. 



    „V luxusním segmentu již dnes nestačí nabídnout jen zajímavý, dobře vybavený byt z kvalitních materiálů na dobrém místě. Ty nejzajímavější byty musí od zbytku nabídky něco odlišovat. Musí být výjimečné, jedinečné, neopakovatelné. Klientela, která je ochotna utratit za bydlení několik desítek milionů korun, nebo v některých případech i přes 200 milionů, chce něco zcela unikátního,“ řekl spolumajitel developerské společnosti Coast Capital Partners Doron Friedman. 

    Jak vypadá trh s luxusním bydlením v Praze?

    Podle analýzy prémiového segmentu pražského nemovitostního trhu, kterou vloni zpracovala realitní kancelář Svoboda & Williams, se průměrná cena luxusního bytu pohybuje nad 110 tisíci korunami na metr čtvereční. U nových bytů je pak vyšší (114 tisíc) u starších nižší (109 tisíc). Značné rozdíly v cenách jsou samozřejmě podle lokalit, kde cenově vede centrum. Na Praze 1 atakují 200tisícovou hranici nejen ty nejšpičkovější nemovitosti, ale i průměrná cena všech nabízených bytů. Vysoké ceny jsou také v tradičních vilových lokalitách jako je Ořechovka, Hanspaulka či právě Troja. Zde se ale nové byty nabízejí jen výjimečně. 



    Jaké byty si bohatí vybírají?

    U luxusních nemovitostí je standardem nabídka bytu v podobě shell & core – tedy s hrubou stavbou v interiéru. Je totiž obvyklé, že lidé, kteří investují do bydlení desítky milionů korun, chtějí mít definitivní slovo také v tom, jak bude interiér vypadat. Proto je i luxusní budova A v projektu Chateau Troja Residence nabízena v této podobě. Společnost Coast Capital Patners samozřejmě ale také nabízí možnost funkčního rozdělení interiéru podle návrhu renomovaného architekta Pantelise Larcou, který se specializuje na interiéry nejbohatších klientů v zemi a má se zařizováním bydlení exkluzivních nemovitostí velké zkušenosti.



    Vila v Troji v ulici Pod Havránkou představuje nejstarší část zástavby tohoto původně barokního správcovského dvora Trojského zámku. Dnes je plně zrekonstruovaná, zkolaudovaná a čeká na nové majitele. Součástí podsklepené třípatrové budovy označené jako A je historický sklep, který je možné využít například jako luxusní lázně. Samozřejmostí je soukromá garáž až pro tři automobily, vlastní výtah, privátní pavlač a terasa.
    Budova je součástí komplexu Chateau Troja Residence na Vltavském břehu v přímé návaznosti na zahradu Trojského zámku. Jen pár minut od Stromovky. Troja je tichá rezidenční oblast se spoustou zeleně, chráněná před ruchem velkoměsta, ale zároveň jen kousek od centra města.



    Většina bytů v areálu Chateau Troja Residence je již vyprodána. Aktuálně jsou kromě exkluzívní vily A k dispozici ještě 4 další luxusní penthousy. Některé se nacházejí v historických zrekonstruovaných palácích, jiné v novostavbách z pera architektonického ateliéru Loxia, které projekt vhodně doplňují. Všechny budovy, ať ty historické, nebo moderní, mají vysoké stropy a jsou opatřeny klimatizací a podlahovým topením. Splňují standardy chytré domácnosti a nacházejí se v komplexu s restaurací, vstupní lobby se službou nepřetržité recepce a udržovanou zahradou zabezpečenou vstupní bránou. Luxusní bydlení s nádechem historie si tak v Troji vyberou i ti nejnáročnější zájemci.


     
    SDÍLET
    Další podobné články