U „Václaváku“ byly otevřeny k pronájmu stylové apartmány

 • U „Václaváku“ byly otevřeny k pronájmu stylové apartmány
  Společnost Zeitraum zahajuje v červnu provoz v pořadí druhého domu se servisovanými apartmány v centru Prahy poté, co od roku 2021 již úspěšně funguje budova „Franz by Zeitraum“ v Opletalově ulici. Nově otevřený dům „Karl by Zeitraum“ se nachází v ulici Krakovská 2, jen pár minut chůze od Václavského a Karlova náměstí. Zájemcům nabídne krátkodobé ubytování na několik dní i dlouhodobé pronájmy. Rezervační systém byl již spuštěn. 

  Na výběr je z celkem 32 stylových apartmánů s kompletně zařízenými interiéry včetně kuchyní. K dispozici jsou jak menší jednotky připomínající dispozičním řešením garsoniéry, tak i prostorné třípokojové apartmány o ploše kolem 75 m2 se samostatnou ložnicí. 

  Dům je druhým podobným objektem, který bude Zeitraum v České republice provozovat. Společnost vstoupila do tohoto segmentu již vloni v květnu s 53 ubytovacími jednotkami v ulici Opletalova.   „Zájem o servisované apartmány jsme zaznamenali prakticky okamžitě po otevření první budovy. Během loňského roku, který byl ovlivněný restrikcemi v rámci cestování, pro nás byli klíčoví především hosté z tuzemska. Ovšem postupně se k nim přidali také klienti z Německa, Polska a dalších evropských zemí. Tento rok již registrujeme nárůst v počtu zahraničních hostů i mimo Evropu. Nicméně lokální klientela, která se k nám ráda vrací, pro nás zůstává prioritou,“ komentuje Zdena Noack, Managing Director ve společnosti Zeitraum, a dodává: „Každopádně od února sledujeme i s ohledem na současnou geopolitickou situaci nárůst poptávky po střednědobém ubytování, a to až o 200 %. Zájem je především o flexibilní délku pobytu s možností prodloužení – to se týká jak krátkodobého ubytování, tak i dlouhodobých pronájmů. Jedná se hlavně o klienty různých národních a nadnárodních korporací, ale také o rodiny, pro které Praha nemusí být finální destinací.“

  Původní rohová budova z roku 1884 mezi ulicemi Krakovská a Žitná prošla rozsáhlou rekonstrukcí, za jejímž návrhem stál architektonický ateliér Prins. Tato pro bydlení atraktivní lokalita umožnila vytvořit jedinečné výhledy směrem k Národnímu muzeu.   „Přibližně polovina všech apartmánů je určena pro krátkodobé ubytování. Podle našich zkušeností je nejčastěji využívají lidé, kteří do metropole přijíždějí jako turisté a v průměru zde stráví 4 dny. Dalších 50 % tvoří rezidenti a hosté v rámci dlouhodobých pobytů s délkou více měsíců i let. Novinkou v Krakovské budou třípokojové apartmány. Na základě dosavadní poptávky jsme se o ně rozhodli rozšířit naši nabídku pro dlouhodobé nájmy. Při rozvíjení naší koncepce servisovaných apartmánů pro dlouhodobé pronájmy můžeme zároveň čerpat i ze zkušeností naší sesterské značky ´Home by Zeitgeist´, která poskytuje nájemní bydlení v Polsku a v České republice, přičemž v Praze její portfolio aktuálně čítá 16 rezidenčních budov v rekonstruovaných domech i novostavbách v různých lokalitách,“ popisuje Zdena Noack.

  Jednotlivé pokoje jsou vybaveny základním nábytkem – ať už jde o místo pro posezení, vestavěné skříně, dostatečně velký pracovní stůl anebo postele s kvalitními matracemi. Nechybí ani plně zařízená kuchyň včetně elektrospotřebičů (indukční varné desky, mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice či myčky nádobí). Všechny místnosti mají podlahové vytápění. Samozřejmostí je chytrá televize se satelitním přijímačem a neomezené Wi-Fi připojení.  Rezervace krátkodobého ubytování i dlouhodobých pronájmů probíhá prostřednictvím online rezervačního systému. Poskytovaný servis zahrnuje mj. celkovou údržbu apartmánů a na vyžádání také průběžný úklid. Pro praní/čištění lze využít služeb centrální prádelny s vysoce výkonnými pračkami. Pohodlný a bezpečný vstup do budovy i jednotlivých apartmánů zajišťují čipové karty. 

  Jako jedni z mála v Praze poskytujeme plně vybavené apartmány, ve kterých si člověk užije nejen pár dní, ale je schopný plnohodnotně a dlouhodobě bydlet bez jakékoliv dodatečné investice do vybavení. Při srovnání s byty k pronájmu totiž odpadá nutnost byt zařizovat pro případ, že chce zůstat jen 1 nebo 2 roky. Navíc klienta na závěr nečeká žádné nemilé překvapení či dodatečné nevyúčtované náklady – vše je již součástí jedné ceny,“ uzavírá Zdena Noack.
   
  SDÍLET
  Další podobné články