Vyhlášení výsledků 22. ročníku soutěže Best of Realty – Nejlepší z realit 2020 odloženo na únor 

 • Vyhlášení výsledků 22. ročníku soutěže Best of Realty – Nejlepší z realit 2020 odloženo na únor 
  V návaznosti na epidemiologickou situaci, o které nelze předpokládat, že se v nejbližší době změní k lepšímu, se rozhodli pořadatelé 22. ročníku soutěže Best of Realty – Nejlepší z realit 2020 posunout náhradní lednový termín slavnostního vyhlášení dále na 17.2.2021. Podle vyjádření ředitelky soutěže Mgr. Jany Hrabětové „již není vhodné soutěžící dále napínat a termín vyhlášení znovu posouvat a doufat, že se v dohledné době budeme moci sejít v počtu několika set lidí.“ Akce se z tohoto důvodu bude konat formou on-line přenosu."

  Vyhlášení výsledků soutěže se bude realizovat ve studiu za přítomnosti porotce (garanta kategorie) + zástupce partnera, kteří budou vyhlašovat výsledky v jednotlivých kategoriích. Scénář bude v základu kopírovat loňské ročníky. V rámci večera tak budou představeny všechny soutěžící projekty i projekty, které ve své kategorii postoupily do užší nominace. Vítězce a oceněné v jednotlivých kategoriích však pořadatelé nepozvou na podium, ale spojí se s nimi pomocí techniky (ať už telefonicky, nebo obrazem), ceny se pak budou předávat v následujících dnech.

  Připomeňme, že soutěž Best of Realty – Nejlepší z realit, je v tuzemsku považovaná za nejprestižnější v oboru. V první polovině září uzavřel pořadatel soutěže, společnost BEST OF REALTY, příjem přihlášek a odborná porota na svých zasedáních nominovala projekty, které se v jednotlivých kategoriích ucházely o titul Best of Realty – Nejlepší z realit 2020. Celkem bylo do soutěže přihlášeno na 50 projektů, a jak už je tradicí nejvíce rezidenčních.

  O nominaci na respektovaný titul se do 4. září 2020 mohly ucházet stavby dokončené a zkolaudované na území České republiky po 1. lednu 2019. Desetičlenná odborná porota, v jejímž čele stojí Dr. Tomáš Drtina (agentura Incomind), na svých zasedáních rozhodovala o tom, které projekty budou v jednotlivých kategoriích bojovat o vítězství. Jury se již tradičně skládá ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), bankéřů, realitních makléřů, reprezentantů poradenských společností a také České rady pro šetrné budovy s ohledem na to, že nemovitosti čím dál více směřují k energetické a environmentální šetrnosti.

  Projekty soutěžily ve čtyřech základních kategoriích - Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Hotely a Průmyslové a skladové areály. Mezi rezidenčními projekty většího rozsahu (od 51 bytových jednotek) o titul Best of Realty 2020 mimo jiné usilovala například Port Karolína 2. etapa (developer: Skanska Reality), Rezidence Mlýnská strouha (RS Development), Prosek Park XIII (FINEP), Marina Boulevard (Crestyl) či Sakura (Realism); v kategorii rezidenčních projektů menšího rozsahu pak například Vila Na Petřinách (All New Development), Rezidence Opletalova (PSN), Koru Vinohradská (YIT Stavo), Rezidence Červený dvůr (JRD) či 3. etapa projektu Rezidence Waltrovka (Penta Real Estate). 

  Vedle titulů z výše uvedených kategorií získá Zvláštní cenu poroty projekt, který se v uplynulém období výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu či jinak obohatil trh a jeho prostředí. Svou speciální cenu Award for Excellence vyhlásí a udělí také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Jako každoročně bude udělena i laická cena – Cena čtenářů. Svůj hlas vybranému projektu bez ohledu na kategorii bylo možné udělit prostřednictvím webové stránky soutěže www.bestofrealty.cz/hlasovani. V této kategorii je – podobně jako v případě Zvláštní ceny poroty a Ceny ARTN – udělována pouze jedna cena pro vítěze. Ke speciálním oceněním se řadí také Síň slávy (ocenění pro významnou osobnost, zanechávající výraznou stopu na tuzemském realitním trhu). V neposlední řadě bude stejně jako za rok 2019 uděleno také ocenění za Environmentálně šetrný projekt, který ze všech nominantů vybere Česká rada pro šetrné budovy jako garant této kategorie.

  Titulní foto: Jeden z nominovaných projektů -  Marina Boulevard
   
  SDÍLET
  Další podobné články