OTÁZKA TÝDNE pro Jana Konhefra, jednatele a majitele developerské společnosti Konhefr, stavby a interiéry

 • OTÁZKA TÝDNE pro Jana Konhefra, jednatele a majitele developerské společnosti Konhefr, stavby a interiéry
  Vaše společnost začne s největší pravděpodobností v létě v Horních Počernicích s výstavbou projektu Konhefrovy domy. Počítá se zde s výstavbou více než jeden a půl stovky řadových rodinných domů, dvojdomů a solitérů. Zatímco většina nových staveb se staví s Průkazem energetické náročnosti budovy (PENB) třídy B nebo i C, velká část Konhefrových domů se bude realizovat v nejvyšší třídě A. Jak toho chcete dosáhnout a co to bude pro vaše klienty znamenat?

  Této hodnoty dosáhneme díky kombinování několika technologií, které aplikujeme ve standardním provedení každého domu. V první řadě se jedná o kvalitní zateplení celé budovy. Obálku domu doplňujeme vnějšími žaluziemi a okny s kvalitním trojsklem. Okna jsou významnou součástí domu, je velmi podstatné, aby ztráty nebyly vyšší než solární zisky. Vliv na kvalitu okna má i jeho správné osazení a dotěsnění.


  V každé budově bude tepelné čerpadlo a rekuperace pro výměnu vzduchu a zpětnou výměnu tepla. Rekuperace sama netopí, pouze vrací část vyprodukovaného tepla zpět do domu. Dochází tak k efektivnímu využití energie, která by jindy byla znehodnocena při větrání. V našich domech máme instalováno podlahové vytápění, kde jeden systém může být v zimě využíván k vytápění a v létě k chlazení prostor

  Dále nabízíme klientům možnost nadstandardního vybavení, které zahrnuje například fotovoltaiku s bateriovým uložištěm.   
  SDÍLET
  Další podobné články