Star Group oslavil v projektu rezidenční čtvrti Nové Chabry další „glajchu“

 • Star Group oslavil v projektu rezidenční čtvrti Nové Chabry další „glajchu“
  Nové Chabry zažily po dokončení hrubé stavby bytových domů etapy F a G tradiční stavitelskou oslavu glajchy. K dnešnímu dni je již prodaná více než polovina bytů, do kterých se budou noví majitelé stěhovat už v létě příštího roku.

  Pro ty, co nevědí, co je glajcha, je třeba vysvětlit, že je to stupeň výstavby, při kterém hrubá stavba dosáhne nejvyššího bodu a budova je dovedena do úrovně střechy. Glajcha je pak oslava, na které se děkuje, přeje štěstí a vrchol domu se zdobí opentleným stromečkem – glajchou, která chrání dům před nepřízní.

  V Nových Chabrech to nebyla 30. 7. 2020 první oslava glajchy. Vizionářský developerský projekt Nové Chabry společnosti Star Group buduje v Praze 8 novou čtvrť s kompletní zázemím již od roku 2013. Prozatím utváří komorní atmosféru rezidenční čtvrti Nové Chabry 7 nízkopodlažních vila-domů s byty v dispozicích 1 + kk až 4 + kk a 12 samostatně stojících vil. Soběstačná čtvrť s vlastí školkou, restaurací, potravinami, fitness centrem, vinotékou vyniká skvělou dostupností do centra (4 minuty od metra C Kobylisy) a krásnou přírodou.  “Před 9 měsíci jsme poklepávali na základní stavební kámen a díky skvělé práci dělníků a technickému personálu jsme to i v tak obtížné době, jakou byla koronakrize, zvládli dotáhnout do úspěšného konce,“ chválil svůj tým Jiří Podaný ze stavební firmy Switelski. Společně s Talem Groznerem, šéfem české pobočky Star Group, pak slavnostně umístili na střechu jednoho z domu glajchu.

  V době, kdy byla dokončena hrubá stavba, se ještě osazují poslední okna a poté se práce přesunou do vnitřních prostor. Exkluzivním prodejcem Nových Chaber je realitní společnost LEXXUS.


   
  SDÍLET
  Další podobné články