Císařská vinice od JRD. Exkluzivní byty pod Parkem Ladronka

 • Císařská vinice od JRD. Exkluzivní byty pod Parkem Ladronka
  Společnost JRD uvádí do prodeje nový exkluzivní projekt Císařská vinice inspirovaný geniem loci místa, kde stávala smíchovská viniční usedlost Císařka. Ve velkorysém rezidenčním areálu vyroste ve dvou etapách devět šetrných budov se zdravým vnitřním prostředím: sedm rodinných domů a dva bytové domy s 69 byty. Výstavbu rodinných domů plánuje developer zahájit na konci roku 2020, stavbu nových bytů pak o dva měsíce později. Realizace celého komplexu, pod který se podepsalo architektonické studio Podlipný Sladký architekti, designérské studio Olgoj Chorchoj a ateliér Flera, potrvá do konce roku 2022. Developer si klade za cíl vytvořit jeden z nejprestižnějších projektů v Praze, který bude svou kvalitou srovnatelný s předními evropskými projekty.

  „U každého našeho exkluzivního projektu se zdravým bydlením se vždy nejprve zaměříme na pečlivý výběr lokality, u níž nesledujeme pouze dopravní dostupnost a občanskou vybavenost. Její krajinný ráz nebo zajímavá kapitola z historie nás musí oslovit natolik, abychom mohli jejího ducha následně promítnout do celkového konceptu bytového či rodinného domu. Toto místo nás opravdu okouzlilo, a jeho atmosféra se proto vepsala i do motta nového projektu – Grand Cru Living: z lásky k dokonalosti! Stejně jako dokonalé víno vzniká smíšením mnoha prvků (tedy cru), včetně výborné viniční polohy, půdy, způsobu pěstování či umění a kreativity vinaře, výjimečný projekt musí být kombinací klidu a soukromí, zeleně, propracovaného provedení, zdravého vnitřního prostředí, skvělého designu i vize developera a architekta – obdobně jako Císařská vinice,“ komentuje Pavel Krumpár, obchodní ředitel společnosti JRD.  Zdravé a energeticky úsporné bydlení vysokého standardu

  V rezidenčním areálu Císařská vinice postaví developer sedm třípodlažních vil, které ponesou názvy proslavených odrůd vinné révy Nebbiollo, Grenache, Malbec, Syrah, Cabernet, Merlot a Pinot, a dva bytové domy s celkem 69 byty a 3 komerčními prostory pro obchůdky nebo služby. Komfortní život budoucích majitelů bytů podpoří inteligentní boxy na ukládání zásilek, prvky pro cyklisty, příprava k instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily, ale především množství zeleně zastoupené zelenými střechami, zahrádkami, vinicí a parkem. Díky spolupráci se známým krajinářem a zahradním architektem Ferdinandem Lefflerem z ateliéru Flera se budou její jednotlivé součásti volně prolínat v dokonale harmonický celek, citlivě navazující na okolní prostředí. 

  Vily s dispozičním řešením 4+kk a 5+ kk o rozloze až 318 m2 a byty o velikosti 1+kk až 5+kk budou disponovat špičkovými standardy základního vybavení, navrženými renomovaným designérským studiem Olgoj Chorchoj. „Při navrhování interiérového konceptu, v němž jsme počítali i s domácí vinotékou, jsme čerpali především z bohaté historie a celkové atmosféry zdejší lokality. Zkombinovali jsme tak tradiční materiály s těmi nejmodernějšími: masivní dřevo se zvýrazněnou strukturou, černou ocel, stěrkové omítky, patinu získanou přirozeným stárnutím, sklo nebo velkoplošné obklady s výraznou kresbou.“ popisuje designér Michal Froněk.   Jak je již u společnosti JRD obvyklé, budou nedílnou součástí všech devíti novostaveb  moderní technologie, které přispějí ke zdravému vnitřnímu prostředí s čerstvým vzduchem a příjemnou teplotou a vlhkostí: mj. systém řízeného větrání s rekuperací tepla nebo možnost umístění fotovoltaické elektrárny na střechy jednotlivých vil. Projekt je zařízen ve standardu exklusive. Vily a penthousy, střešní byty s terasou v dispozici 5+kk, budou navíc disponovat nadstandardními zařizovacími předměty, obklady a dlažbou ve formátu až 120 x 60 cm, vyšší výškou interiérových dveří a také stropním chlazením.

  Moderní architektura propojí interiéry s okolní zelení

  Architektonický a urbanistický koncept rezidenčního areálu Císařská vinice navrhlo studio Podlipný Sladký architekti. Jeho hlavním záměrem bylo, aby byl celý projekt citlivě propojený s okolním prostředím a zároveň zajišťoval budoucím rezidentům co nejvyšší míru soukromí. Základním principem celého komplexu je začlenění jednotlivých budov do zeleně a nadstandardní kvalita použitých materiálů. Všechny vily i bytové domy proto nabídnou výhled do pobytového parku s chodníčky, vodním prvkem a se záhonky k pěstování bylinek a zeleniny. Nejvýraznějšími architektonickými prvky budou prostorné terasy a předsazené rámy s dřevěnými lamelami, které budou formovat lodžie bytů a napomohou tak pasivnímu stínění jižních prosklených ploch.  Soukromí na svahu v Praze 5-Košířích

  Praha 5 je díky svému svažitému reléfu a množství zeleně oblíbenou rezidenční čtvrtí. Atraktivní lokalita, ve které Císařská vinice vyrůstá, nabízí především odpočinek od ruchu metropole. V této oblasti se nachází mnoho hektarů zelených ploch, určených k příjemnému trávení volného času: přírodní památka Skalka, park na Ladronce či letohrádek Hvězda. Rezidenti zde naleznou řadu příležitostí ke sportovnímu vyžití, doslova co by kamenem dohodil je řada sportovišť klubů zaměřených na děti a mládež, v dosahu jsou cyklostezky a inline dráhy, nedaleko je i motolské golfové hřiště. V okolí se nachází potřebná občanská vybavenost včetně Nemocnice na Homolce a FN Motol, jen pár minut jízdy autem trvá cesta k nedalekým obchodním centrům.


   
  SDÍLET
  Další podobné články