Hledáte nový byt? Poradíme vám, co nového je na trhu, i co se ještě chystá. (II. část)

 • Hledáte nový byt? Poradíme vám, co nového je na trhu, i co se ještě chystá. (II. část)
  V první části přehledu projektů, které se objevily, a ještě objeví na našem trhu ve druhém pololetí tohoto roku, jsme věnovali pozornost větším projektům okolo sta i více bytů. Je jich tolik, že se jim budeme věnovat i na začátku druhé části našeho přehledu.

  Prague Marina Nova

  Následující dva projekty budou zajímavé hlavně pro ty, kdo hledají bydlení v blízkosti Vltavy. Nejblíž řece, doslova na jejím břehu, se bude odehrávat další etapa projektu Prague Marina Nova, který navazuje na předchozí etapy: Prague Marina, Marina Island a připravovanou Marinu Art. Developerské společnosti Lighthouse a Daramis jej plánují uvést do prodeje do konce roku. Cílem ojedinělého projektu budovaného přímo u starého holešovického přístavu je postavit na jeho pobřeží zcela novou obytnou čtvrť. Atmosféru bydlení nad řekou si budou moci vychutnat příští majitelé celkem 151 bytů.

  Vizualizace: Prague Marina Nova (Daramis)

  Desetipodlažní objekt nabídne nadprůměrně prostorné byty od velikosti 1 + kk až po exkluzivní penthousy v horních podlažích poskytující nestandardní komfort originálního bydlení. Zvláštní kategorií bytů jsou takzvané duplexy v přízemí budovy s prosklenými stěnami s výhledem k řece. V parteru budovy s atriem se se počítá se zřízením několika obchodních jednotek a možná i restaurace.

  Golf Resort-Hodkovičky

  V kontaktu s Vltavou se také plánuje projekt Golf Resort-Hodkovičky developerské společnosti Vivus. Jak už název napovídá, sází projekt na možnost využití širokých rekreačních aktivit v lokalitě, kde se v blízkém okolí nachází golfové hřiště, známá cyklistická stezka vedoucí podél Vltavy až na Zbraslav a další sportoviště. 

  Vizualizace: Golf Resort – Hodkovičky (VIVUS)

  V šesti- až devítipodlažních rezidenčních domech s posledním ustupujícím patrem je navrženo 196 bytových jednotek. Domy jsou spojeny společným suterénem, který slouží pro parkování a technické zázemí, sklípky, kočárkárny a další provozní prostory. Při ulici V Náklích je doplňuje nové náměstí s komerční částí. Bytová skladba předpokládá převahu jednotek 2 + kk a 3 + kk doplněných o byty 1 + kk a 4 + kk, všechny v provedení vyššího středního standardu. V posledním podlaží budou umístěny bytové jednotky luxusnějšího charakteru, které nabídnou terasy a úchvatné výhledy do zeleného okolí a na druhou stranu Vltavy na Barrandovské skály a Chuchelský háj. Stavět by se mělo začít začátkem příštího roku.

  Byty U Sluncové

  A na konec tohoto přehledu velkých projektů jeden z těch menších, který je už přechodem k těm menším a komornějším, o nichž budeme psát dále, byť se nachází téměř v centru města. Před prázdninami začala developerská společnost FINEP prodávat byty ve dvou prvních domech s 54 bytovými jednotkami v novém moderním městském rezidenčním projektu Byty U Sluncové . I když se projekt nachází nedaleko centra Karlína je umístěn v jeho poměrně klidné části, odkud je možné za vším důležitým dojít pěšky.  

  Vizualizace: Byty U Sluncové (FINEP)

  Přestože se celkově jedná o 107 bytů navržených ve 4 domech ve velikostech od 1 + kk až po 4 + kk (32,7 m2 až 118,9 m2), jde o malé a designově laděné domy o pěti patrech, které mají na každém patře jen maximálně šest bytových jednotek. Ke každému bytu přísluší terasa a v prvním obytném patře mají moderní městské byty velké předzahrádky. Byty budou vybaveny podlahovým vytápěním. Vysoký standard projektu podtrhnou velkoformátová okna s nulovými parapety a nevšední cihlové obložení fasády.

  Komorně, v klidu a kontaktu s přírodou

  Velké projekty sice poskytují zájemcům o nové bydlení velkou rozmanitost výběru bytových jednotek. Ta však nemusí stačit těm, kteří přímo hledají jiný styl bydlení v menších komorních, a i jinak specializovaných projektech. Takže se podívejme, co se pro vás v tomto směru v Praze nabízí.

  Byty na návsi

  Jedním z těch nejoriginálnějších projektů, které se objevily na trhu v kategorii komorního bydlení jsou Byty na návsi developerské společnosti U JEZÍRKA. V září se začalo s výstavbou projektu, který v sobě snoubí vzhledem k venkovskému prostředí v Praze 10 - Dolních Měcholupech prvky tradičně „vesnické“ s prvky moderní městské architektury. Lidé, kteří vyhledávají k životu prostředí vesnické idyly, aniž by se přitom vzdali městského komfortu, zde najdou v podání architekta Jana Línka, jedné z nejvýraznějších osobností české architektonické scény posledních třiceti let, komorní projekt navržený v nadčasovém a moderně atraktivním stylu. Patrné je to už v exteriéru staveb, u nichž zemitá, téměř cihlová barva fasády ladí se světlým dřevem oken a posuvných dřevěných žaluzií. Atypická okna doplňují originalitu celého projektu.

  Vizualizace: Byty na návsi (U JEZÍRKA)

  Ve dvou třípodlažních domech je navrženo celkem 31 bytů v dispozicích od malometrážních 1 + kk (32,11 m2) přes běžné byty 2 + kk a 3 a kk až po prostorné rodinné byty 4 + kk, 5 + kk a dokonce 6 + kk s plochou nad 120 m2. Většina bytů má k dispozici balkon nebo terasu, v přízemí pak předzahrádku. Velké byty v horních patrech (4 + kk – 6 + kk) jsou řešeny převážně jako mezonety. Obývací pokoj má netypicky větší světlou výšku, osvětlení zajišťují nejen velká okna ale i světlíky v lomu střechy. Ojedinělý charakter projektu zvýrazňuje fakt, že ačkoliv se jedná o nízkopodlažní stavby, jsou všechny byty, a to nebývá zvykem, dostupné výtahem z garáží i přízemí.

  Rezidence Neklanka

  Další z komorních projektů, Rezidence Neklanka, patrně již znáte. V září vstoupil do své další fáze prodejem 31 bytů druhé etapy. Pokračování projektu těží stejně jako předchozí etapa z atraktivní polohy lokality umístěné v prostředí vil, činžovních domů a novostaveb, situované do těsné blízkosti lesa a vzdálené jen pár minut od zastávek metra Radlická, Smíchovské nádraží a Anděl.

  Vizualizace: Rezidence Neklanka 2 (Geosan Development)

  Architektům z ateliéru Casua se podařilo zachovat komorní styl bydlení zasazením tří vila-domů do společné parkové zahrady, která pokračuje zalesněnou části svahu nad Radlickým údolím. Ve třech nadzemních podlažích je podle typu domu navrženo od šesti do maximálně osmnácti bytových jednotek v dispozicích od 1 + kk až 4 + kk s vlastním balkonem, terasou či předzahrádkou. V posledních patrech jsou projektovány velkoryse pojaté byty s prostornými terasami o ploše až 80 m2.

  Rezidence Stříbrná zahrada

  Posledním ze zajímavých komorních projektů, který se dostal rovněž v září do prodeje, je Rezidence Stříbrná zahrada  v Kateřinkách, jež jsou sídelní částí Prahy Újezd. Také v tomto případě hraje velkou roli lokalita, díky níž je dům zasazen do příjemného prostředí velké okrasné zahrady se vzrostlou zelení a jezírkem. Ta je vzdálena sotva 60 metrů od přírodní památky Milíčovský les a rybníků. Kolem objektu bude vybudována cyklostezka, která ještě celou lokalitu zatraktivní.

  Vizualizace: Rezidence Stříbrná zahrada (Prodejce: LEXXUS)

  Novostavba moderního bytového domu s 28 bytovými jednotkami je koncipována jako pětipodlažní objekt. K dispozici bude 28 bytů o velikosti 1 + kk až 3 + kk. Každý z nich disponuje vlastním balkónem, terasou nebo zahrádkou, které rozšiřují životní prostor majitelům do nikým nerušené přírody. Poslední dvě podlaží rezidence jsou propojená a nabízejí mezonetové byty. Ke každému bytu náleží sklepní kóje a parkovací stání. Celý dům je zabezpečen kamerovým systémem a čipovým systémem pro vstup do objektu.

  Prémiové bydlení v atraktivních lokalitách

  Zvláštní kapitolou jsou projekty, kde jsou kromě bytů nabízeny i rodinné domy, nebo jen rodinné domy. Kdo hledá bydlení opravdu na vysoké úrovni, ten si může vybrat ze dvou projektů podzimní nabídky, které oba vstoupily do druhé etapě prodeje. 

  top’ rezidence POMEZÍ

  Prvním z nich, jehož 2. etapa se začala prodávat v září, je top’rezidence POMEZÍ. Developerská společnost KKCG Real Estate Group zde stejně jako u předchozího projektu top´rezidence Šárecké údolí přichází s konceptem nekonvenčního prémiového bydlení, které využívá všech předností vybrané lokality. V tomto případě umístění v klidné rezidenční čtvrti Košíře, obklopené zelení přírodního parku Košíře-Motol a situované ve svahu pod kopcem Vidoule odkud se rezidentům budou odkrývat krásné výhledy na centrum Prahy. 

  Developer zvýšil kvalitu této atraktivní lokality ještě tím, že uspořádal mezinárodní architektonický workshop a vybral jako vítězný koncept projekt „bydlení v parku“, který vznikl z kombinace práce ateliérů Bogle Architects (UK), sdružení Bauschlager Eberle (AT)/Hnilička Architekti (CZ), majo architekti (CZ) a ABM architekti (CZ). 

  Vizualizace: top’rezidence POMEZÍ (KKCG Real Estate Group)


  Celkově tvoří v tomto pojetí “bydlení v parku” 148 bytů, 38 řadových rodinných domů a 5 samostatných vil. První etapa projektu top´rezidence Pomezí podle návrhu známého pražského architekta Petra Bouřila (ABM architekti) bude dokončena v březnu 2021. V druhé etapě vznikne do konce roku 2023 celkem 59 komfortních bytů, 38 řadových rodinných domů a 5 exkluzivních samostatných vil. V první vlně je možné vybírat ze spektra bytů variabilních velikostí včetně střešních penthousů navržených architekty z ateliéru Bogle Architects. U této etapy jsou v nabídce také rodinné řadové domy a vily od ateliérů Bogle Architects (UK), sdružení Bauschlager Eberle (AT) / Hnilička Architekti (CZ) a majo architekti (CZ).

  Všechny byty jsou navrženy jako nízkoenergetické s decentrálním větráním s rekuperací tepla i vlhkosti a dochlazováním vzduchu, ve vysokém kvalitativním standardu, jehož součástí jsou venkovní hliníkové žaluzie, elektroinstalace pro inteligentní ovládání a velkoformátová okna, která nabízejí překrásné výhledy na pražské panorama nebo do přírodního parku Košíře-Motol.

  Zátiší Lysolaje

  Druhý z projektů, Zátiší Lysolaje v Praze 6-Lysolajích, který se chystá do prodeje, zahrnuje ve II. etapě 14 moderních vil a 3 řadové domy s termínem dokončení 2023. Vilový soubor developerské společnosti Landia Management těží ze svého zapuštění do zeleně, překrásného výhledu a bezprostřední blízkosti přírodní památky Housle.

  Vily s působivým výhledem do okolní zeleně jsou orientovány na jihovýchod. Budoucí obyvatelé využijí díky poloatriovému řešení domů přednosti místa na maximum. Přitom se zárukou naprostého soukromí podtrženého faktem, že je Zátiší 2 koncipováno jako uzavřenější rezidenční soubor.

  Vizualizace: Zátiší Lysolaje - II. etapa (Landia Management)

  Dva základní typy vil zaujmou nápaditým řešením prostoru, zapuštěním do terasovité parcely a dynamickou hmotou domu. Druhá řada s osmi vilami nabízí dvou- a třípodlažní varianty. Z každého patra je hned několik vstupů na terasy nebo přímo do zahrady. Exteriérově výrazné vily nadchnou praktickým řešením s množstvím úložných prostor. Moderní vily pracují s plochou 160 – 230 m2 a dispozicemi 4 + kk a 5 + kk. Řadové domy pak nabízejí 210 m2 užitné plochy.

  Moderní byty s nostalgií historického rázu

  Trochu z jiného soudku jsou projekty nového bydlení vznikající v modernizovaných objektech staré zástavby, které mají vždy svůj stálý okruh zájemců preferujících život uprostřed velkoměsta s nostalgií minulých časů. Takže, kdo vyhledáváte tento způsob bydlení, můžete vybírat za tří projektů tohoto typu, které přišly na trh v srpnu a září. 

  Rezidence Nad Korábem

  PSN je možné považovat za jedničku v tomto oboru, protože ročně uvádí do prodeje hned několik takových projektů. Tím nejnovějším je teď Rezidence Nad Korábem, která se nachází v Libni na rohu ulic Konšelská a Lindnerova. Jde o kompletně zrekonstruovaný meziválečný činžovní dům, který s respektem k odkazu první republiky a otisku proslulé architektonické firmy Alois Vavrouš, nabízí milovníkům městského způsobu života komfortní bydlení v těsné blízkosti parku Pod Korábem. A to je kromě umístění v příjemné a klidné části Prahy další z benefitů tohoto projektu, protože ne všude ve městě je tak blízko k zeleni.

  Vizualizace: Rezidence Nad Korábem (PSN)

  V klasickém činžovním domě je k dispozici 26 bytových jednotek ve velikostech od 1 + kk až po 4 + kk včetně jednoho mezonetu a 3 nebytových jednotek. Svým charakterem budou byty vyhovovat jak jednotlivcům a párům, tak i rodinám s dětmi. Oproti původní budově získaly rekonstrukcí některé byty také balkony na dvorní fasádě s výhledem do klidného vnitrobloku. Byty jsou prodávány ve standardech Shell & Core a White wall. 

  Attics Dlouhá

  Naprostým unikátem je 7 výjimečných podkrovních bytů projektu Attics Dlouhá, které vzniknou v samotném srdci Prahy v historickém domě U Krkavců na Starém Městě. Projekt vznikl ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Praze a památkovým odborem MHMP. Dům je zapsán jako národní kulturní památka a cílem developera i renomovaného architektonického studia ŠABART bylo zachovat unikátnost domu z doby Karla IV.  

  Vizualizace: Attics Dlouhá (Prodejce LEXXUS)

  Magickou atmosféru Prahy v bytech vzdálených jen 300 metrů od Staroměstského náměstí podtrhují díky otevřeným dispozicím a svobodnému pojetí velkorysého prostoru původní barokní vikýře, Ondřejské kříže nebo hambálky. Nové byty o velikosti 70-202 m2 jsou určeny pro náročné majitele, kteří ctí genia loci, milují neotřelé výhledy na Prahu a touží po absolutní výjimečnosti, kterou jim také zajišťuje užití moderních designových prvků a luxusních materiálů.

  Rezidence Helenika

  V kategorii prémiového bydlení v rekonstruovaných objektech se jako skvost objevila v říjnovém prodeji památkově chráněná vinohradská vila Helenika, která nabízí zájemcům o tento typ bydlení 13 luxusních bytů s výhledy na město a Pražský hrad.

  Vizualizace: Rezidence Helenika (skupina Aston Group)

  V exkluzivní lokalitě Královských Vinohrad se developerská skupina Aston Group rozhodla nejen zachovat původní charakter vily tak, jak jej navrhl významný architekt Max Spielmann v roce 1924, ale doplnit ji o nejmodernější technologické a funkční prvky včetně luxusních standardů provedení.

  Všech 13 bytů Rezidence Helenika o velikosti 2 + kk až 4 + kk splní nejnáročnější požadavky zájemců o stylové bydlení v prostředí s autentickou atmosférou mondénní čtrti. Některé byty májí soukromé zahrady, byty v patře terasu nebo balkon. 

  Parvi Cibulka

  A nakonec projekt, který patří také mezi rekonstrukce, ale svým rozsahem a charakterem se jim vymyká. Finský developer YIT dal do prodeje 149 moderních nízkoenergetických bytů projektu Parvi Cibulka, které vzniknou v budově bývalé továrny Meopta, kde se dříve vyráběla jemná mechanika a optika.

  Vizualizace: Parvi Cibulka (YIT Stavo)

  Developer se rozhodl respektovat unikátní architekturu budovy s řadou zachovaných prvků a proměnit ji na moderní bydlení v industriálním stylu, kde zejména v interiérech částečně uplatní vzhledem k původu firmy něco z finské a severské architektury. Zájemci mohou vybírat z mnoha různých variant bytů s plochou od 44 m2 do 250 m2. Zhruba 120 bytů je loftového typu, zbývající pak jednopodlažní nebo mezonetové. Jednotky naplno využívající průmyslový charakter stavby nabídnou rezidentům bydlení s vysokými, až 3,5 m vysokými stropy, vestavěná patra, galerie, skyboxy či střešní terasy. V nejvyšším podlaží vzniknou čtyři zcela výjimečné penthousy, které jsou po stěnách prosklené a umožňují dokonalý výhled na celou metropoli. Zájemci si mohou vybírat z mnoha různých variant bytů s plochou od 44 m2 do 250 m2

  V přízemí továrny vznikne zajímavá pasáž s devíti komerčními plochami pro obchod a služby, nebude chybět prostor pro kavárnu či fitness. Výhodou projektu je také to, že ve vnitrobloku mezi vznikajícím projektem Parvi Cibulka a již dokončeným projektem Aalto Cibulka (rovněž výstavba YIT Stavo) existuje dokončený soukromý park o ploše 7000 m2, který je přístupný jen rezidentům. Propojuje ho vodní prvek, děti si tu mohou v bezpečí hrát na hřišti, dospělí přivítají klidné posezení v zeleni.

  Přehled dalších projektů z nabídky bydlení druhého pololetí tohoto roku přineseme ve III. části tohoto článku příští týden.   

  Titulní vizualizace: Byty na návsi (U JEZÍRKA)
   
  SDÍLET
  Další podobné články