Informační kontejnery navštívilo přes 4 000 lidí! Pražané mají zájem na rozvoji území, kde bydlí.

 • Informační kontejnery navštívilo přes 4 000 lidí! Pražané mají zájem na rozvoji území, kde bydlí.
  V pražských ulicích se letos opět objevil informační kontejner Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha). Tentokrát ho lidé měli možnost navštívit na 10 různých místech, po dobu celkem 47 dní. Dozvěděli se například o budoucnosti Mariánského a Václavského náměstí nebo projektu Hradební korzo.

  Informační kontejner slouží zejména jako místo, kde se lidé mohou dozvědět o projektech IPR Praha. Letos se informační kontejner objevil na celkem 10 místech v Praze. Umístění kontejneru bylo vždy strategicky zvoleno, dle právě prezentovaného projektu. Kromě plánů, map a výkresů byli Pražanům k dispozici i odborní pracovníci, kteří projekty vysvětlovali a odpovídali na dotazy. Několikrát byly uspořádány i komentované vycházky s architekty a zástupci města, na které vždy vyrazily desítky lidí.

  „Město patří lidem, proto je čím dál častěji zahrnujeme do jeho plánování. Informační kontejner je skvělý nástroj, díky kterému jsme schopni oslovit velký počet lidí a dozvědět se mnoho užitečných připomínek a komentářů,“ vysvětluje 1. náměstek primátora Petr Hlaváček.

  V letošním roce se v kontejneru občané mohli postupně dozvědět celkem o 5 různých projektech:

  1)    Revitalizace náměstí Jiřího z Poděbrad
  2)    Návrh územní studie Holešovice Bubny-Zátory – veřejné projednání
  3)    Revitalizace Mariánského náměstí
  4)    Projekt Hradební korzo – koncepce
  5)    Revitalizace Václavského náměstí

  Kontejner se také objevil na letním Metronome festivalu, kde se návštěvníci dozvěděli obecné informace o IPR Praha a Centru architektury a městského plánování (CAMP). Za celý rok se u kontejneru zastavilo celkem 4 000 lidí, kteří se přišli zeptat či diskutovat nejen o konkrétních projektech, ale i o městském plánování obecně.

  „Je vidět, že lidé se o město zajímají čím dál více. Pro nás je to jednoznačný impuls, že informační kontejner má smysl a určitě s ním vyjedeme i v příštím roce,“ říká Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha.

  Informační kontejner poprvé vyjel do ulic v roce 2018, kdy se zveřejnil návrh Metropolitního plánu. Hlavním cílem bylo seznámit Pražany s návrhem plánu tak, aby věděli, co v okolí jejich bydliště chystá, a byli na připomínkování plánu dostatečně připraveni.

  ¨Titulní foto: Návrh územní studie Holešovice Bubny-Zátory

   
  SDÍLET
  Další podobné články