Ve Vysočanech jede na plné obrátky výstavba nájemního bydlení  

 • Ve Vysočanech jede na plné obrátky výstavba nájemního bydlení  
  Společnost AFI Europe odstartovala výstavbu dalšího apartmánového domu v dynamicky se rozvíjející čtvrti AFI City na městském brownfieldu v Praze 9 – Vysočanech. V současnosti zde souběžně rostou již dva objekty určené výhradně pro nájemní bydlení, přičemž zahájení jejich realizace od sebe dělí méně než jeden rok. Developer tak reaguje na potřeby pražského rezidenčního trhu, kde poptávka dlouhodobě převyšuje nabídku. To reflektuje i ve své firemní strategii, která se soustředí již výhradně na nájemní byty. 

  Dva apartmánové domy, které jsou nyní v AFI City ve výstavbě, zahrnují dohromady 640 jednotek – z toho bude 327 jednotek v dispozicích od 1 + kk do 4 + kk právě v domě, jehož výstavbu AFI Europe nyní zahájila. Předpokládaný termín dokončení je v 1. čtvrtletí 2024. 

  „Nedávné analýzy naznačují, že v Praze chybí až 20 000 bytů, přičemž toto číslo každoročně roste. Ani pandemie tento trend nezabrzdila, spíše naopak: ceny bytů postupně stoupají. Vezmeme-li v potaz průměrný čistý roční plat, tak česká domácnost musí na vlastní bydlení šetřit až dvakrát tak dlouho, než je tomu v jiných evropských metropolích. Pro mnoho lidí se stala koupě nemovitosti nedostupná a obracejí se stále častěji k nájemnímu bydlení. Věříme, že právě k němu situace na pražském rezidenčním trhu směřuje, a proto zde v našich projektech aktuálně stavíme již téměř 900 nájemních jednotek,“ říká Elena Pisotchi, obchodní a marketingová manažerka AFI Europe.  Apartmánový dům je přirozeně koncipován pro potřeby nájemců žijících ve velkoměstě: většina jednotek bude disponovat vlastním balkonem, lodžií anebo předzahrádkou; samozřejmostí je soukromé parkoviště v suterénu. Část apartmánů bude navíc kompletně vybavena spotřebiči a nábytkem na míru, takže umožní okamžité stěhování bez jakýchkoliv starostí se zařizováním. Součástí přízemí bude recepce s nepřetržitým provozem a několik komerčních jednotek. O pravidelnou údržbu společných prostor a drobné opravy se postará správce nemovitosti. 

  Jak v rámci samotného projektu, tak celého areálu AFI City je kladen důraz na dostatek zeleně a klidových zón. Ve vnitrobloku bude vybudováno parkové nádvoří, které poskytne rezidentům příjemné místo pro relaxaci. Kromě toho je součástí této nové čtvrti rozsáhlý veřejný park s dětským hřištěm, promenádou a posezeními. V budoucnu zde developer navíc plánuje občanskou vybavenost dále rozšířit např. o školku či restauraci s venkovní terasou.

  Čtvrť AFI City postupně vzniká na území bývalého průmyslového areálu ČKD Slévárny a Moury v pražských Vysočanech. Revitalizace 15hektarového brownfieldu zahrnuje celkem 110 000 m2 kancelářských, obchodních a ubytovacích ploch a 40 000 m2 bytů. Dokončených a prodaných je všech 470 bytů; zkolaudována byla i kancelářská budova AFI City 1. Letos v lednu začala výstavba prvního nájemního apartmánového domu, který po svém dokončení v závěru roku 2022 nabídne 313 jednotek.
   
  SDÍLET
  Další podobné články