V rezidenčním projektu Bydlení Úvaly zkolaudovali 2. etapu a připravují třetí

 • V rezidenčním projektu Bydlení Úvaly zkolaudovali 2. etapu a připravují třetí
  Projekt Bydlení Úvaly, jehož investorem je společnost Arcona Capital, prošel v březnu úspěšnou kolaudací 2. etapy. Všech 46 bytů bylo tři čtvrtě roku před kolaudací vyprodáno. V nabídce je v současné době 20 energeticky úsporných domů 3. etapy.
   
  „Velký zájem o byty 2. etapy nás potěšil a potvrzuje, že příměstské bydlení na dosah metropole zažívá renezanci a je o ně v posledních letech opět vzrůstající zájem,“ říká Michael Odvárko, jednatel společnosti Hostín Development, která za projektem stojí. A dodává: „Kupující mají větší očekávání než před lety, je pro ně daleko důležitější občanská vybavenost a možnost vyžití v místě, což Úvaly nabízejí.“ 


  Přímo v sousedství je OC Billa, v plánu je výstavba spádové základní školy na pozemcích, které investor poskytl městu Úvaly, okolí je protkáno turistickými a cyklistickými stezkami. „Neméně důležitá je i dobrá dopravní dostupnost. Stále více lidí využívá pro spojení s Prahou vlak, kterým dojedete z Úval do centra hlavního města za 25 minut, což je rychleji než z většiny okrajových částí Prahy metrem,“ vysvětluje Zbyněk Laube, ředitel developmentu a asset managementu ve společnosti Arcona Capital.
   
  Nabídka dalších bytů v projektu bude předmětem plánované 4. etapy výstavby.


  Třetí etapu tvoří rodinné domy různých kategorií
   
  Devět řadových domů, dva dvojdomy a devět samostatných domů v dispozičním řešení 3 + kk a 5 + kk s výměrou od 103 m² po 142 m² jsou součástí 3. etapy, jejíž výstavba by měla být zahájena v letních měsících. Předpokládaným termínem dokončení je rok 2020. 
   
  „Domy 3. etapy produktově doplňují naše portfolio v Úvalech, a můžeme tak uspokojit poptávku po rodinném bydlení v této lokalitě,“ představuje třetí etapu projektu Michael Odvárko. Ceny domů se v závislosti na jejich dispozici a velikosti pozemků pohybují v rozmezí od 7,095 mil. Kč do 9,345 mil. Kč včetně DPH a na rozdíl od mnoha jiných projektů na trhu je možné složit pouze 10 % z celkové ceny, která bude doplacena až před předáním hotového domu. 


   
  Všechny domy budou postaveny v energetické třídě B s důrazem na promyšlené a čisté dispozice a s použitím nadstandardních materiálů. 
   
  „Klíčovými prvky řešení je orientace ke světovým stranám, stejně jako použití kvalitních materiálů a řízeného větrání vzduchotechnikou s rekuperací v každém domě,“ vysvětluje Michael Odvárko. Důležitým elementem v materiálové skladbě domů je vápenopískové zdivo VAPIS na bázi přírodních surovin zajišťující špičkovou tepelnou i zvukovou izolaci s přirozenou regulací vlhkosti a zároveň minimalizaci tloušťky nosné stěny.

   
  SDÍLET
  Další podobné články