Vítězi rezidenční kategorie prestižní soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty se staly Rezidence U Boroviček a Nová Nuselská

 • Vítězi rezidenční kategorie prestižní soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty se staly Rezidence U Boroviček a Nová Nuselská
  Na slavnostním večeru byly v úterý 9. listopadu 2021 v pražském Foru Karlín vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 23. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla desetičlenná odborná porota v čele s Tomášem Drtinou (agentura Incomind). Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), České rady pro šetrné budovy, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností. Bodovaly projekty napříč celou Českou republikou: kromě pražských získaly ocenění také projekty v Plzni, Chrášťanech, Mělníku, Českém Krumlově, Strážném, Jihlavě, Prostějově, Olomouci, Brně i na Pustevnách. V tradičně nejpočetnější kategorii rezidenčních projektů zvítězily projekty Retidence U Boroviček (do 50 bytů) a Nová Nuselská (od 51 bytů).

  O nominaci na české „realitní Oskary“ se ucházely stavby dokončené na území České republiky po 1. lednu 2020, a to v šesti základních kategoriích: Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra, Hotely a Průmyslové a skladové areály. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který jedinečným způsobem přispěl k rozvoji českého trhu s nemovitostmi, pozvedl význam lokality, v níž se nachází, a navíc má letos i široký celospolečenský význam. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila i Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, pod jejíž odbornou záštitou soutěž od počátku své existence probíhá. Napříč všemi kategoriemi byla udělena cena Environmentálně šetrný projekt. A stejně jako v předchozích ročnících byla udělena i Cena čtenářů: na webu soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie laici i odborná veřejnost a vyjádřit tak „vox populi“. 

  V neposlední řadě pak do Síně slávy přibyly další dvě osobnosti, Tamir Winterstein in memoriam a Robert Neugröschel, kteří se během doby po Sametové revoluci zařadili mezi klíčové aktéry tuzemského developerského trhu a významně se zasloužili o jeho rozvoj a kultivaci. 

  Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality nominovaných projektů byl rozvoj lokality, urbanistické a architektonické řešení včetně vnitřních dispozic, kvalita realizace a v neposlední řadě také úspěšnost na realitním trhu a ohleduplnost projektu vůči životnímu prostředí. „Letošní ročník ukázal, že navzdory koronavirové krizi a přijatým restrikcím se nemovitostní trh dále rozvíjí, stále na něj přicházejí velmi zajímavé a kvalitní projekty. Porota to tak ani letos neměla při rozhodování snadné. Vzhledem k vysoké kvalitě nominovaných projektů byly výsledky v řadě kategorií opravdu velmi těsné," uvedl Tomáš Drtina, předseda odborné poroty.

  V tradičně nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů letos získalo nominaci 19 uchazečů: deset v kategorii bytových projektů menšího rozsahu (do 50 bytových jednotek) a devět v kategorii rezidenčních projektů většího rozsahu (od 51 bytových jednotek). 
  V první z nich porotci postavili nejvýše projekt Rezidence U Boroviček v Praze 6. Ocenili zdařilou architekturu projektu, který do lokality přináší novou kvalitativní úroveň bydlení. Rezidence U Boroviček zaujala také využitím k přírodě šetrných technologií pro provoz domu, prací s detaily ve společných prostorách a velkoryse řešenou společnou zahradou. 

  V kategorii rezidenčních projektů většího rozsahu si vítězství odnesla Nová Nuselská v Praze 4. Jury v tomto projektu rodinného bydlení vyzdvihla citlivé propojení moderní architektury se stávající zástavbou. V úvahu vzala mimo jiné i funkční uspořádání bytových jednotek, rozlehlý uzavřený vnitroblok, přispívající k vysokému komfortu bydlení, a také prostory pro služby, které doplnily stávající občanskou vybavenost. 

  Cena čtenářů pro rok 2021 patří projektu Byty Na Vackově – 10. etapa v Praze 3, který soutěžil v kategorii rezidenčních projektů většího rozsahu.

  S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí již 24. ročník. V průběhu roku 2022 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2021 a podzimem roku 2022.


  Kompletní přehled projektů oceněných v 23. ročníku soutěže Best of Realty

  Rezidenční projekty menšího rozsahu 
  1. místo: Rezidence U Boroviček, Praha 6; developer: All New Development
  architekt/architekt interiéru: Podlipný Sladký architekti / Podlipný Sladký architekti


  2. místo: Kratochvíle Stochovská, Praha 6; JRD Development
  Podlipný Sladký architekti/Notakio


  3. místo: Bytový dům Svornost, Plzeň 4; MDZZ – Svornost
  Projectstudio8 Plzeň – Ing. arch. Bohuslav Strejc, Ing. Ondřej Janout, Ing. Jan Běl/neuvedeno  Rezidenční projekty většího rozsahu 

  1. místo: Nová Nuselská, Praha 4; developer: Trigema
  architekt/architekt interiéru: AGE project/AGE project


  2. místo: Zahálka, Praha 12; Karlín Group/Horizon Holding – Madidou Trade
  under – construction architects a Bevk Perović Arhitekti/under – construction architects a Bevk Perović Arhitekti


  3. místo: MAISON Ořechovka, Praha 6; Penta Real Estate a bpd development
  QARTA  ARCHITEKTURA/ ARTA ARCHITEKTURA


  Cena čtenářů
  Byty Na Vackově (10. etapa), Praha 3 (projekt soutěžil v kategorii Rezidenční projekty většího rozsahu)
  Developer: Metrostav Development / Metrostav Epsilon
  Architekt/architekt interiéru: MS architekti – Ing. arch. Michal Šourek, Ing. arch. Alexandr Verner, Ing. Martin Studnička/neuvedeno


   
  SDÍLET
  Další podobné články