OTÁZKA TÝDNE pro Romana Weisera, ředitele developmentu a investic do nemovitostí společnosti Bidli holding, k projektu Bidli v Libeři

 • OTÁZKA TÝDNE pro Romana Weisera, ředitele developmentu a investic do nemovitostí společnosti Bidli holding, k projektu Bidli v Libeři
  Po projektu Bidli v Rodově u Hradce Králové, jste tento měsíc představili další projekt obdobného bydlení v Libeři u Prahy, dále v Myslince u Plzně, a chystáte i další. Základem vaší strategie je koncept výstavby nízkoenergetických dřevostaveb s roční měrnou spotřebou tepla na vytápění pouze 15 až 50 kWh/m2, které si sami vyrábíte ve vlastním závodě. Jejich sendvičová konstrukce s neprovzdušnou obálkou budovy zabraňující přehřívání interiéru v letním období je navíc doplněna promyšleným fotovoltaickým systémem od společnosti S-Power Energies. To všechno výrazně šetří kapsu budoucího majitele a navíc vytváří prostředí čistého, zdravého a ekologického bydlení. Někteří lidé však mají určité obavy z bydlení v dřevostavbách. Jak se to projevuje v zájmu o bydlení ve vašich projektech? 

  Bidli Libeř


  Zájem o bydlení v našich projektech je velmi slušný, jelikož stavíme v zajímavých lokalitách, kde je obecně po bydlení poptávka. Samozřejmě musíme zájemce pečlivě seznámit s naším stavebním systémem a vysvětlit jim spoustu věcí, aby věděli, že bydlení v dřevostavbě s sebou nese především výhody. Budete se možná divit, ale i dnes občas narazíme na klienta, který zaměňuje dřevostavbu se srubem a myslí si, že dřevostavba je něco jako chata nebo chalupa. Když mu pak ukážeme, jak vypadají naše domy, zjistí, že je od zděných na první pohled vůbec nepozná.

  Interiéru vzorového domu v projektu Bidli Rodov

  Někteří zájemci mají obavy o životnost dřevostavby např. z důvodu napadení dřeva dřevokazným hmyzem či vlivu počasí. Dřevostavby mají životnost srovnatelnou s ostatními typy konstrukcí, čili na několik staletí. Naše prefabrikované panely jsou mj. z KVH hranolů, které jsou perfektně vysušené a pro dřevokazný hmyz nezajímavé. Dřevostavby dokáží odolávat i extrémním podmínkám, což potvrzuje např. skutečnost, že ve skandinávských zemích, USA či Kanadě je cca 80 % novostaveb ze dřeva.

  INávrh interiéru domu v projektu Bidli Libeř

  Další dotazy dostáváme rovněž na možnost zavěšení těžkých předmětů. My používáme jako finální vrstvu v interiéru konstrukční desky RigiStabil, na něž lze zavěšovat těžká břemena jako jsou televize, kuchyňské skříňky apod., takže ani v tomto ohledu není třeba se obávat.

  Bidli Libeř

  Vždy dokážeme vysvětlit klientovi, čím je dřevostavba pro jeho zdraví i peněženku výhodná. Především nízké provozní náklady a zdravé vnitřní klima dřevostavby jsou pak těmi hlavními faktory, které rozhodují o tom, že si klient dřevostavbu od nás vybere.

  Bidli Libeř 
   
  SDÍLET
  Další podobné články