Vzdát hlavní stavební úřad je zásadní chybou pro rozvoj Prahy, prohlašuje Asociace developerů

 • Vzdát hlavní stavební úřad je zásadní chybou pro rozvoj Prahy, prohlašuje Asociace developerů
  Oznámení radní hlavního města Prahy JUDr. Hany Marvanové o tom, že Hlavní stavební úřad Prahy současná koalice nebude dále prosazovat, je velmi špatnou zprávou pro rozvoj hlavního města, jeho obyvatele, a také pro investory.

  Ačkoli se před komunálními volbami před více než rokem většina politických stran k vytvoření Hlavního stavebního úřadu v Praze hlásila, a ačkoli byl návrh na jeho realizaci od počátku roku 2020 připraven, nyní je hozen do koše.

  „Je to velmi špatná zpráva pro rozvoj Prahy, obyvatele města a také pro investory, o to více, že návrh nebude ani předložen zastupitelům Hlavního města Prahy, aby rozhodli,“ komentuje Tomáš Kadeřábek, ředitel Asociace developerů. Jak dodává, opakovaně se ukázalo, že řešení především větších rozvojových území a projektů na nich vznikajících vyžaduje pohled přesahující rámec jedné městské části, a že právě Hlavní stavební úřad by byl cestou k odblokování stovek zaseklých projektů (především bytových – pozn. redakce) v Praze. Hlavní stavební úřad navíc sliboval zefektivnění a zkvalitnění rozhodovací procesu, díky možnosti lepšího technického a znalostního zázemí a díky propojení se širšími celopražskými souvislostmi.
   
  SDÍLET
  Další podobné články