Přes 800 bytů k pronájmu v Karlíně a Vysočanech

 • Přes 800 bytů k pronájmu v Karlíně a Vysočanech
  Společnost AFI Europe úspěšně pokračuje ve výstavbě nájemního bydlení. V Karlíně dokončila hrubou stavbu projektu AFIHOME Karlín (dříve známou pod názvem Tulipa Karlín), ve Vysočanech pak rovněž hrubou stavbu apartmánového domu v nově budované čtvrti AFI City. 

  Budova projektu AFIHOME Karlín je situována nedaleko stanice metra Křižíkova na rohu ulic Thámova a Pernerova. Objekt je členěn do několika vzájemně ustoupených celků navazujících na strukturu a výšku stávající zástavby. Po svém dokončení ve 3. čtvrtletí letošního roku nabídne 170 bytů připravených k okamžitému nastěhování. Část z nich bude navíc kompletně zařízena. V přízemí nebudou chybět doplňkové obchody a služby.

  „Karlínský projekt považujeme za unikátní nejen svou podobou, ale také umístěním. Vyrůstá totiž v jedné z nejatraktivnějších částí Prahy, kde je veškerá občanská vybavenost dostupná doslova za rohem a centrum vzdálené jen pár minut chůze. Zároveň leží u úpatí zeleného vrchu Vítkov, z něhož se otevírá krásný výhled na metropoli a který poskytuje mnoho příležitostí pro odpočinek a sportovní aktivity,“ říká Elena Pisotchi, obchodní a marketingová manažerka AFI Europe. „Samotný areál pak bude plnit více funkcí. Kromě bydlení zde vznikne i komerční část s obchody a službami. Ve vnitrobloku nebudou chybět předzahrádky přízemních bytů a dvůr s prostorem pro posezení v zeleni,“ dodává Elena Pisotchi.

  AFIHOME Kolbenova

  AFI City, druhý z projektů nájemního bydlení, se realizuje na městském brownfieldu poblíž stanice metra Kolbenova. Vzniká zde 640 apartmánů určených výhradně pro nájemní bydlení, a to ve dvou samostatných domech, jejichž součástí budou také komerční prostory určené pro obchody, služby a provoz restaurace. Realizace prvního z nich s 313 jednotkami v dispozicích od 1 + kk do 4 + kk se právě přehoupla k dokončovacím pracím a úspěšně směřuje ke kolaudaci ve 4. čtvrtletí letošního roku.

  „Stavba probíhá podle plánu – dokonce ještě rychleji, než jsme očekávali. Předpokládáme tak, že nové nájemce přivítá první apartmánový dům v AFIHOME Kolbenova již v závěru roku. Lidé se mohou těšit na bydlení za přijatelné ceny a s veškerým komfortem. Údržbu a opravy u nás zajistí správce, chybět nebude recepce s nepřetržitou ostrahou, soukromé parkoviště či doplňkové obchody a služby. Část apartmánů bude navíc zařízena nábytkem a spotřebiči na míru, což může i těm nejnáročnějším klientům ušetřit jakékoliv starosti spojené se stěhováním,“ uvádí k projektu Elena Pisotchi. 

  Developer klade u všech svých projektů důraz na zakomponování zelených ploch do veřejného prostoru. Tento princip se aktuálně promítá do podoby parkového nádvoří v částečně otevřeném vnitrobloku (apartmánový dům svým tvarem připomíná písmeno „U“), na který pozvolna naváže již dokončený rozsáhlý park. Většina jednotek, které disponují vlastním balkonem, lodžií anebo předzahrádkou, tak bude mít výhled do zeleně.

  Titulní vizualizace: AFIHOME Karlín
   
  SDÍLET
  Další podobné články